Резултати от 1 до 9 от общо 9

3 тъпи въпроса за Windows 2003

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    3 тъпи въпроса за Windows 2003

    Тъй като съм абсолютен новак на 2003 пък ме мързи много да се ровя и да търся питам тука :coolsmiley:
    Първо как да махна досадното "натисни ctrl+alt+del за да започнеш"
    Второ как да го накарам да се лог-ва в моя user(администратора) автоматично при стартиране и да не ме тормози да му цъкам ентър всеки път...
    Трето как да го накарам да изглежда като ХР...че това ръбатото немога да го трая

    Съвършено ми е ясно че тия неща за които питам са твърде елементарни, но не се правят както в предишните windows-и, а нямам време да търся...
    Предварително благодаря на отзовалите се на ламерските ми изблици, ще черпя

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    28
    #2

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    За влизането - пишеш внимателно и точно с главните букви - Start-Run-- rundll32 netplwiz, UsersRunDll -- Enter - махаш отметката за паролата.
    За останалото - има една малка програмка -"Windows Server 2003 Optimize Tool" - с нея си оправяш елементарно всички проблеми с настройките.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    Без второто съм си настроил 2003 по начин, който и ти описваш. С помощта на тази информация: How to convert your Windows Server 2003... to a Workstation! Но от гледна точка на сигурността, не е редно администратора да се логва автоматично. Все пак той има пълен контрол върху системата и е много специален потребител - и при Fedora Core е така с root, предполагам и с другите дистрибуции на Linux е така. Решението е да си създадеш потребител с администраторски права и с него да влизаш автоматично.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    Тъп куесчън:
    А в уиндоус каква е разликата дали ще си администратор или друг юзър с админ права?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #5

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    По принцип - почти никаква. Но идеята е че не е желателно да се работи с потребител с пълни права. Дори и аз по мойте машини (а те са доста) работя като обикновен протребител, а когато ми се налага да направя нещо, за което ми трябват администратирвни права или сменям потребителя или използвам "Run As" фукцията...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    благодаря много за отговорите и съветите наистина свършиха добра работа

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    За работа - няма никакво значение дали си с администраторския акаунт или с такъв с администраторски права. Но както казах по-горе, той си е специален. Отличителна черта на "специалността" му - не може да бъде изтрит. Преименуван - да, но не и изтрит....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    13
    #8

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    И аз имам още тъпи въпроси:
    Как да организирам domain s windows 2003 i какви са приимуществата му пред workgroup
    искам да контролирам всичко от сървъра

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #9

    Re: 3 тъпи въпроса за Windows 2003

    Не искам да съм груб, ама за тая работа ще трябва да прочетеш някоя и друга книжка!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows 2003 SP1
    От Dream във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-05, 09:39
  2. Windows 2003 i COM
    От ddat във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-05, 01:29
  3. windows.net 2003 server
    От djambaz във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-04, 13:21
  4. Windows server 2003 ?
    От spidera във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 12-11-03, 22:07
  5. Windows 2003 @ FTP
    От major във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-10-03, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе