Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Icq прави хората нервни и неориентирани

    Хората, склонни към често използване на интернет, най-вероятно имат психични отклонения. Психологът Силвия Кратцер от Аугсбургския университет публикува резултатите от изследване, озаглавено "Патологично използване на интернет". С този термин тя дефинира ярко изразената склонност към импулсивно общуване в чатовете и форумите, което придобива черти на интернет зависимост. Тя е изследвала 61 души, които са или на амбулаторен отчет в Мюнхен с диагнозата "интернет зависимост", или са открити по обяви в мрежата.
    По време на изследването учените са използвали събеседвания, тестове и специална интернет диагностика. Доброволците са били разделени на две групи: такива, които ползват интернет "патологично", и на спокойни ползватели на мрежата.
    В първата група са били открити психични отклонения при 27 от 30 души. Във втората група - само при седем от 31. Психично болните хора са имали неадекватно поведение, което се е придружавало с депресивен синдром и чувство на страх и самота. За тази група е било характерно, че са предпочитали да общуват във форумите и чатовете.
    "Патологичните ползватели" прекарват средно по 32 часа седмично в мрежата. Психологът Силвия Кратцер се надява, че терапията на психичните заболявания ще помогне да се смекчи интернет зависимостта. Тя смята, че първостепенни са именно психичните отклонения, а не навикът да общуваме в интернет.
    "Най-важното е не да убием желанието да ползваме компютър, а да направим така, че интернет да отиде на второ място в живота на тези хора, след нормалното човешко общуване", констатира психологът.

    5 признака, че вече се нуждаете от психиатър
    - Силна необходимост и влечение към интернет.
    - Загуба на представата за времето, прекарано пред компютъра.
    - Десоциализация.
    - Чувство на безпокойство, нервозност, лошо настроение, когато за кратко или дълго време няма интернет.
    - Поява на проблеми в работата, учението, семейството заради интернет.
    - Продължаване на използването на интернет въпреки вредния ефект.

    Оригиналът: http://www.monitor.bg/life/article?s...cid=60&eid=840
    Какво да кажа, освен... Пазете си децата!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Какво ти децата... аз за себе си започвам да се притеснявам!

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Пазете и себе си!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    5 признака, че вече се нуждаете от психиатър
    - Силна необходимост и влечение към интернет.
    - Загуба на представата за времето, прекарано пред компютъра.
    - Десоциализация.
    - Чувство на безпокойство, нервозност, лошо настроение, когато за кратко или дълго време няма интернет.
    - Поява на проблеми в работата, учението, семейството заради интернет.
    - Продължаване на използването на интернет въпреки вредния ефект.

    Незнам кой има нужда от психиатър - признаците са 6, а не 5...

    Ако не беше Интернет, щяха да са игрите. Ако не са игрите, щеще да е ТВ-то. Ако не е ТВ-то, щяха да са книгите... И к'во? Накрая щяха да ни обявят пристрастени към живота, защото не искаме да мрем.

    Винаги съм твърдял, че психологията е наука, която може да ебе мамата на всички останали науки.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Е, в случая все пак се посочват няколко основни фактора - силно влечение към интернет-общуването, десоциализация и т.н. Аз лично може да прекарвам доста време пред PC-то и в ICQ-то, но винаги ще предпочитам да седна с познатите си на по бира, отколкото да си чатя с тях. Разбира се, понякога разстоянието се оказва пречка, но все ми се струва, че оня период на пристрастяване към общуването с нови хора инкогнито (през буфера Интернет) отдавна съм го преживял и отхвърлил като алтернатива.

    За себе си считам, че са малко младите хора, които при досега си с Интернет не страдат от описаните в новината "дефекти". Особено що се касае за хора, които току що са открили чата.

    Ще се опитам да онагледя казаното с пример...

    Навремето, когато тъкмо завършвах гимназия, в Берковица нямаше интернет-клубове. Достъпът до мрежата беше ограничен само за хората, които имаха необходимите средства да си позволят интернет вкъщи. В PC-залата в гимназията интернет беше пуснат само на машината на даскалката и смятайте колко сме сядали ние на него... В следващия момент идвам в София и получавам пълен безплатен достъп до Интернет (и особено чатовете, щото на x-терминали кой знае какво друго не може да се прави) в университета. Точно при подобни условия човек е доста уязвим и аз съм един от препатилите си в някои отношения, включително и от гледна точка на огромното количество пропиляно в чатене време.


    П.П.
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Винаги съм твърдял, че психологията е наука, която може да ебе мамата на всички останали науки.
    То цялата Философия си е една такава наука...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    бъла-бъра-бръммм
    мням-мням... уак-бляк!

    (гледайте докъде са ме докарал компютрите и интернета - вече едно изречение смислено не мога да сглобя.

    а времена бяха, когато в тетрадката прилежно ченгелчета под взора загрижен на другарката рисувах. но не обсебила ме беше още на Силата Тъмната страна! )

    последният кретенизъм, който гледах, беше предаване за пейнтбола, в който загрижен зрител коментираше, че бил опасен, защото водел до пристрастяване, защото по време на игра се отделяли ендорфини.

    в този ред на мисли аз се притеснявам, че дишането нещо напоследък ми доставя удоволствие, особено като си поема дъх, след като 1 минута не съм дишал!

    трябва ли да се притеснявам, че съм въздухо-зависим?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    "Патологичните ползватели" прекарват средно по 32 часа седмично в мрежата.
    Mиии... според това трябва да съм абсолютно "ку-ку"... , че аз ги "навъртам" за по-малко от три дена

    .... Силвия Кратцер .....тя ша ми какзва къде и как да общувам...ае....в човката

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #8

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно по&

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Mиии... според това трябва да съм абсолютно "ку-ку"... , че аз ги "навъртам" за по-малко от три дена 

    .... Силвия Кратцер .....тя ша ми какзва къде и как да общувам...ае....в човката 
    Отивам да си вадя "жълта книжка" 

    (не,че си нямам,де  )

    p.s.м/у другото,г-жа(ца) Силвия Кратцер е права - пристрастяването към нет-а е следствие,който не си е в ред...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Отивам да си вадя "жълта книжка"

    (не,че си нямам,де )

    Зависи от какво е пожълтяла де... надявам се, че не си вършиш нуждите върху "труда" на хората...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    'ти пикам на изследването...

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Всъщност въпроса може да се погледне и така:
    "Ако човек не е пристрастен към нищо, човек ли е или физиология (разбирай машина за ла*на)"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    p.s.м/у другото,г-жа(ца) Силвия Кратцер е права - пристрастяването към нет-а е следствие,който не си е в ред...
    Бака, не си поставяй диагноза... ние тук много отдавна те знаем на к'ъв хал си...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #13

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Бака, не си поставяй диагноза... ние тук много отдавна те знаем на к'ъв хал си...

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #14

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Като гледам и прочитам написаното от вас, и като се замисля малко, в тоя форум няма нормални хора. Всичките сме за психиатричното отделение...

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Re: Феновете на чатовете бавно, но сигурно полудяват

    Цитат Първоначално публикувано от deveca
    Всичките сме за психиатричното отделение...
    Че ние оттам чатим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За феновете на LG DVX 162
    От jbojanov във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-09, 14:55
  2. За феновете на Fujitsu
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 26-07-07, 19:13
  3. За феновете на Panasonic
    От dindo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 10-12-06, 15:52
  4. Сигурно сърфиране из интернет
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-09-05, 15:00
  5. Боговете сигурно са полудели...
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 29-10-03, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе