Резултати от 1 до 8 от общо 8

До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #1

    До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    ето линк към информацията .
    http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=2251

    значи за една колекция филми и малко музика(каквито аз мога отговорно да заявя че НЕ притежавам ... kek), които не разпространяваш може да лежиш до 5 години, а всъщото време излиза и друга поправка на закона , според която ако сутеньорите не са скланяли жертвите си към проституция с упойващи стредства - разбирай дрога , то те подлежат на по-лекото наказание - с до 3 години по-малко от настоящото - или от 7-17. ето линк: http://www.standartnews.com/bg/artic...article=165578

    Какво излиза , че някой с 5 dvd-та музика, ще лежи почти колкто 1 сутеньор ?!?!?!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    Аз не познавам човек, който да има компютър и да няма няколко албума нелегални mp3 и няколко филма на диска си. Доколкото знам, доста хора теглят филми, записват ги на DVD и ги гледат на телевизора от настолен DVD-плейър. Съмнявам се, че после изхвърлят DVD-тата. Малко сме тези, които нямаме windows и ms office. Просто чуден закон - криминализира 99% от населението ползващо компютри.
    Да живеят народните "представители", нашите прекрасни законотворци!...


    П.П.
    Ааххмм...някой спомня ли си кои бяха депутатите, които по медиите успокоиха народа, че никой няма да тръгне да преследва обикновените хора, които ползват произведния без авторски права само за лични нужди? Имаше такива изявления, когато МВР атакува арена.бг...


    П.П.П.

    Следващата среща ще си я направим в двора на затвора ;-))))

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    ами според мен е правилно да се наказва... за размера не съм сигурен, но все пак пиратството си е лошо нещо и в дългосрочен план вреди на нас самите...

    П.С. имам желание да имам толкова пари, че да мога да си заплащам всичкия софтуер и музика, които ползвам...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    .

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    Айде пак започва масовия тормоз...

    Кой ще дефинира понятието "колекция"?

    Защото на всеки законен продукт можеш да си направиш съвсем легално копие.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    skynet, нямах предвид точно това, което коментираш, макар и да е полезно като информация. Спомням си, че по телевизията някаква дУПЕтатка (от бКП, ако не се лъжа) каза, че щели да променят закона така, че за тези, които копират и разпространяват с търговска цел да има по-тежко наказание, а за ползвателите да няма проблем. Тези обещания бяха в следствие на арестите на няколко души свързани с арена-бг и суматохата, която се вдигна по случая. В същия дух се изказа и ГлаДния прокурор. Дори изрази очудване по отношение на полицейската акция и изявленията, че щели да проверяват масово по домовете (ченгетата бяха обещали 15 000 проверки, ако не ме лъже паметта).


    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Защото на всеки законен продукт можеш да си направиш съвсем легално копие.
    Тц. Излиза, че не можеш. За да го копираш/размножаваш, трябва да имаш CopyRight©, иначе ще гледаш как сводниците влизат след тебе и си тръгват, докато ти си киснеш в килията...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #7

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    Аз мисля, че натискът върху авторските права е неизбежен процес... Въпросът е как ще се развива.
    Даже и в момента мисля, че за съхранение и домашно ползване не подлежиш на наказание(освен за софтуер). Иначе и от видеотеката с касета да те хванат, трябва да те обесят. Като ходите да си наемате дискове и касети да не би да искате всички патенти и лицензи и да подписвате договор за ползването им?
    Според мен този етап е по - скоро "сплашване". Приказват и пускат някакви ужасяващи слухове за потребители, обесени на лентата на видеокасетата си и за отмъстители на авторските права. На практика полицаите мога да влезнат във вас, да те задържат и да ти вземат компютъра. Но едва ли могат да те осъдят. Има ред за изземане на доказателства, трябва да докажат умисъл и свързаност с деянието, не съм убеден че делото може да мине и без ощетената страна. Най - лошото, което може да се случи е да те пуснат след ден - два и да ти изтрият пиратските файлове от компютъра(без да забравят закони като например този за защита на личните данни) и да ти изземат дисковете, ако не си търгувал с тях. Не мисял, че е чак такава фасулщина да те заколят с острото собствените ти дивидита.
    Даже и законно наказание да сложат, убеден съм, че всъност то ще излезе неприложимо. Без да говорим за реакциите.
    Това обаче, което може да повлияе на много хора, е страхът. И без това бая народ е неврротизиран. Псотоянното повтаряне за полиции, палки и кубинки е възможно да даде своя резултат и част от потребителите да се отдръпнат. Срещу хардлайнерите вече може да се потърсят и по - остри мерки. Като най - важното е публичност. Това е.
    Мисля, че натам вървят нещата и няма нужда чак от гледане под лупа на изказването на всеки по всякакъв повод.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове

    От цялата работа може да има ефект само ако се работи против разпространението на пиратски филми и софтуер. Докато съществува площад "Славейков" няма какво да си приказваме. Първо от там трябва да се почне, но не само с арести, а със затвор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На PlayStation2 без MOD CHIP може да се играят пиратски игри
    От boyan.1 във форум Конзоли за игра
    Отговори: 8
    Последно: 10-06-10, 22:45
  2. Три години затвор за миялна машина на кредит
    От dmanov във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-09, 10:01
  3. DVD дискове които вече не се четат...
    От Popkaro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 26-05-05, 09:34
  4. Под 10 год. затвор за ученичките от Пловдив
    От Krusteva във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 10-02-05, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе