Резултати от 1 до 12 от общо 12

Майкрософт признаха Линукс !!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Майкрософт признаха Линукс !!

    http://abcnews.go.com/Technology/wireStory?id=2625033

    Май само нашите политици не са разбрали, че истината е в "отворения код"...
    Бил Гейтс разбра


    //Без да имам претенции за спец в областта - очаквам коментари! Просто не очаквах, че няма кой да пише по темата.


    Microsoft JET Database Engine error '80004005'

    Could not use ''; file already in use.

    /main/main.asp, line 115

    това е в Сетком новините



    //това е доста интересно също:
    Microsoft is not the only software giant eyeing Linux. Last week Oracle Corp. <ORCL.O> made its boldest move yet into Linux software, offering cut-price technical support in a surprise bid to wrest away Red Hat customers.

    странно, че няма коментари

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    ...Microsoft said it will provide support and technology to allow Linux to work on Windows...

    Aми след като Linux отдавна работи с Microsoft, време беше...

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    Не знам на каква база е форума, ама тук поне една шепа постове се изпариха.
    Жалко, че не запомних почти нищо съществено, а имаше доста продуктивен спор.
    Все-пак е интересно какво става с Windows, Linux, Oracle...
    Виждал съм доста операционни системи (не само за PC) , та тези спорове са си от време оно
    Ама не е маловажно от къде духа вятъра И какво да се очаква (може би)

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    XaMaB
    « Отговор #2 -: 6.11.2006, 11:12 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Oracle се опитват да набият един голям на редхат. Предполагам че и МС накрая ще се опитат да постигнат същото. Не виждам оупънсорсаджиите какво се кефят толкова
    --------------------------------------------------------------------------------

    Ghost
    « Отговор #3 -: 6.11.2006, 12:01 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Аз не съм забелязал опенсорсъджиите да се кефят изобщо - на кой му дреме какво правят M$...;-)
    --------------------------------------------------------------------------------

    triteXa
    « Отговор #4 -: 6.11.2006, 13:04 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Те Майкро$офт отдавна са го "признали" Линукс Що код и идеи са изпокрали те си знаят А и като гледам така наречения "безплатен" Линукс все повече се комерсиализира ...
    --------------------------------------------------------------------------------

    Ghost
    « Отговор #5 -: 6.11.2006, 13:16 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Първо: GNU/Linux (забележи: голямо главно "Е") Е безплатен наистина. Няма нужда да вмяташ ненужното "така наречения", зашото създава грешно впечатление.

    И второ: Ще бъдеш ли така любезен, да споделиш къде го видя това комерсиализиране, ако не е тайна?
    --------------------------------------------------------------------------------

    DeathKnight
    « Отговор #6 -: 6.11.2006, 13:34 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Майкрософт признаха Линукс !!
    Microsoft нищо не признават, доколкото разбрах ще предоставят на Linux разработчиците конфиденциални до момента данни/спецификации как функционират Window-Мрежите за осигуряване на по-добра съвместимост. Чудя се дали ще отворят DOC и XLS формата за да се кефят някои хора.
    --------------------------------------------------------------------------------

    Ghost
    « Отговор #7 -: 6.11.2006, 13:49 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ето защо и не трябва да се ползват тези формати.
    По-подробно е обяснено тук: http://goldmark.org/netrants/no-word/attach.html
    --------------------------------------------------------------------------------

    DeathKnight
    « Отговор #8 -: 6.11.2006, 14:03 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    За съжаление Ghost, хората се неуки (аз ползвам PDF/JPG за document exchange) и аз срещам често проблеми в някои случаи.
    --------------------------------------------------------------------------------

    mitkko
    « Отговор #9 -: 6.11.2006, 14:23 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    Имаш право, но ако създаваш pdf/jpeg директно от dvi / postscript е едно, съвсем друго сe получава като резултат когато 'неук' цъкне бутона Create PDF на любимия му converter вътре в Word направо. В повечкото случаи създаденият pdf си е същото дръвце, само вече не можеш да му разместиш параграфите. За това при размяна на информация -- директен txt без никакво форматиране или чист xml за хората, които могат да го оценят.
    ^_^
    --------------------------------------------------------------------------------

    Avis
    « Отговор #10 -: 6.11.2006, 14:30 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    MS отказаха да отворят doc и xls, дори когато ги притиснаха от Европа; точно затова MSO 2007 ще е с основен формат xml, дано да не омажат и него. За изпращане на документ rtf е добър компромис - може да се редактира, отворен формат, не може да разпространява вируси; само че за вътрешно-фирмена кореспонденция най-удобно си остава с doc/xls.
    --------------------------------------------------------------------------------

    Ghost
    « Отговор #11 -: 6.11.2006, 15:27 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    За XLS съм по-склонен да се съглася. В границите на дадена фирма е удобно да се разменят sheets с формулите вътре, но това пък носи допълнителни рискове за грешки (примерно, ако малоумникът, който е създал sheet-а, е ползвал референции към външни файлове).

    На DOC, обаче не мога да разбера какво му е толко хубавото. Дали ще напишеш молбата за повишение на заплатата с MS Word или WordPad, е все едно - при всички положения, ще е еднакво четлива и отговорът все ще е отрицателен. ;-)
    Който е прочел страницата от линка в предния ми пост, е видял и какви рискове крие "екстрата" за записване различните версии на документа. За вирусите да не говрим. Отделно на всеки компютър се вижда по различен начин, а принтирането рядко има общо с това, което се е било на екрана на компютъра, където е създаден документа.

    Не зная да се радвам или не, ако наистина МС започнат да ползват XML за документите създадени чрез MS Office, защото от една страна ще има съвместимост, но от друга - най-вероятно за пореден път ще потъпчат стандартите с любимото си обяснение, че тяхното неспазване на стандартите се състои в това, че ги "разширяват".

    Истината е, че е време да се подеме кампания срещу изпращането на MS Office документи по електронната поща и предосавянето на общодостъпна информация в този формат. Аз лично смятам от сега нататък, когато получа такава поща, да отговарям с предварително подготвено писмо, което на кратко да обяснява, че тъй като не ползвам продукти на МС, съм силно затруднен да извлека получената информация, което драстично ще забави отговора ми. Също ще включва молба да не ми пращат повече такива файлове, а да ползват отворен формат, като ще давам линкове смъкване на безплатни програми, с които може да се създават документи с отворен формат.

    Мдаам..точно така ще направя.
    --------------------------------------------------------------------------------

    Avis
    « Отговор #12 -: 6.11.2006, 15:43 »
    --------------------------------------------------------------------------------
    @Ghost
    Може да си харесаш някое от тук: http://www.gnu.org/philosophy/no-word-attachments.html.
    --------------------------------------------------------------------------------

    P.S. Опитах да възстановя каквото мога, че заприличахме на чат; ако някой се чувства ощетен заради начина, по който съм го цитирал, ще редактирам поста.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #5

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    Днес Novell публикува детайли за сключения на скоро договор с Microsoft.
    Съгласно информацията от Novell, Microsoft ще преведат на Novell два превода в общ размер 348 милиона долара.

    Първият превод в размер 240 милиона долара ще позволи на Microsoft да използова Linux-продукти на Novell. В допълнение на това, софтуерния гигант ще заплати 108 милиона за използване на патенти.

    По условията на договора, който ще действа до 2012 година, Novell също така ще заплати на Microsoft около 40 милиона за използване на техни патенти.

    Също така, Microsoft ще заплаща по 12 милиона долара ежегодно за подобряване на технологиите за виртуализация, кито ще позволят едновременна работа на един сървър на Linux и Windows.

    Около 34 милиона долара партньорите се договорили да похарчат за съвместни програмни решения.

    http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/in...&key=387657283

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!



    Avis, според мен съвсем коректно си възстановил отговорите (поне за моите съм сигурен). Интересно ми как успя, по пощата ли ги получаваш?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #7

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!


    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    Avis, според мен съвсем коректно си възстановил отговорите (поне за моите съм сигурен). Интересно ми как успя, по пощата ли ги получаваш?
    По най-ламерския начин - отворих си ги от кеша (в Offline, за по-сигурно), след това ги изкопирах и форматирах на ръка (оттам е замяната на линиите с тирета).
    Понякога и дърварските методи вършат работа.

    Добавено:
    Всъщност най-засегнати са твоите постове: махнах един цитат и няколко усмивчици. angel

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    Какво безумие ми беше посочено от приятел.

    Microsoft плаща $308 млн., за да продава Linux
    Източник: http://novini.dir.bg/2006/11/08/news911272.html

    За сравнение оригиналната новина в TechNews: http://www.technewsworld.com/story/6...rability.xhtml


    Такова изкривяване на информацията е достойно само за журналист пишещ пропаганда за някой диктатор. В случая обаче мисля, че става дума за поредното бездарие и некадърност.

    Мисля си, че трябва да има доста строго наказание за журналисти, разпорстраняващи неверна информация. Примерно 5 год. пандиз ми се струва добре за начало...



  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    Благодаря @Avis!!!
    Аз се притесних, че вече имам халюцинации и започвам да се раздвоявам , като в романа на братя Стругацки...
    ЯнусА и ЯнусБ, май бяха, единият питаше непрекъснато "не се ли срещнахме вчера?", защото се движи назад във
    времето и "вчера" е неговото "утре"....

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #11

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!


    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Благодаря @Avis!!!
    Аз се притесних, че вече имам халюцинации и започвам да се раздвоявам , като в романа на братя Стругацки...
    ЯнусА и ЯнусБ, май бяха, единият питаше непрекъснато "не се ли срещнахме вчера?", защото се движи назад във
    времето и "вчера" е неговото "утре"....
    Янус Полуектович, НИИЧАВО... Страхотна книга.
    "Приказка за тройката" определено бледнееше като продължение. Спомени...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #12

    Re: Майкрософт признаха Линукс !!

    Един много сериозен коментар по темата: http://www.gatchev.info/blog/?p=352 (твърде дълъг е, за да го копирам тук, а няма нищо излишно, което да изрежа).
    Не знам какво да добавя, освен че в България засега печелят с такава политика (имам предвид държавните лицензи, разбира се). Става все по-очевидно, че когато крадем продукти на MicroSoft, всъщност ги подпомагаме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майкрософт иска Скайп
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-11, 22:30
  2. Нокия + Майкрософт = ?
    От stenly във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-11, 12:34
  3. Интересна реклама от Майкрософт !?!?!?
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 03-03-08, 23:46
  4. US издания признаха наш софтуер за най-добър
    От Silviya във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-07, 14:09
  5. Майкрософт център в Букурещ.
    От roumen68 във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 04-02-07, 16:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе