Резултати от 1 до 15 от общо 15

[Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    ето какво ни информира днешния брой на в-к Стандарт

    Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    СОФИЯ. Над 3 млн. лв. ще отидат за тържества и кампании по влизането на България в ЕС. Кабинетът реши вчера да отпусне за това 2,5 млн. от бюджета за 2006 г. и още 735 000 лв. от този за 2007 г. за тържествата. Част от ведомствата ще осигурят допълнително пари. 250 инициативи ще има у нас и в чужбина. Това ще са концерти, кулинарни изложби, светлинни шоута, разяснителни кампании "Що е това ЕС". "Първи европейски ден" ще бъде обявен в 28-те областни града. В Кърджали ще бъде открита паметна плоча с послание към идните поколения. БНБ ще пусне сребърна възпоменателна монета "България в ЕС".
    Ще има и много инициативи в чужбина. Заедно с Румъния ще направим грандиозен концерт в Прага. В Париж ще има седмица на българското кино, в Англия - конференция, посветена на делото на Джон Атанасов. Премиерът Сергей Станишев обсъди инициативите с новия шеф на Делегацията на ЕК у нас Майкъл Хъмфрис.
    Е тва е, пари за пенсии няма , пари за заплати няма , пари за инвалидите - няма , пари за армията - тоже няма , ама 3 милиона левчета за ядене и пиене се намират тутакси .
    Най-фрапиращо е това: Част от ведомствата ще осигурят допълнително пари.!!!???!!
    От къде ВЕДОМСТВОТО, дето не произвежда и не върши нищо ще намери пари, освен ако не измисли поредната такса са граждани или поредното увеличение на някой данък.
    И от къв па зор баш в Кърджали ще слагат паметна плоча?
    Абе друг път казвам - нямам думи, ама сега думи имам, и ще са на място , но ще ме цензурират.
    Та ще го кажа кратко и ясно, па който трябва ще го разбере [Почна се]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ...Най-фрапиращо е това: Част от ведомствата ще осигурят допълнително пари.!!!???!!
    От къде ВЕДОМСТВОТО, дето не произвежда и не върши нищо ще намери пари, освен ако не измисли поредната такса са граждани или поредното увеличение на някой данък.

    Може пък да си пускат служителките по магистралите, откъде да знаеш?...
    И без това денят на повечето от тях преминава в нанасяне на новата есенна колекция от "Avon"...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    уффф, това вече започна да ми прилича на заяждане на дребно и търсене на "сензации". честно - раздразвам се.

    black adder, съжалявам, ако на теб 3 млн ти се струват много пари, но с прискърбие трябва да те информирам, че в държавен мащаб са жълти стотинки. и то не само в държавен, а дори и в мащаба на немалко частни лица в държавата ни. дето се вика, един бугати вейрон струва толкова

    3 млн са по 1 лев еднократно за пенсионерите в България. това ли ще ги оправи?

    има едно такова нещо като "държавен имидж". според теб не трябва да се даде прием във важните европейски посолства ли? да си кажат другите държави "баси бедняшката държава - ние ги приемаме, а те една мастичка не почерпиха"

    далеч съм от мисълта да оневинявам или защитавам "родолюбивите" ни управници, но всичко с мярка, включително и критиката. иначе става заяждане и ефектът е обратен

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    3 млн са по 1 лев еднократно за пенсионерите в България. това ли ще ги оправи?
    Капка по капка - вир...
    'Земи тия 3 милиона за пиршества, 'земи ония 2 милиона за нови БМВ-та, 'земи ония предишните 2 милиона за Мерцедеси от преди половин година... Да продължавам ли? Левчето за пенсионера май ще се превърне в 10-ина цели европейски заплати за всеки българин...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    да си кажат другите държави "баси бедняшката държава
    А то си е така - в сравнение с тях сме абсолютни аутсайдери по доходите и покупателна им способност - статистиката го доказва.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    всичко с мярка
    Именно, а политиците ни мяркя в ограбването на народа нямат... Следователно нямаме основания да се съобразяваме с никакви мерки и ние.

    Българинът може да е овца, стадо или каквото щете - това до голяма степен е вярно. Но ако случайно някъде се намери един съвременен аналог на Левски, който да поведе народа, аз ще съм един от първите, които ще излязат на улицата!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #5

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Та ще го кажа кратко и ясно, па който трябва ще го разбере [Почна се]
    Предлагам тагът [Почна се] в бъдеще да се смени с [Продължава се]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    България не е тъпата задръстена държавица дето множеството си я представя.
    Фанте, чети новините. Ама истинските!...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    И аз смятам, че това е сериозен повод и причина за тържества. Казано честно, тези пари не ме е яд, че ще се изхарчат, яд ме е за мерцедесите, BMW-тата и другите свинщини, които правят...свинете.

    fanta orange, ако смогнеш да посетиш фестивала, драсни после 2 реда във форума да кажеш как е протекъл, как френската публика е реагирала на филмите и изобщо какво ти е направило впечатление. Много по-интересна е информация от първа ръка, отколкото писанията на тъпите журналисти.

    [ПОЧНА СЕ]...ама тоя път се почна купонаааааааа!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #8

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Аз бих казал, че това е един край, с ново начало! Мисля, че сега прекалено много внимание започнахме да обръщаме на тези "наши" парички. А пък ние всички сме "хора" (европейци) , време бе да отпразнуваме подобаващо влизането ни!!! УРА

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    Това което исках да кажа с това изречение,е съвсем различно,опитът ми само в търсене на работа ми стига.
    Стига ми да чувам изречения,когато се представя на отварящо се работно място като.

    "Абе честно да ти кажа-аз предпочитам да взема един мързелив французин от колкото квалифициран българин,
    в склада имам стока за 35 бона,тъй че нямам много доверие на чужденците"

    "Абе аз мислех че вие българите,само с красиви курви по пътищата можехте да ни бъдете полезни"
    "Кво бе?вашите министри там всички карат крадени bmw-та,изнесохте Европа"
    Виждаш сега това изречение какво значиние имаше,и съжалявам че те е подразнило до такава степен.
    fanta orange, тези цитати обиждат ли те? щото аз виждам в тях чисто голата истина на нашего брата. От нея може и да боли, но пред фактите мълчат и боговете.
    И както нашите мили другари готвят 3 милиона да празнуват, така скоро ще им се наложи да намират още толкоз пари за да приберат крадливия си мургав електорат от който ще пропищи Европата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Да. Аз съм от тези хора. Обидно ми е да ме приравняат с Бай Ганьо и мангалите. За съжаление хората са се напатили от тезеи "българи" и си мислят, че всички сме такива. Обидно ми е, как да не ми е обидно.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,263
    #11

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    fanta orange, ако смогнеш да посетиш фестивала, драсни после 2 реда във форума да кажеш как е протекъл, как френската публика е реагирала на филмите и изобщо какво ти е направило впечатление. Много по-интересна е информация от първа ръка, отколкото писанията на тъпите журналисти.
    Да, намери време fanta orange - приеми го като поръчение от Форума! Не толкова заради самите филми(макар, че - защо не ), но за да видиш реакциите у французина. Мисля, че фестивала включва и румънското кино . И после се вживей в ролята на репортер!

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Да. Аз съм от тези хора. Обидно ми е да ме приравняат с Бай Ганьо и мангалите. За съжаление хората са се напатили от тезеи "българи" и си мислят, че всички сме такива. Обидно ми е, как да не ми е обидно.
    Да, на мен е също не ми е приятно на бера плодовете от имиджа, който ни създават наш'те братя роми, но за Бай Ганьо не съм съгласен - това е литературен герой, за когото на Запад не са чували и мисля, че трябва да се популяризира като произведение, а не да се срамуваме и да го крием! Произведението е гордост за българската литература, дори и само с това, че надживява и усмива байганювщината у нас. Това е част от нашата история и щем или не щем всички сме наследници на Бай Ганьо. Аз лично не се притеснявам да се нарека такъв и заради това съм си избрал такъв звучен български ник с точно тази фамилия!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Абе ... да ти кажа Лазаре, ника ти не е много български. Християнски е по точна дума.
    Името Лазар идва от "Бог помага", (от ивритското еlе-azar). Лазар e ученик на Христос и братът на Мартa и Мария-Магдалина в Новия Завет.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,263
    #13

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Да Mалоун, името повече го използват сърби и др. балканци, но като казах това имах впредвид,че съм добавил и фамилия "Ганев", точно за да подчертая, че съм българин, а по някакъв начин всички българи сме наследници на бай Ганя - щем или нещем!

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #14

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: [Почна се] Харчим 3 млн. лева по тържествата за ЕС

    Точно обратното! Точно на такъв трябва да му се покаже, че българинът не е лош човек и че българинът няма нищо общо с отрепките, които са ни изградили лош имидж. В пртивен случай никога няма да променим мението на околните за нас и те няма да се научат да правят разлика м/у българин и мангал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам компютър Core2Duo 230 лева + монитор 30 лева
    От alexananiev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-12, 10:41
  2. [ПОЧНА СЕ] Мезето скача с 2 лева
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 27-11-06, 16:42
  3. WinXP почна да се рестартира! HELP
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 22-11-06, 13:28
  4. От къде да почна
    От mitkom във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-02, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе