Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

WinXP почна да се рестартира! HELP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #1

    WinXP почна да се рестартира! HELP

    Добро утро!
    Пускам си копа да пийна кафенце и да прегледам за някоя мацка в сладур.... и на Windows Логото рестарт и рестарт... влизам в сейф мод... махам отметки на абсолютно всичко без ctfmon рестартирам и пак същото... В event viewera ми показва грешка от източник DCOM... Сканирам в момента с последния Symantec Antivirus, но нищо. Имам и включено попринцип и WinPatrol и Ad-Watch.
    Скоро почнаха да ми излизат след като си свалих Maxthon 2 прозорци които ми показват папката на махтона в програм файлс... един път се случи същото само, че ми показа папката на кодеците... ааа този прозорец е Explorera!
    Та трябва да тръгвам на гадни лекции при един ненормалник и май ще закъснея... може ли да ми дадете идея какво да правя преди да преинсталирам! Много благодаря предварително...
    бтв преди 2-3 бях в един френд където точно това оправях... но при него не се пусна и сейф мод дори и се наложи преинстал.


    добавено: бтв вчера ми прати една мачка около 20тина снимки... но нищо не улови симантека... друго съмнително... провайдъра ми е приятел и като имах проблем с интернета ми каза: брат всичко е наред... нещо ти е бъгнала машината...
    друго, което се сещам, че на 2-3 пъти монитора вчера сам се "демагнитизира" (май така се нарича) и изпука сви си екрана и пак го разпъна... все едно... или смяна на херци... или последно, като за контрол от отдалечено PC :P Това последното е шега (: да се надявам де...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Не мисля, че рестартирането има нещо общо с пиенето на кафе и намерението да посетиш сайтове за запознанства.

    Първото, което бих проверил в такава ситуация, е дали по някаква причина компютърът не прегрява. (примерно да е спрял някой вентилатор).

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #3

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Eдната причина е прегряване,
    друга защитите от прегряване на Биоса,
    трета, но не и на последно място е, че Symantec Antivirus, колкото и да е невероятно, не лови всички паразити!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    Логото рестарт и рестарт... влизам в сейф мод... махам отметки на абсолютно всичко без ctfmon рестартирам и пак същото...
    Махнал си отметките да не се стартират програмките, а махна ли отметката да не се Рестартира при грешка или проблем? Та барем да видиш като какво пиша на прекрасния Син екран?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #5

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    ами то до син екран не се стига... смисъл... още преди да влезне в Windowsa се рестартира... тами излизаще ли син екран при грешка??? Ако да от къде се махаше това за рестарта?
    А за прегряване не би ли трябвало и под сейф мод да прегрява?


    добавено:
    ами момчета махнах драйвърите и се пусна... сега ще отворя да погледна дали бачка вентилатора на картата... ще сменя драйвърите и дано да имам късмет :P ще пиша какво ще стане та ако се оправи да не се обръща внимание на темата :P

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    Ако да от къде се махаше това за рестарта?
    Дясна мишка >> My Computer >> Properties >> Advanced >> Startup and Recovery >> Settings >> Automatically restart >> (махаш чавката) >> много пъти "ОК" >> Рестартираш



    Също така критичната грешка трябва да е отразена в "Event Log".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #7

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    аз в Event Loga погледнах... и там беше това за DCOM
    иначе, смених драйверите... отворих кутията и вентилаторчето беше зациклило... но забелязах, че като качих пак същите драйвери... при работещо вентилаторче се ресна пак. Сложих нови и сега да се надявам всичко да е наред. Тези дни ще отида да си сменя вентилатора даже и на процесора.
    Мерси все пак на всички и ако може някой да прекръсти или да делне темата направо. 10х агайн

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Защо да се трие темата!? Тя може да е полезна на други хора в бъдеще...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #9

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Malko me e sram da pi6a ama imah ne6to podobno predi wreme i problema se okaza waw wideokartata, ne6to stana i biosa zapo4na da q nulira. Smenih q i we4e nqma tozi problem

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #10

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Аз имам подобен проблем на един стар notebook Toshiba Satellite 2140 CDS.

    На win xp излиза син екран и рестартира и ми дава след рестарта репорт за следната грешка:

    BCCode : 100000d1 BCP1 : FB4E351C BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000
    BCP4 : FB4E351C OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

    Някой вещ в областта би ли разяснил какъв е точно проблема?

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Инсталация на драйвер и/или програма наскоро. Особенно свързано с USB.

    Event Viewer за повече инфо.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Добро утро!
    Пускам си копа да пийна кафенце и да прегледам за някоя мацка в сладур.... и на Windows Логото рестарт и рестарт... влизам в сейф мод... махам отметки на абсолютно всичко без ctfmon рестартирам и пак същото... В event viewera ми показва грешка от източник DCOM... Сканирам в момента с последния Symantec Antivirus, но нищо.
    Това го приемам като последния компютърен виц

    Относно проблема.
    1. Възможно е да е хардуерен (прегряване) макар че според мен е малко съмнително...
    2. Възможно (дори най-вероятно) е да е софтуерен свързан с уиндовс (неправилно изключване, токов удар, вирус)...
    Но просто за да си сигурен трябва едно по едно да провериш всичко....
    Това е от мен!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Захранващ Блок извън строя , или овърклокнат комп, с липса на Ватове !

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #14

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Има един начин да се разбере до каква степен проблема е от win и в каква от хардуера. За целта може да се стартира linux от CD например slax:
    http://www.slax.org/download.php
    Ако slax стартира системата и тя работи коректно, има голяма вероятност проблема да е софтуерен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #15

    Re: WinXP почна да се рестартира! HELP

    Преди два дена ми донесоха една машина с същия проблем като твоя - едно към едно. Случката я бях виждал преди половин година и сега се оказа същото:

    BAD "лош" сектор на HDD-то.

    Намираш си едно bootable Hiren's CD и пускаш HDD Regenerator да мине /имай търпение - става бавно/. Ако намери лош сектор и до регенерира много е вероятно машината да заработи - както стана при мен на два пъти. Едната работи вече половин година а другата от два дни....

    Ако се окаже това все пак се замисли за нов диск понеже не се знае този колко ще го бъде...

    Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  2. PC-то ми рестартира
    От jazzman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-05, 14:58
  3. WinXP се рестартира сам
    От svetliof във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-05, 11:40
  4. рестартира се, помогнете
    От Io във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 30-06-05, 08:12
  5. От къде да почна
    От mitkom във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-02, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе