Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

Либия рече: СМЪРТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #1

    Либия рече: СМЪРТ

    Либийският съд постанови преди минути, че петте ни медицински сестри са виновни по делото за заразяване на над 400 либийски деца с вируса на СПИН, съобщи Ройтерс.
    Присъдата, произнесена от съдия Махмуд Хауиса , е смърт.

    Източник: http://dnes.bg

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    щеше да е добре да се приберат хората за нова година, ама не би...
    кой знае още колко години ги чакат висене в клетките

    аз съм убеден, че до изпълнение няма да се стигне, но това е поредният нагледен пример за високия професионализъм на външните ни министри по времето на възникване и начало на случая - надежда и последвалият я паси (защото не е никакъв "соломон"). и двамата с традиции в дипломатическите среди, дълбоки познания в международните отношения и настроения....

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Очакваше се и въпреки това е подтискащо.
    И как само избират винаги момента за присъда,ето и сега - точно преди Коледа ...

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Ужас........
    Какво да коментираме - и у нас е имало "Народен съд", издаващ "справедливи" смъртни присъди....
    А сега май не важат вече - е, на убитите по-леко ли им става??
    Не искам да съм лош пророк, но си мисля, че ще ги изпълнят....
    Ужас.......

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Зърна ли Либиец тука - лошо му се пише.
    Долна раса са и това си е .Тъпи като камилите си , и 3 пъти по-долни.
    ( бях в Либия за 3м преди окол 10г. Познат скоро се върна - няма разлика с преди , поне по думите му )
    Кадафи май пак си проси бомбардировка !

  7. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #6

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Зърна ли Либиец тука - лошо му се пише.
    Долна раса са и това си е .Тъпи като камилите си , и 3 пъти по-долни.
    ( бях в Либия за 3м преди окол 10г. Познат скоро се върна - няма разлика с преди , поне по думите му )
    Кадафи май пак си проси бомбардировка !
    Никаква бомбандировка няма да получи. Има доста нефт в Либия. И нашите западни "партньори" се разкъсват между справедливостта и печалбата. А мръсните либийци продължават с тарикатските си номера , да обявяват присъдите преди големи християнски празнизници - първия път , ако не ме лъже паметта беше на Гергьовден, после на Коледа, сега пак ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #7

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Кириак Цонев: Трябва огромен международен натиск, при който Либия да разбере, че зад българите стои целият свят

    19 декември 2006 | 12:44 | Агенция "Фокус"

    София. “Предстои съдът да излезе с писмена присъда, в която да обосноват смъртните присъди, а след това присъдите да бъдат обжалвани пред Върховния съд на Либия. Трябва един огромен международен натиск, при който Либия да разбере, че зад българите стои целият свят”. Това каза пред Агенция “Фокус”арабистът Кириак Цонев.
    “Трудно ми е да правя прогнози, още повече, че избягвам да правя прогнози след нападките, които бяха отправени към мен и някои мои колеги, че сме били черногледи и прекалено големи песимисти. Реалността обаче е още по-черна, отколкото съм предполагал. За съжаление прогнозата ми пак е песимистична”, посочи Цонев. Той обаче отбеляза, че не очаква изпълнение на смъртните присъди на българските медицински сестри.

    Никола ЛАЛОВ

    http://www.focus-news.net/?id=n616684


    Според мен някъде там, в тази сентенция, се крие Пътят...

    От друга страна, чудя се дали не би било уместно да се спретне един масов протест пред либийското посолство - малко или много, българите трябва открито да демонстрират отношението си по въпроса с мед-сестрите!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #8

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Нашата държава не направи почти нищо СЪЩЕСТВЕНО за своите граждани.
    Нека само за момент да си представим, че не бяха български медици , а примерно.. американски, френски, английски, руски ...па дори и катайски.
    Нашата държава е слаба и не прави почти нищо, за да защити интересите и животът на Българските граждани в чужбина и на България като цяло.
    Съжалявам, че съм на толкова крайно мнение, но фактите сами говорят.
    Плюс това този процес се политизира от доста време...

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #9

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Първоначално като ги заловиха , имаше с българите заловени също финладци, унгарци , французи , американци , но точно за 2 дена правителствата им , си ги прибраха , а наште още са там ..

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Нашата държава не направи почти нищо СЪЩЕСТВЕНО за своите граждани.
    Нека само за момент да си представим, че не бяха български медици , а примерно.. американски, френски, английски, руски ...па дори и катайски.
    Нашата държава е слаба и не прави почти нищо, за да защити интересите и животът на Българските граждани в чужбина и на България като цяло.
    Съжалявам, че съм на толкова крайно мнение, но фактите сами говорят.
    Плюс това този процес се политизира от доста време...
    Ами на държавата ни не и пука - това е истината!
    "Какво тук значи някаква си личност!"
    А да се изпикаем пред либийското посолство едва ли е адекватната реакция........
    То си иска необходимата и НАВРЕМЕННА намеса. Ама нямаме си B2 - това ще е оправданието.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #11

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Зърна ли Либиец тука - лошо му се пише.
    Долна раса са и това си е .Тъпи като камилите си , и 3 пъти по-долни.
    ( бях в Либия за 3м преди окол 10г. Познат скоро се върна - няма разлика с преди , поне по думите му )
    Кадафи май пак си проси бомбардировка !
    И какво им е долното?
    Всъщност бомбардировките и опитите на една велика сила да управлява региона и политиката им са ги направили това, което са. Либия е била с Египет, с Иран, Йордания, Сирия, Ливан, Палестина и т.н. Общо взето с всички араби. Срещу Израел и военния терор срещу арабите, който превърна арабите в терористи. Срещу САЩ. А ние сме в НАТО и там ни вкара един евреин, който и преговаря за свободата на медиците; нищо чудно да има натрупана злоба. Резултатите са едно, причината е съвсем друго нещо....
    Иначе за мен Либия винаги е била държава тип Югославия - силна и единна, отхвърлила диктата и на изтока, и на запада, търсеща независимост и силни връзки.
    Лошо е, че наши хора попаднаха и останаха в тоя водовъртеж... Вярвам ,че смъртната присъда няма да се изпълни, но не очаквам и да се случи нещо кой знае колко добро...
    Те са в ръцете на нещо като "световни партизани", и ако се изхожда от максимата "виновен е като чаровен - зависи от гледната точка" не очаквам оневиняване, а най - добро развитие в нещо като откуп...

    Военна сила? Мисля, че ни надценявате и подценявате Либия. След Мубарак и действията му Либия почти сама, без египетски гръб се бори срещу зверски съоръжените Израел и САЩ. Дали някой самолет в България, даже и да имаше, щеше да я изплаши?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #12

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    И какво им е долното?
    Всъщност бомбардировките и опитите на една велика сила да управлява региона и политиката им са ги направили това, което са. Либия е била с Египет, с Иран, Йордания, Сирия, Ливан, Палестина и т.н. Общо взето с всички араби. Срещу Израел и военния терор срещу арабите, който превърна арабите в терористи. Срещу САЩ. А ние сме в НАТО и там ни вкара един евреин, който и преговаря за свободата на медиците; нищо чудно да има натрупана злоба. Резултатите са едно, причината е съвсем друго нещо....
    Иначе за мен Либия винаги е била държава тип Югославия - силна и единна, отхвърлила диктата и на изтока, и на запада, търсеща независимост и силни връзки.
    Лошо е, че наши хора попаднаха и останаха в тоя водовъртеж... Вярвам ,че смъртната присъда няма да се изпълни, но не очаквам и да се случи нещо кой знае колко добро...
    Те са в ръцете на нещо като "световни партизани", и ако се изхожда от максимата "виновен е като чаровен - зависи от гледната точка" не очаквам оневиняване, а най - добро развитие в нещо като откуп...

    Военна сила? Мисля, че ни надценявате и подценявате Либия. След Мубарак и действията му Либия почти сама, без египетски гръб се бори срещу зверски съоръжените Израел и САЩ. Дали някой самолет в България, даже и да имаше, щеше да я изплаши?
    nocToRHHo 3JIo,в целият ти пост личи желание да отклониш темата и (като някое лошо дете) да предизвикаш спор.
    Бих те попитал: А какво им е "горното" на либийците?
    Достатъчен е само факта,че финансират терористични организации и също такива актове.
    Оставям настрана всичко останало,което няма смисъл да изброявам.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #13

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Грешиш, не искам спор. Поради простата причина че поне за мен позицията на повечето хора по тези проблеми се крепи на предубеждения. Личо за себе си аз знам каквото знам, но си мисля, че ако проблемът беше решим само със спор нямаше да има 60 години война.
    Та въпрос на гледна точка е. "Финансира терористични организации". Възможно е. Аз обаче никога не бих нарекъл ООП "терористична" - както много други са я наричали. Нямам сигурна информация да е финансирала нещо друго. Иначе съм чувал и за "антракса на Саддам" и за "Бен Ладен в пещерата Тора - Бора".
    Възможно е и самата Либия да е инспирирала "терористични актове".
    Когато нямащ силата да излезеш и да смажеш врага, се криеш в гората и удряш там, където най- много ще го заболи. Това е. За едни - трагедия, за други - оцеляване.
    Питаш кое им е горното:
    Ами веднага ти отговарям:
    Дори и с риск да си усложнят политическото положение, техните лидери взимат страна в защита на народа си и на пострадалите. Вярна или невярна, те не гледат да се харесат на баба си зад граница или да излижат краката и да дадат дупето си на някой отвъдокеански "приятел". Просто не поддават на политическите машинации отвън. Били те Всеевропейски, или Всенатовски или гласувания с Интернет машини връз Ал Джазира.
    А кажи, че и при нас е така и сме по - горе!

    За да съм по - ясен, ще се самодопълня:
    Не само, че не искам спор, ами и призовавам за по - умерен тон в дискусията. Освен че е прибързано и неетично е и смешно да обявим либийците за "по - тъпи от магарета" и "аз ша им е*а мамата либийска ко додат тука" и сътоветно ако вземе съдът в Бенгази и оправдае българите пък да обявим либийците за "умни и развити личности, предпочитащи да завършват софийския университет например".
    Сещате се, че плза от народна и етническа вражда ние нямаме и ако пропагандата работи в тази насока, като че ли е по - умното да я прескачаме, отколкото да се фърляме кат пияни фронтоваци. Особено на нашето дередже.
    А да се отказваме от каузата никой не ни кара. Само че май сами си я подменяме? Вражда с либийския народ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #14

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Дори и с риск да си усложнят политическото положение, техните лидери взимат страна в защита на народа си и на пострадалите. Вярна или невярна, те не гледат да се харесат на баба си зад граница или да излижат краката и да дадат дупето си на някой отвъдокеански "приятел". Просто не поддават на политическите машинации отвън. Били те Всеевропейски, или Всенатовски или гласувания с Интернет машини връз Ал Джазира.
    Точно така - те всъщност гледат на тях да им бъдат излизани краката и на тях да им дават дупетата си отвъдокеанските и отвъдсредиземноморските "приятели". Под формата на опростяване на външни дългове, наливане на пари във фондове УЖ за лечение на заразените деца и т.н. Дреме му на Кадафи за народа и болката на родителите на загиналите от СПИН деца...

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #15

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    ***
    Дори и с риск да си усложнят политическото положение, техните лидери взимат страна в защита на народа си и на пострадалите. Вярна или невярна, те не гледат да се харесат на баба си зад граница или да излижат краката и да дадат дупето си на някой отвъдокеански "приятел". Просто не поддават на политическите машинации отвън. Били те ***
    ... или просто им трябват изкупителни жертви... Все едно да признаят, че сами са си заразили децата и че болниците им са под всякаква критика!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 26-05-07, 23:40
  2. Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 20
    Последно: 03-02-07, 14:24
  3. Какво ще рече стриптната версия на ECS L7S7A2
    От Capoeira във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-03, 19:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе