Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #1

    Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Около 50 привърженици на Атака и депутати от партията, предвождани от лидера й Волен Сидеров, са нахлули малко след 13.30 часа в редакциите на вестниците "168 часа" и "24 часа" в Полиграфическия комбинат в София, съобщава БНР.

    Сидеров е настоявал за среща с главната редакторка на "24 часа" Венелина Гочева, за да получи обяснения за публикации, според които е получил финансиране в размер на 1.6 млн. лева от ДПС.

    Въпреки уверенията, че Гочева не е в кабинета си, Сидеров изблъскал охраната и след като лично се уверил, че главната редакторка я няма, той и хората му минали през охраната и влетели в кабинета на главния редактор на "168 часа" Николай Пенчев, отправяйки заплахи за саморазправа.

    Софийският координатор на "Атака" Костадин Костов крещял на Николай Пенчев - "Дробчетата ще ти извадим, знаем къде живееш", уточняват от Дарик радио.

    Цялото нахлуване е било заснето от камера на телевизия СКАТ.
    Ръководството на двата вестника е подало сигнал в полицията около час след инцидента. За случая е уведомена и прокуратурата.

    Столичното Първо полицейско управление издирва нападателите по записи на охранителните видеокамери и по снимки, направени от фоторепортери на изданията.

    От своя страна Волен Сидеров определи информацията за нахлуването в редакцията на "168 часа" като поредната лъжа.

    "Аз и няколко депутати от Атака занесохме писмо на главния редактор на вестник "168 часа" Николай Пенчев, с което искахме извинение и опровержение на твърденията в днешния брой на изданието, че партията ни се финансира от ДПС. Той дълго време се укриваше", пояснил Сидеров.

    "Пенчев е записан с диктофон и от записа става ясно, че той няма документ за твърденията на вестника", добавил още лидерът на Атака.
    Той подчертал, че във всеки свой брой "168 часа" публикува клевети и неверни неща за Атака. Според Сидеров това е изпълнение на поръчки.

    Депутатът от партия Атака Десислав Чуколов коментира пред news.bg, че не е имало нахлуване в редакцията, а преставителите на парията са реагирали по повод публикациите за пари, дадени на Атака от ДПС, за да получат отговор.

    Според Чуколов публикуваната информация е груба лъжа, с която чашата е преляла и която партията не може да си позволи да остави без отговор.
    Той каза, че вестниците не разполагат с никакви документи, които да доказват подобни твърдения.

    Депутатът потвърди, че на мястото е присъствал екип на телевизия СКАТ и обясни това с желанието на партията нейните симпатизанти да видят за какво става дума.

    http://news.bg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Поредната му простотия,четох статията тъй като това е любимия ми вестник.Направо незнам какви са тия 6% които са гласували за него.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #3

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    dragozow със сигурност тези 6% не приличат на теб, затова не знаеш какви са.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Поредната му простотия,четох статията тъй като това е любимия ми вестник.Направо незнам какви са тия 6% които са гласували за него.
    Щом това ти е любимият вестник, чудно е изобщо как още можеш да четеш. Я си признай че гледаш картинките и то вечер, малко след като е свършил Биг Брадър и не е почнало още любимото ти Шоу на Слави.
    А с такива статии като на news.bg за пореден път се убеждавам че наистина някой налива яко пари в опитите да създаде негативен образ на партия Атака.
    Е, както е казал народа - Вола рие, на гърба му пада. Стискайте гащи до следващите избори.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    "И господството на тълпата създава свое избрано малцинство, свой подбор на най-добрите и най-силните в простащината, на първите сред простаците, на князете и магнатите на просташкото царство."
    Николай Бердяев

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Щом това ти е любимият вестник, чудно е изобщо как още можеш да четеш. Я си признай че гледаш картинките и то вечер, малко след като е свършил Биг Брадър и не е почнало още любимото ти Шоу на Слави.
    А с такива статии като на news.bg за пореден път се убеждавам че наистина някой налива яко пари в опитите да създаде негативен образ на партия Атака.
    Е, както е казал народа - Вола рие, на гърба му пада. Стискайте гащи до следващите избори.
    Шоуто на Слави?Я помисли преди да напишеш нещо малко.Нима Волен е за теб пример за подражание?Имам чувството че ти си лягаш с тв Атака,пардон СКАТ.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #7

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Отново нашите вестници не са за съжаление! ... има за какво да бъдат хулени ... ИМА много... ама много и не само пишештите братя и сестри.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    много се възмущава болен лидеров от публикациите, като е абсолютно убеден в клеветническата и неподкрепена с доказателства "кампания" срещу него

    само че не всички забравяме бързо и много добре си спомняме как се пенеше пред камерите след изборите. цитирам:

    "имаме доказателства за повсеместни и масови фалшификации на изборните резултати"

    като има - къде ги? какво по-хубаво за него да ги извади, да ги докаже и да стане президент.
    ама не, важното е да се лае като си във фокуса на камерите, да те чуят хората, а после - по-тихи от водата, по-ниски от тревата

    101% опортюнист!
    ще ми ходи при таксиджиите да се присламчва... как не го опердашиха само това ми стана чудно, че като им знам какво им е барутно съсловието...

    едно нещо "за" от тях не съм чул! всичко им е "против". абсолютно деструктивно поведение
    крайно леви ли са? крайно десни ли са? къде са в политическото пространство???

    хайде някой "атакист" да ми обясни, защото аз като икономист изобщо си нямам понятие ако вземат властта каква политика ще провеждат! монетаризъм ли, кейнсианство ли, неолиберализъм ли.... щото с митинги не се прави БВП

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #9

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Прокуратурата образува наказателно производство по повод вчерашното влизане на около 50 привърженици на Атака и депутати, предвождани от лидера й - Волен Сидеров в редакциите на вестниците "24 часа" и "168 часа" в Полиграфическия комбинат в София.

    Веднага след като групата на Атака напуснала редакциите, там пристигнали полиция и дознатели.

    Разследването е за непристойни действия, на този етап обаче не е посочено конкретно лице.
    Случаят се наблюдава от Софийската районна прокуратура, уточняват от БНР.

    http://news.bg

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    едно нещо "за" от тях не съм чул! всичко им е "против". абсолютно деструктивно поведение
    крайно леви ли са? крайно десни ли са? къде са в политическото пространство???
    За мен те са едни неосъзнали се скинари
    Не се наемам да коментирам акъла на тези, дето гласуват за тях - това беше (е?) политическа партия без програма и устав...несериозна история...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    То и лани по това време го набедиха Волен че пребил дядо и внуче, даже парламента го заклейми. После го изкараха само подтикник към лъжесвитетелство, обаче дело в съда още няма, още имало само следствие?!!!?? Е, за цяла година как не го осъдиха тоя престъпник?!!??
    И как така за 1 следобед
    Цитат Първоначално публикувано от Perk0
    Прокуратурата образува наказателно производство по повод вчерашното влизане на около 50 привърженици на Атака и депутати, предвождани от лидера й - Волен Сидеров в редакциите на вестниците "24 часа" и "168 часа" в Полиграфическия комбинат в София.
    Веднага след като групата на Атака напуснала редакциите, там пристигнали полиция и дознатели.
    http://news.bg
    а мюфтията със сайта подканващ към джихат го пуснаха за по-малко от 3 часа, щото нямало престъпление?
    Я направете справка, как точно като стане някоя скрита далавера (примерно преподписването на договора на ВЪЛКА, да си купи нов Вейон) и току некой вестник извади компромат за Атака, да отклонят малко вниманието на простолюдието.

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Шоуто на Слави?Я помисли преди да напишеш нещо малко.Нима Волен е за теб пример за подражание?Имам чувството че ти си лягаш с тв Атака,пардон СКАТ.
    Пример за подражание съм си аз самия, драги ми dragozow, но ми е смешно как хора дето се правят на много умни се подвеждат по най-елементарния начин, оставят се да ги манипулират, да гасят лампи, да скачат на 1 крак в подкрепа на незнам си какво и да се кичат с лентички като малоумните, само щото Юкселчо им го е казал по новините.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции


    Венелина Гочева: Защо публикуваме писмото на г-н Сидеров, но няма да се извиним

    Позиция на главния редактор на "24 часа" по повод нахлуването на водача на "Атака" Волен Сидеров и другарите му в редакцията на вестника

    24.02.2007 г., НетИнфо.БГ


    Публикуваме в пълен текст позицията на главния редактор на "24 часа" Венелина Гочева по повод нахлуването на водача на "Атака" Волен Сидеров и партийните му другари в редакцията на вестника в петък:

    "Писна ми г-н Сидеров да обижда вестника и моите журналисти всеки път, когато той има някакъв личен или партиен проблем.

    Вчерашното нахлуване в редакциите на "24 часа" и на "168 часа" от депутати с имунитети и техни привърженици обаче е скандално, опасно и се случва за първи път в историята на българския демократичен печат.

    "24 часа" е една от най-толерантните към "Атака" и лидера й медии, защото това е нашето професионално поведение към всяка политическа сила, която е изпратена в парламента с гласовете на българските избиратели.

    В ситуацията с публикацията от 23 февруари 2007 г. "1 600 000 лв. дало ДПС на "Атака"?" вестникът ни препечата кратък откъс от материал в седмичника "168 часа". Репортерът потърси Сидеров, който не отговори на мобилния си телефон. След това откри заместника му Павел Шопов, който е цитиран.

    Г-н Сидеров имаше поне 3 законни начина да реагира на материалите в "24 часа" и "168 часа", след като е убеден, че те са неверни. (Както виждате, използваме най-мекото определение от писмото на политика до мен):

    1. Да поиска да публикуваме опровержението му.

    2. Да сезира етичната комисията на българските журналисти.

    3. Да потърси правата си в съда.

    В тези три цивилизовани реакции на всеки български гражданин отсъства насилственото нахлуване в частна собственост и заплахите за убийство, отправени от активист на "Атака" към колегата ми от "168 часа" Николай Пенчев. От вчера авторът на публикацията в седмичника и главният редактор са с охрана.

    Длъжна съм да информирам МВР и прокуратурата, че журналистите от "24 часа" са стресирани, притесняват се за своята сигурност в собствената си редакция.

    За съжаление във времето, в което те са били обект на истинско нападение, аз като зам.-председател на Съюза на издателите в България заедно с управителния съвет посредничехме между правителство и община за решаване на проблема с боклука на София.

    Точно в момента, в който предупреждавах министри и кмет, че медиите "влизат" в подобна необичайна роля заради няколко милиона столичани, но искат гаранции, че проблемът ще бъде решен без политика, български политици вандалски са нахлули в редакциите "24 часа" и "168 часа"!

    Г-н Сидеров не за първи път си позволява да унижава репортерите и заплашва главния редактор на "24 часа".

    1. На 9 април 2006 г., когато вестникът ни публикува детайли за инцидента на магистрала "Тракия", малко преди полунощ лидерът на "Атака" ме предупреди, че "този път ще бъда вкарана в затвора". Въпреки че в публикацията бяха спазени всички правила на Етичния кодекс на българските журналисти.

    2. На 12 април в парламента г-н Сидеров най-вулгарно наруга репортера Калина Влайкова по начин, който дори и моето ухо на главен редактор и жена не е чувало. Журналистката седмици след инцидента бе в стресово състояние и отказваше да изпълнява своите служебни задължения.

    В броя от 13 април поисках мъжът Волен Сидеров да се извини на дамата Калина Влайкова. До днес той не го направи.

    Още тогава го предупредих, че като главен редактор ще потърся начин да защитя моите репортери. Аз и те не работим за партии, а за читателите си!

    Затова публикувам писмото на г-н Сидеров, но не му се извинявам."


    Венелина Гочева


    Линк: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1010360

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    За пореден път се убеждавам, че Доган е велик комбинатор. Сам разделя противниците си, на нито един от тях, разделени, не им стигат силите и по този начин прави от себе си скъпо струващ балансьор.
    А на Сидеров наистина не му прилича. Какво говори, а какво върши. Не му е за първи път наистина, но е много грозно.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Malone, айде и теб да те заям. Кажи ЛИЧНО ти как разбра какво е станало ти този път? Пак от прословутите МЕДИЙ нали? На които самият ти в темата за Windows призова да не вярваме.
    Обясни ми как се 'нахлува' в редакция, която се намира в сграда, пред която сигурно има поне 3 охранители. И след като нахлуването е било НЕЗАКОННО по думите на честната госпожа Гочева, защо охранителите:
    1. са допуснали незаконно влизане в сградата, нали това им е работата?
    2. НЕ са повикали веднага полиция, а всичко се обявява постфактум с гръмки речи и още по-гръмка пропаганда в стил БКП?!!?
    3. Защо Доган ще дава пари на Сидеров, нали преди Парламентарните избори всички доказваха научно че я вземе 1-2% я не? Също беше и за Президентските. Нали правихме равносметка кой колко пари е изхарчил по изборите, май-май тия 1.6 милиона точно се покриват със сумата на Първановата кампания, ама е по-лесно безпристрастните журналисти да хвърлят поредното лайно във вентилатора и всички вкупом да се разлаят по 'лошите' без да влагат грам мисъл и разум
    Ауу, и чак жал да ти стане за 'горката Калинка" дето На 12 април в парламента г-н Сидеров най-вулгарно наруга репортера Калина Влайкова по начин, който дори и моето ухо на главен редактор и жена не е чувало. Журналистката седмици след инцидента бе в стресово състояние и отказваше да изпълнява своите служебни задължения.
    Тва журналист да се стресне - извинявай ама такова животно НЕМА.
    Ама щом ви харесва да ви манипулират - хак ви е.

    Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
    пак ще кажа и с това ще да свърша.

    1875 П.Р. Славейков

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: Сидеров атакува с привърженици вестникарски редакции

    Еми няма откъде от друго място да разбера Black Adder. Но пък съм виждал начина на изразяване и начина на действие на въпросния Сидеров заедно със "соло ташаците" му.
    И тук е мястото да вметна, че има доста въпроси, повдигнати от него, с които съм съгласен принципно.
    Но също така смятам, че той е един от най-малко подходящите да ръководи дори двама човека. За мен е един шут, един палячо с минимален умствен потенциал. Не познавам много членове на Атака, но мисля, че там има доста по-подходящи за лидери на тази партия от този циркаджия.
    Толкова за личното ми мнение към Сидеров и към Атака.
    Сидеров се опитва да се представи за лечител, но реално се опитва да лекува симптомите, а не причината за болестта. Което се нарича демагогия в конкретния случай. Най-добрия вариант беше да му дадат възможност да управлява. Целия свят щеше да ни се смее, ние щяхме да плачем. Поне докато не го вкарат в някоя клиника. Но поне с явлението Сидеров щеше веднъж за винаги да е свършено. Щеше да бъде жалко единствено за идеите на Атака, които Сидеров със "сладкодумието" си направи смешни в очите на хората.

    1. В редакция с трима охранители се нахлува лесно, стига да си с 30 малоумни придружители.
    2. Повикали са полиция, казаха го и по новините. И за мен няма разлика от пропагандата стил "БКП" и същата в стил "HitlerJugend".
    3. Доган ще дава пари на Сидеров по две причини. За да сплоти електората си в резултат на "етническата" атака, на име "Атака". И за да дръпне чергата изпод краката на жълтите и на червените дотолкова, че да не могат да се завият без негова помощ. Сидеров дърпа от гласовете на силните достатъчно, за да не могат да направят правителство сами.
    4. Мен никой не ме манипулира. Аз се опитвам да мисля сам, а не да оставям някой палячо да мисли вместо мене.

    При разказите на двете страни и вече две години наблюдавайки изпълненията на Сидеров, съм склонен да повярвам на журналистите, а не на него и на циркаджиите покрай него.
    При друг политик бих се замислил, но лично при Сидеров нещата винаги са по тъпия начин направени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. "Вивател" атакува пазара с по-ниски цени
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 26-09-05, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе