Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #1

    Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя




    Софийският апелативен съд освободи от ареста Живка Илиева, причинила катастрофа в Перник, при която загинаха трима младежи.
    Съдът наложи на Илиева мярка за неотклонение "парична гаранция" от 5 хиляди лева.

    Висшата инстанция отмени решението на Пернишкия окръжен съд, който остави Илиева за постоянно в ареста.
    Защитата на Живка поиска освобождаването й, тъй като тя се е признала за виновна, освен това страдала от неврастения и имала тежко болна майка.

    Съдът прецени, че няма опасност тя да извърши друго престъпление, а също и че трябва да се грижи за майка си, която страда от онкологично заболяване.

    Обвинението повдигнато срещу Илиева е предизвикване на смърт по непредпазливост, за което законът предвижда затвор от три до десет години.

    Припомняме, на 18 юниколата й прелетя над мантинелата в насрещното движение, при което уби трима младежи, а синът на 35-годишната Илиева беше ранен. Жената е шофирала при съдържание на алкохол в кръвта близо три промила

    http://news.bg

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    ето малко от ГТА Сан Андреас :

    MALE VOICE: We need a squad car and an ambulance over to Palomino Creek, right now. Now!
    FEMALE VOICE: Relax, asshole. People die every day.
    MALE VOICE: Well, fuck you!




    http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/924362/41825

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    Единствения смисъл да я държат в ареста е да я опазят от гнева на близките. Важното е да не точат делото и да получи справедлива присъда. После в Сливенския!

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    а някой има ли на идея откъде ги вадят тези хора, тези хиляди левове за гаранциите ??

    щото, аз не мога и 200-300 лв да извадя отникъде(дори и ако си продам компа - my precious) ...


  6. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #5

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    Каква непредпазливост, като е имала близо три промила алкохол.
    Това за мен си е умишлено престъпление.
    Разбирам да не е пила, тогава да се тълкува като непредпазливост.
    Ама ти да знаеш че не трябва да шофираш след употреба на алкохол,
    и въпреки това да се качиш зад волана, си е направо убийство.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Каква непредпазливост, като е имала близо три промила алкохол.
    Това за мен си е умишлено престъпление.
    Разбирам да не е пила, тогава да се тълкува като непредпазливост.
    Ама ти да знаеш че не трябва да шофираш след употреба на алкохол,
    и въпреки това да се качиш зад волана, си е направо убийство.
    стига емоции - плз !

    значи аз като си карам на 0.48-0.51 промили(1-2 бири) .. - значи и аз гледам да убия някой умишлено - така ли ??

    става дума за жена(майка, с неизвестен семеен статус и т.н., и т.н. ) ...

    някой да се сеща за младежа, който също толкова пиян, и също 3-ма човека уби, и още толкова осакати само преди 2-3-4 години ?

    на една спирка на рейсовете в софия ?

    колко години му дадоха ?

    колко излежа ??


    както бяха казали едни по-умни от мен хора :

    shit's happend

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Каква непредпазливост, като е имала близо три промила алкохол.
    Това за мен си е умишлено престъпление.
    Разбирам да не е пила, тогава да се тълкува като непредпазливост.
    Ама ти да знаеш че не трябва да шофираш след употреба на алкохол,
    и въпреки това да се качиш зад волана, си е направо убийство.
    пиша нов отговор - не за да ми се дигне броят на публикациите, а защото се чувствам длъжен да поясня нещо :

    1. според ЗДП - ако поради непредпазливост при управляване(но и в нарушение на закона - примерно превишена скорост) на МПС причиниш смъртта на 1 или повече лица - наказанието е до 4 години лишаване от свобода.
    2. пак според ЗДП - ако има утежняващо вината обстоятелство - примерно употреба на алкохол - тогава наказанието става до 10 години.


    3. ето и моята версия :

    - ако реша да убивам някой - премазвам го с колата на пешеходна пътека и ми дават или условна(ако случайно е бил пил 2-3 бири малко преди това), или 4 годинки(от които аз лежа 2.66 годинки).

    е да, де - ама аз умишлено съм решил да го премажа - за умишлено убийство или телесни повреди - закона е доста по-строг. ама нека доказват, че умишлено било.

    та така с правосъдието.

    няма правосъдие - затова народите масово вярват в господ - нещо необяснимо в 21-ви век ......


  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    И аз не виждам нищо скандално, че са я пуснали под гаранция. Освобождаване от арест под гаранция се дава, когато съдът прецени, че няма опасност обвиняемият да се опита да избяга от правосъдието и/или да извърши други престъпления.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    става ми жалко за жената, защото я използват за 100% "бушон"
    1. защото е жена и ~3 промила звучи някак си по-внушително
    2. защото е "никой" и ще могат да я изплющят зверски за назидание

    понеже никой не може да пипне с пръст разните бащини синчета и мастит собственици-хотелиери, които газят наред на пътя, затова ще изгърми някой обикновен човечец....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    Ех, колко си прав за съжаление! Веднага се сещам за скакуеца...пардон, щуреца Кирил Маричков.

    (справка: http://standartnews.com/bg/article.p...article=193724)

  13. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #11

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    За мен, всеки който пие и кара е престъпник. Не е важно колко си пил, важното е че си пил и съзнателно след това сядаш да упрявляваш автомобил. За тези хора не ми е жал, че катастрофират и се убиват. Жал ми е, че невинни хора загиват заради кефа, самоувереността, нахалството на "героите".
    Специално за тази жена, чух по новините, че има хора които са я виждали многократно да управлява колата си след употреба на алкохол. Накрая приказката за стомната става реалност.
    Моят призив към всички е: "Когато пиете не шофирайте, когато шофирате не пийте!"
    Всеки сам си избира по кой път да тръгне, но ненасилвайте късмета си. Помислете как ще се чувствате ако някой причини смърт на някой близък ваш човек, заради лукса да се почерпи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила тр&#

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Ех, колко си прав за съжаление! Веднага се сещам за скакуеца...пардон, щуреца Кирил Маричков.

    (справка: http://standartnews.com/bg/article.p...article=193724)
    Само не разбрах какво му направиха на щуреца .
    А тази горката - премазала кола , децата са ОБЕЗГЛАВЕНИ , и тя сега да я изкараме невина . Убила ли е хора , наранила ли е собственото си дете - да лежи до смърт!
    За такива които многократно правят това - затвор до край.

    само ще питма как аз мога да се контролирам и ако алкохола е повече се прибирам с такси?
    когато съм пил вече и се налага да карам - просто отказвам .Такситата са далеч по-евтин и бърз избор!
    Пример вчера вечерта трябваше да се отскочи до Златни Пясъцо - но бях пил вече и отказах. Комшията си намери друг който не бе пил!
    Хора много е сериозно това, не подценявайте алкохола, и не се надценявайте !!
    В битката с пиянството няма победители ( вижте само кръчмите и бордеите -пълни са с алкохолици ,които вече не могат да мислят)

    "Пиянството е една доброволна лудост , която аз не искам да приема " - Сократ!

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    @Mr.TECHNO много си прав, че като си пил, трябва само да се возиш, но това се учи първите 7 години после вече не става. Доста народ си мисли, че той е най-добрият зад волана даже и на 5 ракии. Има го и момента на гъзарията: Аз съм пиян ама мога да карам елате да ви докажа...
    Тази жена ще си излежи наказанията и всичко каквото е по закон, но може би ще е единствения осъден в близките 2 години за подобно деятелство, а синчетата на тати дето карат в много по критично състояние и прехвалените ни футболни звезди,на които им се чудя имат пари и шофьор да си наемат и пак сядат почерпени да карат.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #14

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    става ми жалко за жената, защото я използват за 100% "бушон"
    1. защото е жена и ~3 промила звучи някак си по-внушително
    2. защото е "никой" и ще могат да я изплющят зверски за назидание

    понеже никой не може да пипне с пръст разните бащини синчета и мастит собственици-хотелиери, които газят наред на пътя, затова ще изгърми някой обикновен човечец....
    алоооо...какъв обикновен човечец, бе, каква жалост...тази си е масов УБИЕЦ!

    за разните бащини синчета и т.н., и разни неосъдени или оправдани... - това е съвсем друга тема, да не задълбаваме в нея, щото тя няма решение...в Бг...
    (знам само защо няма решение - щото сме си българи...)

    що за скапана държава, що за скапана община, що за скапан кмет - не могат напр. да осигурят едно елементарно нещо - хоризонтална маркировка на пътя, сигурно бялата боя е по-скъпа от здравето и живота (напр. в моя квартал подновиха на едно място пешеходните пътеки, но само от 2 страни на кръстовището!)

    а и тази убийца като нищо може да се измъкне...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя

    не съм казал, че не трябва да си получи заслуженото наказание
    само отбелязах, че МНОГО хора не получават никакво!

    и ако трябва да бъде даден пример, наказан трябва да бъде именно някой известен мухльо като дядо ви маричков, а не да минават метър всичките паралии и "celebrities"

    а иначе който е ходил на запад знае, че има пътища, на които не само маркировка, ами има и завинтени малки "пъпки" между двете платна, които да те раздрусат яката, ако вземеш да задремеш и да кривнеш към насрещното. ама наистина МНОГО друсат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Повече от трима да не ходят за един хляб
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 22:25
  2. Пуснаха водоустойчиви LCD телевизори
    От IvO™ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-07, 08:37
  3. Пуснаха и Малкия Маргин
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 13-04-07, 09:30
  4. Отговори: 28
    Последно: 19-10-05, 19:40
  5. Айде... още трима...
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 22-04-05, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе