Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #1

    Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Двама служители на Национална служба “Гранична полиция” са задържани в ареста на Окръжната следствена служба във Варна.

    У единия от тях е намерен мобилният телефон на посланика на САЩ у нас Джон Байърли.
    Дипломатът, който беше на посещение в морския град, забравил апарата при проверка на багажа му на варненското летище.

    В момента се извършва проверка по случая, съобщи директорът на Национална служба “Гранична полиция” ген. Валери Григоров.
    Случаят е поверен на Военна прокуратура, информира БНР.
    Източник: http://news.bg/article.php?cid=10&pid=0&aid=165215





    А ето и малко повече инфо от The Inquirer:

    Customs officials "nicked US Ambassador's phone"
    Caught by GPS

    By Nick Farrell: понеделник 17 Октомври 2005, 06:02


    TWO Bulgarian customs officials have been fired and will face charges after allegations they nicked the United States Ambassador's mobile phone.
    John Beyrle was flying from Varna to Hungary on Friday and left his mobileat the security check. Since he was important, Bulgarian authorities asked customs staff if they had seen the phone and none of them owned up.

    Unfortunately the ambassador's phone had been kitted out with a global positioning system and it led the authorities to the two customs officials. They had thrown away the SIM card.

    According to the Trud (Truth) newspaper the two said they wouldn't have nicked the phone if they had known it belonged to an Ambassador.

    Bureaucrats stealing from other foreigners with natty gadgets is considered fair game in Bulgaria. A large amount of foreign post is confiscated by either the Post Office or customs officials as one of the perks of the job. When it happens to an ambassador something gets done of course.

    The culprits have been arrested and are facing facing malpractice and theft charges. They will be fired, officials announced, and their superiors been told off too. I must make sure that my mum sends my Christmas mail with a GPS receiver.

    Не, че това е нещо кой знае колко необичайно, ама вече почна да ми става смешно от такива простотии...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #2

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Полицаите са си намерили късмет.а той не се връща
    Тея са по тъпи от незнам какво си.Откраднали, невърнали,замълчали....Поне да са го скрили някак си
    Пък после защо ни е славата лоша.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #3

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Не, че това е нещо кой знае колко необичайно, ама вече почна да ми става смешно от такива простотии...
    Драйфа ми се от тия, ти за смешно говориш. Всяко лято като кацна във Варна и им видя мазните физиономии желанието ми да остана повече време бързо бързо се изпарява. Коронната случка е: идва ми реда на опашката, и след като съм си подал паспоръта го поздравявам, на което пича(в доста от случаите пафкащ цигара в едно помещение метър на метър) изобщо не обръща внимание. И това е ВСЕКИ ПЪТ! Миналата година един гордо обясняваше на висок глас как еди къде си, поради еди що си, така нашутал едно коте, че то летяло еди колко си метра и се приземило на покрива на една кола. Сган!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #4

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Ами на мен ми писна на 100% и вдигнах ръце... то се е видяло, че тука оправия нема и нема и да има... К'во друго остава, освен да се посмее малко човек и после или да си тегли куршума, или да се изнесе нанякъде....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    А на мен ми е по - скоро чудно защо за един загубен джиесем двама са били в ареста?
    Аде, единият го е намерил и не го е върнал, ок. Води се вид присвояване, а лесно може да се намери титуляра.
    Ама другия за какво?
    А другото хич не е толкова чудно. Некъв шапкар, като нищо и с основна дейност охранител, намерил Джиесем. И си казал: Ооо-хаааа!. И с чувството на неприкосновен и неуловим от закона(често срещано чувство в тея среди си го прибрал в малкото джебче с извадена сим карта. Те от техника разбират колкото носорог от балет; вероятно специално за посланника, величие му, и неговия джиесем радиационният фон в околността е бил увеличен 3 пъти, та биха намерили джиесема и в атомна подводница. А на джиесема не е пишело "Аз принадлежа на Негово Превъзходителство".

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    май защото тилифоните са два !

    Егати тия незнаят май че ако сложат карта на договор , заедно с нейния код в мрежата лети и IMEI кода . По този начин полицията е върнала много откраднати телефона .
    Само примата или б-конекта те спасява , да те намеря ( те нямат адрес на титуляр ) и е адски трудно да се засече такъв абонат ( шанса е да ти кажат в обхвата на коя клетка е сега , ама кой ще ти търси площ от 500 кв /м с над 1000 човека и от които 90% ще говорят )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    У единия от тях е намерен мобилният телефон на посланика на САЩ у нас Джон Байърли.
    Дипломатът, който беше на посещение в морския град, забравил апарата при проверка на багажа му на варненското летище
    Интересно от кога проверяват багажа на посланици? Един посланик има абсолютен дипломатически имунитет - не може да бъде обискиран, задържан или предприемани каквито и да е други действия срещу него, в това число и проверка на багажа. Така е навсякъде по света. На граничните пунктове има и специални трасета за преминаване на пътници с дипломатически паспорти.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Очевидно е носил доста контрабанден багаж - чорапи, тениски.....който е смятал да шитне в София...
    И като са го пребърквали ловко са му взели телефончето.............
    А връзките за обувки защо са му оставили - това се питам - има да се учат още...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #9

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    На мен така ми разказаха историята...

    Отива посланикът за митническа проверка, защото се движи инкогнито и иска да види как обикновените хора минават митница. Спират го служителите на Аерогара Варна и единият казва:
    - Така...пътуваме значи, а? Я отворете куфарчето да видим какво тук е ваше и какво - наше...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Добре де, представете си, че "проверка на багажа" означава преминаване през "сканиращия портал"... там, където оставяш мобилни телефони, монети, ключове и т.н., щото иначе пищи. Чули - недоразбрали журналистите - писали "проверка на багажа". Ама това не е и толкова важно. Явно е, че нашите са се о***ли, какво искате да кажете... че е инсценировка ли ?! Още малко, и посланика ще изкарате виновен...

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Историята е, че посланикът не е минал през VIP-а, а през нормалната проверка, оставил си е телефона на някакъв рафт и го е забравил, наш'те хора пък си го познали...де да знаят, че е на толкова важна клечка...но пък така им се пада...защото ако беше моя или на някой друг редовен сеткомец телефона, така и нямаше да си го видим повече

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Момчета, не знам Вие какво си мислите, но аз подчертано мисля, че някой ни пързаля.
    Доста ми е трудно да повярвам, че ходи без поне четирима гавази и се реди на опашката по общия ред. Та него го пазят повече от президента и там се е знаело часове напред за пристигането му.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #13

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    ...According to the Trud (Truth) newspaper the two said they wouldn't have nicked the phone if they had known it belonged to an Ambassador....
    Ако са знаели, че е на посланник нямало да го вземат... А ако е бил на обикновен човек: - Я харесах си телефонче... Е за това ли им се плаща?!?!!?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #14

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Аз пък си мисля, че двама педераси са сбъркали човека.

    Каква е разликата между педераст и педерас? Второто е състояние на духа.

    Много са смешниците във всички сфери на изпълнителната власт. Навсякъде се шири чувство за безнаказаност и тарикатлък на дребно като основна цел в живота...Тези двамата тъпаци са представителна извадка на болшинството КАТ-аджии, митничари, гранична полиция, охранителна полиция и вся остальная сволочь.

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: Двама гранични полицаи в ареста, заради gsm-а на американския посланик

    Ами то стана за "английското клубче" пак задачка -
    Ами братя, хамериканци - сменете си посланика!!!!!!!!!!!!!!!!111

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 05-06-14, 14:47
  2. Отговори: 23
    Последно: 02-11-08, 10:14
  3. Отговори: 6
    Последно: 21-07-08, 22:15
  4. Пуснаха от ареста перничанката, убила трима на пътя
    От Perk0 във форум Коментирай новина
    Отговори: 20
    Последно: 04-07-07, 23:41
  5. За и против уличните полицаи (катажиите)
    От EX-DJ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 48
    Последно: 05-07-03, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе