Резултати от 1 до 9 от общо 9

Кошмарна Интернет скорост!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Кошмарна Интернет скорост!!!

    Sigbritt Löthberg от Карлщад, Швеция има най - бързия домашен Интернет в света - 40 Gb в секунда! Sigbritt, която досега не е имала дори компютър, се оказва майката на местната легенда Peter Löthberg, който съвместно с кметството на Карлщад е създал тази връзка.
    Това е само една демонстрация имаща за цел да подтикне Интернет доставчиците да предлагат по - високи скорости.
    Peter Löthberg работи за Cisco и осъществява проекти на бърз интернет на голямо разстояние и ниски цени. Такава скорост позволява симулативно визуализиране на 1500 канала HDTV и сваляне на едно DVD за 2 секунди. Ултрабързата връзка е възможна благодарение на модулираща техника, осъществяваща директна връзка между 2 рутера на разстояние до 2000 км, без никакви усилватели. Куриозно е и твърдението на Peter Löthberg, че най - големи трудности от цялата операция е видял с инсталацията на WINDOWS на машината на бабата.
    Няма информация за това какво мисли да прави старицата с такава скорост, нито дали изобщо ще ползва Интернет.
    Източник: http://softvisia.com/forums/index.php?showtopic=4001

    малееее, ДВД за 2 сек. ... RIAA да го духа... И цял Холивуд тоже !!!

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    Както преди време казваше един френд от студентски град - lan-ът ми е по-бърз от харда

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    Nai-visokata skorost, za koqqto sym chuval za predawane po dupleksna linia e 400Gbs. Taka, che da vidim i takova syobstenie... skoro!
    Най-високата скорост, за която съм чувал за предаване по дуплексна линия е 400Gbs. Така, че да видим и такова съобщение... скоро

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    "Ултрабързата връзка е възможна благодарение на модулираща техника, осъществяваща директна връзка между 2 рутера на разстояние до 2000 км, без никакви усилватели..."

    ....


    остава някой да обясни какво значи горното.

    на мен ми прилича на жълта новина..


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Nai-visokata skorost, za koqqto sym chuval za predawane po dupleksna linia e 400Gbs. Taka, che da vidim i takova syobstenie... skoro!
    В съобщението става въпрос за ДОМАШЕН интернет, а не за лабораторни изпитания, т. е. иска се да се покаже, че такава скорост е напълно възможно да се осъществи евтино за редови домашен потребител и ще е по джоба му.

    Впрочем, ето какво правят хората по света:
    http://www.whatpc.co.uk/vnunet/news/...internet-speed
    http://www.whatpc.co.uk/vnunet/news/...t-breaks-world
    http://www.whatpc.co.uk/vnunet/news/...ptical-chipset

    Ще го доживеем ли в къщи ????? angel

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    "Ултрабързата връзка е възможна благодарение на модулираща техника, осъществяваща директна връзка между 2 рутера на разстояние до 2000 км, без никакви усилватели..."
    ....
    остава някой да обясни какво значи горното.

    на мен ми прилича на жълта новина..
    Мисля, че СЪВСЕМ НЕ Е ЖЪЛТА. Ето някои линкове на английски ( а ако някой разбира шведски - да преведе ):

    http://www.thelocal.se/7869/20070712/
    The secret behind Sigbritt's ultra-fast connection is a new modulation technique which allows data to be transferred directly between two routers up to 2,000 kilometres apart, with no intermediary transponders.

    According to Karlstad Stadsnät the distance is, in theory, unlimited - there is no data loss as long as the fibre is in place.

    "I want to show that there are other methods than the old fashioned ways such as copper wires and radio, which lack the possibilities that fibre has," said Peter Löthberg, who now works at Cisco.

    Cisco contributed to the project but the point, said Hafsteinn Jonsson, is that fibre technology makes such high speed connections technically and commercially viable.

    http://www.whatpc.co.uk/vnunet/news/2194238/granny-gets-40gbps-internet

    The connection was made possible using a modulation technique that allows signals to be sent 2,000 kilometres without transponders over fibre.

    "I wanted to show that there are other methods than the old fashioned ways such as copper wires and radio, which lack the possibilities of fibre," said Peter Löthberg, who now works at Cisco Systems.
    http://tailrank.com/2271053/The-worl...d-installation


  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    @ stekyman

    От посочените линкове се разбира, че IBM са разработили евтин CMOS чип, ведно с приемниците и предавателите, на площ 3.25mm х 5.25mm, способен да приеме и предаде 160Gbs. Не ме учудва, тъй като IBM всяка година има най-много заявки за патенти.
    Става ясно, че Alcatel-Lucent използват този чип, за да пуснат 25.6Tbs на 80км разстояние. Те съобщават, че използват 160 подносещи, явно всяка една от тях носи по 160Gbs (160*160Gps=25Tbs). Използват не само конвенционалните прозорци - 850nm, 1310nm и 1550nm, но и по- дълговълновите - над 1600nm. Споменава се и за поляризационно мултиплексиране (каквото и да означава това), за да удвоят преноса по носещата. Става ясно, че няма как да не се използва Distributed Raman Amplifier, за да се постигне преноса на този обем информация на това разстояние - 80-100km, съобразявайки се и с едно неизбежно физично явление - дисперсията. В такива случаи по принип се използват специални влакна с намалени загуби от дисперсията.
    Линка за Токио е интересен с това, че разправя за модифициране на IPv6, за да си поставят рекорда. Хубаво (то и Ati писаха специални драйвери, за да постигнат повече кадри в секунда с еди-си кой тест), но дали тези промени ще бъдат одобрени като стандарт. Личният ми коментар е, че по линукските форуми съм чел, че BSD се смята за най-сигурната операционна система, поради повечето проверки кое-как. Затова е и по-бавна от другите.
    А вече по основното съобщение - 40Gbs на повече от 2000km е възможно и у нас. Според мен тук уловката е в "директна връзка между 2 рутера", т.е м/у 2 устройства, работещи на 3-то ниво. А проблемите с преноса са на 1-во. И там се борят учените от IBM, Alcatel-Lucent и Siemens. И изобретяват все по-добри мултиплексори и усилватели. Тези усилватели няма как да не са на всеки 30 или 40 км (сигнала си затихва, затова са и тези помпещи светодиоди). 50 участъка и ето ги 2000km. Написах възможно, защото трябва да се организира толкова дълго трасе, скоростта не е проблем от години. Друг е въпроса за рутерите, какви са и що са...
    Всичко друго е бла-бла, за да илюстрира скоростта - еди си колко HD-DVD-та за еди-си колко секунди...

    Мдамм...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    @emos
    Поздравления и благодарности за изчерпателния и задълбочен пост!
    Аз не бих се осмелил да го напиша, а и едва ли бих задълбал дотолкова.
    И съвсем правилно подчертаваш, че основната идея е, че тази скорост, която има шведското бабе
    е съвсем възможна у нас и практически.
    Ама на практика - нъцки, едва ли ще го доживеем.
    А ако стане - май ще трябва г-н Явор К. да извади калашника и да почне наред...

    Заслужаваш боц +1, ама... нема...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    Въпроса е не дали могат да се постигнат такива върхови скорости, а на каква цена.
    Това не са технологии за домашен Интернет, а за гръбнака на мрежите. Ползвам скорост от 2Мb и я намирам са достатъчна за домашни нужди.
    За да се отиде масово на по-високи скорости трябва да се смени преносната среда и оптиката да стигне до дома.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Re: Кошмарна Интернет скорост!!!

    @emos поляризационното мултиплициране ми звучи като
    на една и съща дължина на вълната се пускат 2 носещи вълни, които са в различни равнини на поляризация. Просто и елегантно решение според мен.
    Адаш, това което казваш не е трудно. За пример мога да дам "ЛАН" доставчика МГС (Московская Гигабитовая Сеть), които още преди няколко години почнаха проекта с оптика до всеки дом. А иначе както е лафа - апетитът идва с яденето. Спомням си как при едни мои бивши работодатели (знаеш ги) на времето 2 левовия интернет беше нещо от сорта на 64 килобита международен и 128 български. На фона на все още широко разпространените модеми, това беше супер яка скорост. А в момента са много популярни разните ИП телевизии и всякакви други широколентови медии, няма да се учудя след някоя друга годинка във вибокса и ютюб, клипчетата да са с деведе качество. А ИП телевизиите с ХДТВ.... мечти мечти...
    Айде поздрави аз зацепвам да палаткувам и риболовствам на Струма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Скорост мобилен интернет Глобул 32 кб/с !!!
    От a.petlichkov във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 27-02-12, 21:15
  2. ИНТЕРНЕТ СКОРОСТ
    От skayver във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-07, 14:33
  3. Проблем с интернет скорост!
    От razziel във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 31-01-07, 22:03
  4. 14Tbit/s Интернет скорост в Япония
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-06, 12:18
  5. Отговори: 14
    Последно: 20-01-04, 01:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе