Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Подписка срещу правителството

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #16

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    значи накратко казваш - ред е пак на демократите да крадат, защото по-"други" няма
    евала ти за намирането на решения
    нека тогава поставя следния въпрос - след като всички крадат едни след други и насищане нямат, не е ли по-добре да оставим за по-дълго време едни и същи, та барем така се оядат и така се зациментират във властта, че най-накрая да остане нещо и за редовия гражданин?

    Ами кажи кои а тези по-"други"?Няма избор.
    И ако ще оставяме някой за по-дълго,май наистина искаш да се превърнем в Куба,както се спомена понагоре - да си изберем един диктатор и готово?
    Това "че 'ич не ти дреме" - съжалявам .Съжалявам ,че си доволен да живееш в идиотска държава.Всеки път когато се прибирам от чужбина ми се плаче.
    И аз съм варненец,и аз завърших прилична гимназия(хуманитарна) и аз влязох във висше учебно заведение ,което желаех и се занимавам с това ,което съм завършил.Но това не ме прави доволен от факта ,че живеем в клоака.
    ПП - Поради липса на явен интерес,модератор може да заключи темата,а ако сметне за по-добре и да я изтрие.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: Подписка срещу правителството

    @Vanquished,
    А не си ли се замислял, че за 20г се изредиха по два пъти всички възможни - комунисти, демократи, центристи, царисти, че и разни техни комбинации при един и същи резултат?
    Не те ли навежда това на мисълта, че проблема не е в хората и партиите, а в начина по който функционира системата наречена "парламентарна република"?
    Ако ти си лидер на една партия, на която утре и дадем властта и неограничената възможност всичките ти хора - малки и големи шефове да крадат с пълни шепи ти какво ще направиш? Имаш две възможности - или да вземаш своя дял от откраднатото или най-много да си затваряш очите и ушите. В противен случай ще те изритат твоите хора.

    ПП - Поради липса на явен интерес,модератор може да заключи темата,а ако сметне за по-добре и да я изтрие.
    И защо? Защото приказката не тръгна в желаната от теб посока ли?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #18

    Re: Подписка срещу правителството

    Италия също е парламентарна република - бих живял там с удоволстие.Как там апарата функционира?
    Нямам представа какво бих направил като държавен глава,образованието ми не е подходящо за това.Но защо на моите хора трябва да се даде неограничена власт да крадат?
    И коя е моята посока,не агитирам никого.Само Vandal ми даде насока на въпрос ,койот зададох няколко пъти и след като не получавам отговор означава ,че никой не знае и не го интересува.Вместо това ти и FearMe се надпреварвате да ме опонирате.Не исках темата да прераства в политически дебат и за това предложих да се изтрие.
    ПП Един вид бойкотиране (хихи,като бат Бойко) ни доведе до това положение - уморения от всякакви некадърни правителства народ реши да не гласува и я гледай кой се намърда на топло .Както се вика пуснахме вълка в кошарата(хищника който визирам е птица ,де )

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re: Подписка срещу правителството

    vanquished, иде ми да кажа "приятелю", ама знам, че ще го приемаш за подигравка, макар че ще го кажа с най-топли чувства. затова гопропускам и продължавам -

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Италия също е парламентарна република - бих живял там с удоволстие
    ето това изречение показва, че не си мнгоо в час със ситуацията не само в България, ами и в италия, както най-вероятно и в други държави. сигурно за теб германците са организирани, а англичаните - аристократични. да, но за съжаление нито едно от горните не е вярно. хората са хора и тук, и там - алчни, мързеливи и крадливи. казах го и в друга тема, но пак ще се повторя - проблемът е, че българите си мислим и че някой ни е длъжен.

    типично наша е репликата "аз не разбирам, ама да ти кажа". ти например си мислиш, че пак трябва да сините да управляват. явно си пропуснал времето на "командира", както и на премиера с жълта книжка и брада.

    пропуснал си и факта, че доган е в управлението не от 3, а от 18 години

    нито искам, нито го правя - да се заяждам с теб. просто съм се нагледал на митингаджийски изявления, които не водят до нищо, защото по площадите се вика "не", а не "да". площадното поведение е на отрицанието, на инерционната критика, а не конструктивизма.

    цивилизационният проблем на митингуващите е, че в 20/21 век не може да изколиш "елита" (за справка - френската революция) и да изградиш нещо след това. просто вече не става така. затова площадното държание понастоящем не е типично за интелигентните хора. жалкото е, че въпросните интелигентни хора или се борят със зъби и нокти тук, в наивната надежда и патриотизъм, че може и да пооправят Родината, или си грабват парцалките и в 95% от случаите мият чиниите на "чудесните" западняци

    не ми се пише повече тук, защото разговорът с теб е колкото стимулиращ, толкова и обречен поради очевидно различния по количество жизнен опит. само се надявам ентусиазмът и патосът ти да намерят по-конкретна форма на изказ. с други думи - повече "да" и "предлагам", отколкото "не" и "разстреляйте ги"

    до нови срещи в други теми

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Италия също е парламентарна република - бих живял там с удоволстие.Как там апарата функционира?
    ...........
    Ами и Годеч и Добрич са в България. Ама в Годеч виреят картофи, а в Добрич - жито.... Защо ли е така? Как мислиш?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ..........
    И коя е моята посока,не агитирам никого.Само Vandal ми даде насока на въпрос ,койот зададох няколко пъти и след като не получавам отговор означава ,че никой не знае и не го интересува.Вместо това ти и FearMe се надпреварвате да ме опонирате.Не исках темата да прераства в политически дебат и за това предложих да се изтрие.
    ...........
    Ще ти опонирам, защото си поредния, който казва: "Ами не знам как трябва да е, ама и така не е..."
    Нещо от сорта: "Да влезе следващия..."

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #21

    Re: Подписка срещу правителството

    Братко мой,бил съм в достатъчно чужди държави за да видя кое как е.Не съм говорил за етикетите на различните народи.Нито ,че италианците са супер работливи,кротки хора - та те са южняци,не са много по-далеч от гърците(ако разбираш какво искам да кажа).Французите в Марсилия са мърлячи - не съм виждал на друго място такова отношение към автомобила - все едно е някаква каруца,захвърлена,очукана и т.н .Но не може да се сравняваме с тях по никой начин - като се започне от заплащане,инфраструктура,организираност,ред.
    Само виж на какво заприлича Варна ,ако ти харесва няма нужда да продължаваме.
    И не виждам връзката на това дали някой ни е длъжен с това, че поредното червено правителство ни вкара още по навътре в калта.Същите тези червени научиха българина на мързел - 40 години в които каквото и да работиш получаваш еднакво възнаграждение,уравнивиловка.Ще трябва да минат още 20 от сегашния момент,за да се отучим от този навик.А може и 100.
    Lupus,примера ти за картофите и житото не е много удачен.Щом твърдиш,че не зная,кажи ми ти,може да се съглася.
    FearMe жълтите не съм ги пропуснал,но те се омесиха с червените,за това не съм се спирал на тях.Доган може отдавна да е във парламента,но чак сега прибара толкова министерства.
    И не съм чак толкова патетичен,просто ме нападате,с твърдението,че нищо не разбирам,а самите вие нищо не ми казвате/предлагате.Хвана се за думата "избие'',написана в скоби,преди това съм написал ''изчисти''.
    И ако се върнем на първия ми пост,който ако беше получил отговор 1-Мани го,простотия(както си и написал де) и 2 - Отиди на улица..... изобщо нямаше да се стига до такава полемика.
    В крайна сметка всеки е праведен пред себе си,а политиката е много гнусна тема за обсъждане,така че баста,смятам да приключвам.При евентуални удари обаче се чувствам длъжен да отвърна

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @Vanquished,
    А не си ли се замислял, че за 20г се изредиха по два пъти всички възможни - комунисти, демократи, центристи, царисти, че и разни техни комбинации при един и същи резултат?
    Не те ли навежда това на мисълта, че проблема не е в хората и партиите, а в начина по който функционира системата наречена "парламентарна република"?
    Ако ти си лидер на една партия, на която утре и дадем властта и неограничената възможност всичките ти хора - малки и големи шефове да крадат с пълни шепи ти какво ще направиш? Имаш две възможности - или да вземаш своя дял от откраднатото или най-много да си затваряш очите и ушите. В противен случай ще те изритат твоите хора.
    Мисля, че достатъчно ясно формулирах къде за мен е проблема. Ти го заобиколи. Ами имаш думата.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #23

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Италия също е парламентарна република - бих живял там с удоволстие.Как там апарата функционира?
    Нямам представа какво бих направил като държавен глава,образованието ми не е подходящо за това.Но защо на моите хора трябва да се даде неограничена власт да крадат?
    Нищо не съм заобикалял.На хипотетичен въпрос може да се отговори само по същия начин- т.е - да ще крада,много и все по-алчно или не,няма да крада....сега следват големи думи и биене в гърдите.
    Относно парламентарната република - коя е по-добра алтернатива?Президентска република?Федерално управление?Монархия(ха,не и с този наследник на трона) .Всяко нещо има плюсове и минуси и честно казано ,да,аз не знам ! кои са те при горепосочените.
    Това означава ли,че трябва смирено да чакам някаква промяна и не мога,чрез една хартийка да изразя правото си на открито заявяване на недоволство(визирам инициативата на която е кръстена темата)

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re: Подписка срещу правителството

    Инициативата е ялова крава - вика "МУУУУ", ама мляко не дава...
    Но нека предположим че успее....
    А после? ГЕРБ+БСП+ДПС+войводи, земеделци и атакисти? Представяш ли си я тая боза? Един син няма да влезе в парламента - даже и за разплод! Те се изклаха успешно помежду си, преситени от лапане по време на приватизацията.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #25

    Re: Подписка срещу правителството

    Споменах и преди,че алтернатива няма.Но просто се надявам,някак ми се иска тея да ги няма и следващите да са по-добри.Утопично,нали?

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ...Но просто се надявам,някак ми се иска тея да ги няма и следващите да са по-добри.Утопично,нали?
    Направо! Анализирай нещата и ще видиш, че за да се построи нов бардак не трябва да се сменят само курвите, а направо сградата. И нова Маман с желязна ръка!
    И както обичаше да казва един приятел: "И всяка жаба да си знае гьола, мястото в гьола, реда на квакането и щъркелчето"

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #27

    Re: Подписка срещу правителството

    Уви,Маргарет Тачър е много дърта ,за да ни спаси

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Уви,Маргарет Тачър е много дърта ,за да ни спаси
    Уви! Ама си имаме Миглени...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #29

    Re: Подписка срещу правителството

    Lupus, прав си, нека сегашното правителство забрани изборите, и без това само пари се харчат, а както сам каза - който и да дойде все ще краде! Тези (сегашните с мандата на ДПС) поне са сръчни, краднат и със задника даже, от де ша намерим други такива?
    Що пара ще се спести от плакати, предизборни мероприятия и прочее. Правилно, навремето хората са си харесвали монархията.
    Седи си царя и това е, хубав-лош, ама цар.
    Дали на не го върнем пак него, все някоя горичка ще да е останала невърната 3-4 пъти, а?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re: Подписка срещу правителството

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Lupus, прав си, нека сегашното правителство забрани изборите, и без това само пари се харчат, а както сам каза - който и да дойде все ще краде! Тези (сегашните с мандата на ДПС) поне са сръчни, краднат и със задника даже, от де ша намерим други такива?
    Що пара ще се спести от плакати, предизборни мероприятия и прочее. Правилно, навремето хората са си харесвали монархията.
    Седи си царя и това е, хубав-лош, ама цар.
    Дали на не го върнем пак него, все някоя горичка ще да е останала невърната 3-4 пъти, а?
    Когато дойде демокрацията, ние с жена ми се радвахме, като всички млади хора. А тъста ми (бог да го прости) вече на доста години ни каза една мисъл, която не съм забравил и до сега: "Не се радвайте, деца. До сега хранихме сити въшки, от сега нататък ще храним гладни въшки". Излезе много прав!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 01-04-12, 10:32
  2. как се прави електронна подписка-софтуер
    От vtdy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-03-11, 15:11
  3. Поредното малоумие на правителството
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-10, 10:07
  4. Топкомпании с подписка срещу Windows Vista
    От Perk0 във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-07, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе