Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

Гласували
37. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да !

    27 72.97%
  • Не !

    8 21.62%
  • Безразличен ми е!

    2 5.41%
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    седя и си мисля...

    от една страна като че ли ми се иска да стане като в гърция. видя се, че на никоя друга страна не й пука особено дали има граждански мир/безредици в една категорично капиталистическа/демократична/стара държава, никой не прати умиротворителни сили, никой не я изключи от ЕС и т.н.

    България, бидейки от още по-малък (да не кажа "никакъв") интерес за ЕС, ще бъде една вметка под линия на новините. директните щети, пропуснатите ползи и накърнения имидж пък не пречат на никой от нормалните граждани - те са пречка за инвестициите във фирмите на "своите" хора, в дейността на макдоналдс (даже без тях ще е и по-добре) и т.н.

    така че май няма да е зле да има един погром като по учебник

    ама пък от друга страна - какво ще се промени ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Може би FearMe ще станем малко повече граждани. Във всеки случай ако останем вкъщи до студените радиатори (аз съм с топли климатици ) да си пием ракията и псуваме пред телевизора нищо няма да се случи.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Гласувах с "да", но с резерви.
    Имал съм възможността да познавам организаторите и участниците на няколко студентски стачки организирани през последните 15 години, както и протичането на самите стачки.
    Общо взето, бяха организирани от хора непритежаващи нито морал, нито забележителен умствен потенциал. 99% от участниците в подобни студентско граждански начинания бяха хора прекъсвали по един или повече пъти заради невзети изпити, хора не можещи да се класират за общежития или стипендии по същите причини и др.
    Някои от тях успяха да станат народни представители дори, само за един мандат естествено и не ги видяхме на трибуната, но ги виждахме редовно по нощните клубове.

    Гласувах с "да" защото не познавам тези хора и не мога да правя изводи за тях.
    Но ги запомнете. Според мен се търси не решение на написаните проблеми, а проправяне на път до политиката. И след това е ясно.
    Не се радвам на малко прасенце, защото не знам каква свиня ще излезе.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Аз мисля, че трябва да приемаме правото на протест като свой личен избор а не като мероприятие организирано от "малките прасенца". За мен това не трябва да е протест срещу тези които са на власт за да качим други като тях.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Съгласен съм друже, но за мен е от значение кой се пише "начело".
    За обществото, стачкуващите, всички са като тези дето ги гледа по телевизията.
    Затова за мен е важно какви са инициаторите, с които трябва да се съглася или не.
    Това имах предвид.

    Обичам да следвам водачи, а не ездачи.
    Разбирай да нося някой на гърба си, някой да ме язди докато стигне до Парламента.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Като чета по форумите, струва ми се , че доста от хората които смятат да участват в този протест не са "организирани". Не знам защо притежаваме тази отвратителна според мен черта когато ни излъжат, окрадат, насилят и подиграят ние да ставаме апатични да се скрием всеки по отделно и да си ближем раните мърморейки пред под носа си. Търпимостта и късата памет са голям порок според мен.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Защото много са ни лъгали, крадили и подигравали blue1, затова.
    Наивността е още по голям порок. И е по болезнен, повярвай ми.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Безразличен ми е! Нещо повече - безмислен е.
    Този протест дори в най-смелите очаквания да кажем бутне правителството и доведе до предсрочни избори и какво?
    Всички онези които са горе имат своите твърди електорални тълпи, които отново ще ги качат горе и новото правителство ще е старото правителство с нищожни изменения в броя министри и депутатски места.
    Не звучи обнадеждаващо нали?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #10

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански п

    И какво според тебе, Malone, ТРЯБВА да се прави? Щото да правим нищо както казва blue1 всеки го може. Или си на принципа "Не знам как е, ама и така не е!". И само да отбележа, че доста революционни неща на този свят във всяка една област са дело на наивници и на такива дето не са знаели че няма смисъл да се занимават с това.
    Хаиде нека всеки който е против да предложи реалистичен план за действие, като алтернатива!!!

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Ако четеш внимателно pavele, гласувах с "подкрепям".
    Коментирам предвижданията си, какво ще се случи и с тези "грижовници за народа".

    А иначе имам мнение какво трябва да се направи, но не е мястото тук да се пише. А и не е редно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Сещам се за една песен на John Lennon - Power To The People какво ли е искал да каже автора с нея. Сега някой ще ме обвинят, че съм наивен, и че в така наречените стари демокрации е същата работа като тук. Позволете да не се съглася. В една стара карта на Европа където държавите са нарисувани с животни България беше изобразена като вол. Какво щяло да стане ако бутнем това правителство и следващото щяло да бъде такова. Ами ще бутнем и него. Всичко се ражда с болка и кръв, а не като при нас мирен преход, Доган фактор за етническа стабилност и тем подобни глупости и лъжи. Мирен преход от общото към личния джоб на шепа хора. Доган е фактор единствено за личното си обогатяване. И всички тези хора които ни управляват вече 20 години независимо с какъв цвят са се боядисали много добре знаят, че умрелия вол няма и да гъкне....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #13

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански п

    @Malone: Ок, приципно си прав. Само че ако няма протести - няма да има и промени. И ако 1 от 10 такива е резултатен, то това е напредък! Добре е да се знае, че ако малкото прасенце стане голяма свиня може да и турят ножа насред жълтите павета. Да, крайно е.
    Интересно е къде споделяш своето виждане (стига да не е партийно такова, надявам се)? Когато си сам в асансьора ли?
    И каква мислиш е твоята подкрепа за протеста? "Трошете си главите, пичове, да знаете че нищо нема да стане. Аз принципно съм с вас." - това ли е подкрепа, мотивация, дух? Точно такива философии не трябва да споделяш публично, а виж идеите си за разрешаване на проблема - ТЯХ ДА!

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #14

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    //Offtopic
    @blue1
    Пускаш анкета и след това коментираш всяко мнение, опитвайки се да налагаш своето!
    Това е полицейски подход - опитай се да потраеш малко и да прочетеш повече мнения,
    преди да налагаш твоето!
    Това е просто съвет - нищо лично!
    //

    А по същество - абсолютно ЗА съм за подобен род протест! Малко ме смущават
    исканията - някак не отговарят на очакванията ми. Но това си е лично мое виждане.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re: Подкрепяте ли обединеният граждански протест на 14.01.2009 год. ?

    Wise посочи ми къде и по какъв начин НАЛАГАМ мнението си. Това, че изразявам мнение след постове на други участници по никакъв начин не противоречи на правилника на форума. Много грубо е да си позволяваш класификации и определения към мнението на хора които даже не познаваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 84
    Последно: 22-12-21, 19:32
  2. Отговори: 126
    Последно: 27-12-08, 12:56
  3. Призив за национален протест в България - 24 декември, 19:30
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 30
    Последно: 25-12-06, 17:09
  4. Протест срещу строителството във Варна
    От Silviya във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-06, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе