Резултати от 1 до 13 от общо 13

Часът на Земята!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Часът на Земята!

    Надявам се скептиците не са повече от поддръжниците на инициативата да направим нещо добро за себе си и за нашето поколение.
    В тази връзка напомням за довечера в 20.30 h, когато всеки, който пожелае може да се включи:

    "За инициативата
    Часът на Земята в България

    През 2009 София ще бъде център на Часът на Земята в България, като угаси светлините си и създаде по този начин информираност и обществено съзнание за проблемите на глобалното затопляне. Разгръщайки успеха на инициативата, Столична община вече заяви още по-сериозна подкрепа за кампанията, насочена към икономии на енергия и потвърди, че фасадните светлини в центъра на града ще бъдат угасени.
    Катедралният храм-паметник „Св. Александър Невски”, най-голямата източноправославна катедрала на Балканите, ще стане централна точка на Часът на Земята в София. Други знакови сгради като няколко национални музеи и галерии, столични театри и обществени сгради също ще се включат в инициативата. Хиляди хора ще се присъединят към световната инициатива срещу глобалното затопляне.
    През 2009 милиони хора, различни по раса, националност и религия ще се обединят в Часът на Земята, за да покажат на света, че се налагат спешни действия срещу глобалното затопляне.
    Присъединете се към Часът на Земята 2009, угасете осветлението си в 20,30 часа на 28 март 2009, събота! Заявете своята съпричастност и участие в Часът на Земята на earthhour.org"

    изт.: http://www.earthhour.org/news/bg:bg

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re:Часът на Земята!

    Аз щот съм си малко прост, би ли могло да ми се обясни като как, гасейки ламбите, ще да помогна срещу световното затопляне?
    Или пак е призив да участваме в световното преброяване на податливите на внушения хорица?
    /няма да се разпростирам (за сега) върху анализ на самите твърдения за затопляне, охладняване, озонови дупки и прочее пропаганди/

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Re:Часът на Земята!

    В тази връзка предлагам да се проведе Часът на въздуха тук, в Бургас. В определения ден, 20:30ч всеки екологично ангажиран бургазлия, желаещ да подкрепи световната инициатива за ограничаване отделянето на въглероден двуокис, да спре да диша (до 21:00ч).

    И нека не обръщаме внимание на Нефтозавода, той е над тези неща, пък и си плаща данъците в "града, който храни цялата страна".

  5. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #4

    Re:Часът на Земята!

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Аз щот съм си малко прост, би ли могло да ми се обясни като как, гасейки ламбите, ще да помогна срещу световното затопляне?
    Защо си мислиш, че някой е длъжен да ти обяснява персонално на теб защо трябва да си изгасиш довечера "ламбата". Прочети, запознай се и ако успееш да закопаеш песимизма си някъде между глобалното затопляне и охлаждане - гаси, ако ли не жив и здрав.
    И да... самоунищожаваме се, не защото сме прекалено умни за това, а защото сме прости!

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Часът на Земята!

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Аз щот съм си малко прост, би ли могло да ми се обясни като как, гасейки ламбите, ще да помогна срещу световното затопляне?
    Или пак е призив да участваме в световното преброяване на податливите на внушения хорица?
    /няма да се разпростирам (за сега) върху анализ на самите твърдения за затопляне, охладняване, озонови дупки и прочее пропаганди/
    Малко...
    Днес четох, че огромна сума пари от ЕС за Испания е под въпрос заради презастрояването. Въпросът е бил повдигнат чрез петицийки преди година и повече, насъбрали се за това време 100-ина петицийки и накрая някой от властимащите е обърнал внимание...
    Така би следвало да е в нормални държави - стандартен начин да изразиш несъгласието си с нещо - в случая не с петиция, а с гасене на лампи.
    През 2007-ма в инициативата участва само Сидни, миналата година около 400 града, тази 2800, следващата 20000, а след още 2-3 на людете от които зависи нещо ще им се наложи да вземат решения, които се харесват на хората ако кампанията се възприема сериозно и не се задават глупави въпроси...
    Аз предвид скорошното ми връщане от белите държави все още съм на по-различна вълна от стандартния за БГ скептицизъм към всичко и смятам да се включа. Което е чудесен повод да ми се посмееш колко съм тъп, че ще седя един час на тъмно, без ТВ, компютър и други благини, докато по-умни пичове се възползват от тях.
    Не че има някаква конкретна полза от едночасовото ми отшелничество, просто ми е приятно... мазохизъм, знаеш как е.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Часът на Земята!

    Цитат Първоначално публикувано от Profita
    ...И да... самоунищожаваме се, не защото сме прекалено умни за това, а защото сме прости!...
    само заради това изречение бих ти изписал един ТОЛКОВА дълъг и досаден пост, обясняващ на дълго и широко, колко "самоунищожението/унищожение" е в натурата на човека, но ме мързи, пък и имам нещо газове тая вечер, та се въздържам да не замърсявам околната среда.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Часът на Земята!

    В енергийно отношение спестеното е нищожно количество от общото количество енергия, която се изразходва - ерго практически смисъл няма.
    Като някаква форма на протест и изразяване на гражданска позиция с това действие - ДА! Стига да подкрепям целта на протеста.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re:Часът на Земята!

    Значи Тецовете не спират работа, колите не спират да се движат, мутрите не спират строежите по защитените обекти, айдуците на спират да крадат, напротив - радват се на тъмното, а АЗ, понеже съм съпричастен трябва да си лепя лентички, да си слагам шапки и да си гася тока? От това ще спестя 0.50 лв, с което ще се почувствам горд гражданин на Обединена Европа. Нищо, че родните ми управници пътуват със самолетни билети за по 10 000 лв, нищо че са уредили родата си до 3-то коляно в поверените им министерства, важното е да съм Съпричастен и да го кажа на колко се може повече хора.
    Ако ви харесва да бъдете манипулирани още 50 години - добре. Лошо няма. Партията винаги е права, която и да е тя.
    Щом от ООН са казали - гасете - гасим лампите и сваляме гащите.
    Да живее Международното положение, Европейския съюз и Великите Американски Щати.
    Амин.

    П.С. Я fXOrange да каже, и у Лион гасихте ли ламбите?

    П.П.С А не е лошо, по-любознателните да потърсят малко информация, па да проверят теорията за 'глобалното затопляне'. Данни (неманипулирани) има бол.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re:Часът на Земята!

    днес реших, че съм за тоталното премахване на зелените площи в София и превръщането им в асфалтирани или бетонирани площи и паркинги!

    в София няма зелени площи - има изоставени парчета земя, зарити от многогодишни боклуци; тези боклуци очевидно не се чистят, защото е трудоемко (много е по-лесно да метнеш контейнера на камиона), скъпо и три суходолски сметища няма да стигнат...

    нека "зелените" площи се раздадат за паркинги и да се асфалтират, така ще се поддържат по-лесно...а където може - за нови строежи на кооперации, молове и базари, и то на ниски цени или дори безплатно - щото новите им собственици трябва да се бръкнат яко за почистването им, не съм сигурен дали асфалта може да се полага направо върху слой от боклуци....

    това предложение е моят скромен принос към Часът на Земята...

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Часът на Земята!

    @Black Adder
    не е ставало изобщо дума тук, за гасене на лампи.

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re:Часът на Земята!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #12

    Re:Часът на Земята!

    човек не знае да плаче ли, да се смее ли: http://sofia.dir.bg/2009/03/30/news4221071.html


  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Часът на Земята!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    човек не знае да плаче ли, да се смее ли: http://sofia.dir.bg/2009/03/30/news4221071.html

    Е, на сто бетонирани, една открита - все пак е малка крачка в правилната посока. Дано това да е обръщането на тренда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Светеща фаза върху земята
    От sunmanbg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 09-12-10, 23:38
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Колко добре познаваме Земята?
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 6
    Последно: 05-03-09, 16:00
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе