Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #1

    Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

    Здравейте форумци!
    През изминалата нощ в цялата страна температурите са били отрицателни и то под минус 10 (е, в Сандански в 8 часа сутринта го даваха -9, но в Кнежа -26! ) Мисля, че ще е полезно всеки да сподели тук как се държи неговият климатик/климатици.

    Да кажа за моя: Panasonic CS/CU - E9GKE - инвертор, Малайзия: аз съм в Плевен и в 8 часа сутринта в температурата според НИМХ е била -12 (и в момента я дават такава). През ноща може да е била още 2-3 градуса по-ниска. Климатика отоплява стая 16 кв.м. (детската) с 2 външни стени, къща, ет.2, тухла, стара дограма, няма външна изолация.

    Та на климатика не му хареса много че температурата вън е под -10, през около 30-40 мин. включваше на размразяване за около 7-10мин, но топлеше, поддържаше без проблем +20градуса в стаята, вентилатора вътре беше на МАКС. Сутринта по питата нямаше грам скреж, да не говорим за лед. Не знам с какъв СОР е работил, но се радвам, че децата са на топло.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Panasonic XE12EKE - инвертор, Малайзия. Зададени 22, поддържа 22. Не хваща лед, скреж и т.н. Но си размразява когато му хрумне - на повече от час за 10-тина мин. Навън падна и под -10.
    Полезна тема! Дано повече споделят впечатления, че да се знае при избор.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #3

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Не пренебрегвайте мидейките. Midea MSF-09, 12 м2, 2см вътрешна изолация на външните стени и PVC, при -5-6 градуса - за сега се справя и ги прави 22 вътре. Колко е ефективен може да се спори, но за сега не се налага да му помагам.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #4

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Panasonic PW9GKE - Китайски,при -11 градуса в момента топли,но не много добре ,при зададени 23 гр. прави едва 21.До -5 се държеше добре ,но сега се мъчи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #5

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Щом в Кнежа е било -26 и при мен в Бяла Слатина е било доста студено...
    Легнах си към 02:00 и последно беше -17, а до колко е падало след това - не знам.
    Климатика Е10Н2 беше на +20градуса и в стаята +20-21, а като се включи да размразява, въпреки че нямаше лед по външното тяло, температурата в стаята падаше на 18градуса. Чуваше се пукане от външното тяло...
    Производителя му дава безпроблемна работа до -15, но гледам оцеля и при по-ниска...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Toshiba RAS-285LDR при -17*, 22* ги поддържа без проблем при външна -14* достигна 27* за по-малко от час в 23 кв. помещение.
    National CS-AG22M при -17* , 21* ги поддържа, стигна и до 23* но е на ръба и ако стайте бяха по- големи вероятно нямаше да се справи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #7

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Хора вие с якетата ли си седите в къщи,какви са тея температури 20* 21*градуса.Ние сме с Fujitsu ASYA09LCC вечерта в Пловдив температурите бяха -17* вътре бяхме задали 24* и в другият край на стаята беше 24* клматика изобщо не се напъваше.РАЗМРАЗЯВАШЕ РЯДКО!!! Стаята е 20м2

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Emily -17* в Пловдив беше през нощта, а тогава повечето добри хора спим На мен и 21* ми е топло за сън

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    А вие в Пловдив по къс ръкав ли се разхождате? На мен повече от 22 градуса ми е топло.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Julian, дай по темата - как са Дайкините? Във Варна до колко паднаха температурите?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #11

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се

    Стара Загора Mitsubishi heavy zg-25 вънка -6 зададени 21* термометъра показва 21* в далечния краи на стаята на метър от пода 20* . Не е заледено външното тяло. През ноща беше -17 някъде нямаше проблеми.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Във Варна сутринта -13. Даикините съ поддържат 21 градуса, колко съм им задал. Вентилаторите ги държа на макс. В момента го дават, че е -7, но най вероятно само след час пак ще падне. Дано по бързо да се стопли, че навън е страшен студ пък и нещо не са много активни в почситването на улиците. Иначе аз топля 4 стаи(3м височина) с три климатика. Все още не е се е налагало да включвам допълнителна печка в четвъртата стая. Климатиците са конвенционални. Две 25-ци и една 35-ца.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #13

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    и при мен нямаше проблеми за първи път при зададени 24 си държеше 23-24 като размразява съвсем малко не съм го засичал
    но външното ми тяло на Национала беше покрито с лед /само отгоре на кутията не и по питите, както мястото дето влизат тръбите в външното тяло/ ама имам съмнения че е от лудата ми съседка отгоре дето излива води по всяко време


    П.С. Това дали ще му пречи на климатика?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    При този сух студ навън питите няма как да се обледенят. За обледеняване знаете, че навън трябва да е влажно и в рамките на 3-4 градуса над и под нулата. А най-големият мор за питите е ако тогава има и мъгла.

    При тези ниски темпеартури въздухът е сух, сега вече са съществени такива фактори като къс или дълъг тръбен път, качеството на изолацията на тръбите.

    При мен - 8-годишен Samsung 12-тица, 5 метра тръбен път с двойна изолация. С термосонда на изхода на вътрешното тяло за да мога да виждам каква температура изкарва и при охлаждане и при отопление. Когато навън е от -10С надолу, излизащият топъл въздух е между +37С и +40С. Ако навън е около 0С, тогава топлият въздух достига до +50С.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #15

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Ами аз го писах из темите - Midea MSG-12HR - настроен на 24 градуса, вътре от 22,5 до 23,5. Външната температура падна до -8,4 според термометъра, но датчика му е на терасата, а там е винаги по-топло, отколкото долу пред блока. Панелка. Няма изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе