Резултати от 1 до 9 от общо 9

Обединена България, в името на две български деца

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Обединена България, в името на две български деца

    За да не поставям цялата новина тук, можете да я прочетете от линка http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=132238

    Днес (неделя) от 14:00 часа ще се проведе мирен протест пред посолството на Полша в подкрепа на децата от Асеновград.

    Адресът на посолството е София, ул. Хан Крум No.46.

    В интернет пространството се разпрострянява петиция "ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРИЯ, В ИМЕТО НА ДВЕ БЪЛГАРСКИ ДЕЦА".

    Адресът, на който може да подкрепите инициативата, е http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/index.html.


    А тази е относно Агенцията за закрила на децата: http://bgpetition.com/salzite-na-dve...eca/index.html



    Да ме извиняват службите(полиция, прокуратура и АЗД), но кой ще защити децата ни от всички тях, чиято работа е да защитят децата ни?



  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    покъртителен материал (гледах по телвизията), но преди да заема каквато и да е позиция, аз лично бих оценил представянето и на другата гледна точка

    но за едно съм категоричен - не е това начина. никой не може да оспорва съдебно решение на улицата, никой няма право да се противопоставя на полицаи при изпълнение на служебния им дълг, но идиотизмът бе, че налагането на това решение бе в разрез всякакви човешки и логически норми. дипломатите в колата, полицаите пречат на беснеещата тълпа на набие някаква роботизирана лелка, която носи пищяящо дете като чувал картофи... типично българска простотия!!!

  4. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #3

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    До този момент съм чул версията само на едната страна-бащата.
    Не бих заел каквато и да е позиция без да съм чул и другата страна.
    Картината бе потресаваща,НОО.
    Да помислим дали едно 6-7 годишно дете ако в продължение на година му се говори,колко е лоша майка му,дали няма да се повлияе?!
    А ако бъдем честни тези деца са толкова Български колкото и Полски.
    Истината е една-когато родителите си показват мускули,страдат децата.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    мда
    "Искам в България при тате, при приятелите. Мама е болна от алкохолизъм, тя пие водка. Лоши думи приказва"

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    Цитат Първоначално публикувано от zayo bayo
    Да помислим дали едно 6-7 годишно дете ако в продължение на година му се говори,колко е лоша майка му,дали няма да се повлияе?!
    Ще се повлияе, разбира се. През тези години още му се изгражда светогледът, но нека си зададем въпроса къде беше майката през тази една година? Отказвано и е да говори с децата си и по някакъв начин са я възпрепятствали да ги види? Айде бе!!! Нека да знам къде е детето ми и да има сила или някой, който е способен да ми попречи да го видя. Не съм й съдник. Вероятно си има оправдаделна причина...

    Аз се абстрахирам от двамата родители. Видимо е, че са афектирани. Бащата също не ми направи особено положително впечатление. Не оправдавам грубостта му, под какъвто и да било предлог. Взимайки предвид неговите родители и речника им, нарицателните с които обиждат майката - не смея да ги адмирирам. За мен няма невинен в тази ситуация. Щом си допуснал децата ти да страдат - едва ли си от правата страна.
    Чудното за мен в случая е каква е ролята на Агенцията за закрила на детето там? Да помогне на майката да си вземе децата с цената на всичко?! Да помогне на децата да не бъдат психически наранени?! Второто е по-малко вероятно. Защото всички видяхме какво се случи. Никой разумен служител не се опълчи срещу побеснелите родители. Да прибере децата, за да не са свидетел на тази глупост човешка и от там нататък да даде право на страните да решават кой по-малко е виновен...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    както по-горе казах - не е това начинът!

    но за съжаление, това:

    Цитат Първоначално публикувано от Profita
    ....от там нататък да даде право на страните да решават кой по-малко е виновен...
    няма как да се случи, защото има съдебно решение. дали е в полша или не - няма значение. след като България признава решенията на полските съдилища, тогава няма положение "да се решава". то вече е решено. следва да се изпълни, но НЕ ПО ТОЗИ НАЧИН!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #7

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    Съдебно решение. Защо ли им нямам вяра на тези съдебни решения, но не е в компетенциите ми да го оспорвам, при това че не съм и запозната с него.
    Приемаме факта за това, но надали с едно заключение на събедните власти трябва да се затвори въпроса, особено след скандалната ситуация в България. И затова аз пак питам: Кой ще гарантира, че тези деца са в добри ръце при майка си?! Наемат ли се нашите власти да сезират тези в Полша?! Ще се проверят ли твърденията на бащата, че майката е алкохоличка?!
    Ами ако утре, по силата на това съдебно решение майката обърне шишето, кой ще подаде ръка на това детенце там?!
    Тачева заключи - имало съдебно решение и край. Да, ама се появяват нови факти и защо след тях никой не се усъмни, че е възможно да има дори частица истина. За тях въпросът приключва с изпълнението на закона. Много стрикнти станахме напоследък... а кой ще погледне с очите на двете деца?!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    За да се коментира този случай наистина трябва да се чуят и двете страни. Имаше дълъг разговор на бащата с Карбовски по Дарик радио. Кои са фактите, които и той не отрича:
    1. С жена си те нямат развод.
    2. Имат общо семейно жилище в Полша
    3. Децата са изведени от страната (Полша) с декларация на майката, че е съгласна да бъдат доведени в България и върнати обратно.
    4. Декларацията е от 2007г, когато са изведени децата. От тогава те са в БГ.
    От там нататък следва борба с всички средства - на майката посредством съда да си върне децата и на бащата посредством предизвикване на медиен скандал, за да ги задържи. Останалото е глупост на длъжностните лица, които допускат да се разрази скандал. Този сценарий би успял, ако не бяхме в ЕС и не бяхме задължени да спазваме решенията на полския съд, като на наш. Всякакви протести пред посолството на Полша са абсолютно безпредметни.

  11. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #9

    Re:Обединена България, в името на две български деца

    С цялото ми уважение към мнението ти, Фори. Не смятам, че на майката не и бе дадена възможност да се защити от нападките. Вярно е, че след като има разрешението на компетентни органи за действията си, то не се чувства длъжна да се обяснява. Но, след като си страна по този скандал е редно да обясниш какво е довело до този развой на събитията. В противен случай рискуваш "тълпата" да остане с погрешно впечатление за теб.

    Това, което разбрах аз за нея е, че е работила една година далеч от семейството си, достоверността на което никой все още не е потвърдил. - Това буди у мен въпроса: Какво може да накара една жена да остави децата си и да предприеме такава стъпка за период от цяла година?!?! Толкова ли е зле положението в Полша, че не е намерила работа там?!?! След което: Какво може да накара един баща да вземе и двете си деца и да ги прибере в България? Подчертавам и двете, защото рядко се среща мъж да вземе и двете си деца при жива майка, и да се грижи за тях. В повечето случаи децата се делят "едно на теб, едно на мен". И още, още много въпроси, на които никой не даде отговор.

    Милен Цветков покани бащата в понеделник при него. Надявам се поне той да успее да просветли причинно следственната връзка, за да се стигне до тук.

    И нека не оставям впечатление на адвокат, на който и да било от родителите. Просто ми беше абсолютно грозно това, което видях, затова съм потресена. Нищо чудно майката или бащата да имат някакви пошли подбуди да разиграват така собствените си деца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 24-02-13, 21:29
  2. Дом за нашите деца
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-07, 16:51
  3. Женени С Деца?
    От dark във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-06, 00:55
  4. Името на български филм?
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-06, 09:56
  5. Игри за деца...
    От Caesar във форум ИГРИ
    Отговори: 15
    Последно: 26-10-05, 09:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе