Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54

3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #16

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Явно живеем в паралелни светове след като твърдиш, че в България в миналото не е имало прекъсване на доставките на газ. Прощавай, това е ако не друго, но е смешно...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Прекъсвания и имало, но не и за потребителите доколкото знам. Другото не ме вълнува.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #18

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Прекъсвания и имало, но не и за потребителите доколкото знам. Другото не ме вълнува.
    като не е прекъсвало за потребителите за кого??? за канцелариите в Кремъл ли???

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #19

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    За г-н Ефендулов ми е ясно защо няма вяра в успеха на газификацията, сега остава да мярна някъде фирма lazarusgas и всичко ще се изясни
    Шегувам се, разбира се.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #20

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Като чета за какви сметки на месец става въпрос, не знам в кой живот бих се гЪзифицирал. Би трябвало поне на половина да излиза в сравнение с тока, за да се вържа.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #21

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Газът не е кът, токът ще стане кът в най-скоро време. Имаме инсталирани 9000 МВт, харчим 7500, а искаме и да изнасяме и да печелим от това. Щом в най-голямата криза харчим всичко произведено, какво ще стане след 2-3 години като спрем двата реактора (общо 2000МВт)? Ще внасяме! На каква цена? Тогава ще цъфнем от независимост

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #22

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Аз не си падам по догмите. Когато се смени ситуацията, ще сменя и аз начина на отопление. За сега въобще не виждам такава тенденция.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #23

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Ма няма ли да има нов АЕЦ ??? Еееееех

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #24

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Споко бе хора, никой никого няма да кара на сила, няма нужда от втори възродителен процес. Тук става въпрос евентуално да се осигурят субсидии на желаещите да се газифицират, за да останат ел. мощности за нежелаещите

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #25

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Аз съвсем за друго - втори АЕЦ= мнооого истински нови раб места
    втори АЕЦ=по-голям износ ?
    втори АЕЦ=по-ефтин ток ?

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #26

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Колега, преди няколко дена ми сподели, че за този месец сметката му за газ на 70 и няколко м3 апартамент дошла малко над 375лв. ( Става въпрос за Асеновград )

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #27

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    При голямата "газова" криза бе спиран газът за промишлени потребители. Обаче на нито един битов домашен потребител (газ за отопление за битови нужди) не бе спряна дори за миг доставката на газ. Търговците на климатици, които не са ползватели да не се обаждат. Не засягам цени, сметки, комфорт и т.н. Само фактът, че поне до сега не е спиран газът за битов абонат. От 3г. и аз не съм имал никога проблем с доставките. Сега, че един потребител се оплакал, че има локален проблем с доставката е друго. Много хора имат проблеми с ел.захранването - спирания, токови удари, променливо напрежение и т.н.
    Не виждам нищо лошо в такова подпомагане. Все пак има желаещи и за такъв вид отопление. Аз ползвах кредит енергийна ефективност и върнах веднага парите. Но това звучи още по-примамливо. Жалко, че се появява едва сега. Аз имам желание да се увеличават битовите потребители на газ. Като станем по-голяма маса има шанс да станат малко по-чуваеми болежките ни от постоянното увеличение на цените. Сега понеже на ток е масовия начин на отопление не смеят да вдигат цените по същия начин, защото ще се надигне масов вой от хората. Ако повече гласоподаватели минат на газ може да се чуе и техния глас. По социализма имаше един път криза на тока, когато точно битовите абонати седяха на тъмно и студено с часове. Тогава пак почти всички бяха минали на отопление на ток... Ние бяхме минали тогава на акумулиращи печки и маслени радиатори и баща ми бе принуден да изнесе от мазата старите нафтови печки. Не е изключено и сега да стигнем до нова криза с тока. Дори бяхме близо при стачката на миньорите от Марица-Изток и проблема с доставката на въглища за Тец-овете.
    Иначе няма отопление панацея. За различните типове жилища (къщи, апартаменти, вили), различни изложения на жилищата, наличие или липса на съседи -особено топлещи (не е едно и също да граничиш с въздух на -20гр. и все пак затворено, дори необитаемо помещение), площ, използвани помещения, изолация, дограма, наличие или не на постоянно пребиваващи хора в жилището, желани температури - един се поти на 18гр. с 2 чифта чорапи и пуловери и фес и спи с юрган, а друг на 23гр. по къс ръкав и памучно одеяло, един седи 1мин. в тоалетна и баня, а друг си седи и къпе колкото иска и т.н. - има подходящи различни типове отопление. За изолиран апартамент, с малко външни стени (дори да няма топлещи съседи, но все пак не граничиш с въздух на -20гр.), при по-малко ползвани помещения климатиците са най-евтиния цивилизован начин на отопление. Но качествени климатици, а не пръчки. При подобно жилище и на газ става, но ще е порядък по-скъпо. Вече при еднофамилна къща на климатици е почти невъзможно. Там локалното парно е избор. Но каквото и да се избере за такова жилище, сметките за всичко (изолация, дограма, отопление) са много по-големи. Термопомпа вода-вода изглежда най-примамливо, но пък тук инвестицията е огромна.
    Но това толкова пъти е обсъждано и се знае. Само търговците на различни видове техника от различните лагери си повтарят мантрите.
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Колега, преди няколко дена ми сподели, че за този месец сметката му за газ на 70 и няколко м3 апартамент дошла малко над 375лв. ( Става въпрос за Асеновград )
    Аз имам 409лв. газ за еднофамилна къща 92м2 + пристройка с баня и тоалетна 25м2. 22-22.5гр. навсякъде и топла вода за къпане и миене на корем (жената и дъщерята се къпят по 30мин.). Сметка за ток 30-40лв. Имам приятел с 0 (нула) лв. сметка за отопление в гарсониера - почти изцяло вътрешна, етаж 2, с една изолирана външна стена и остъклена тераса, целия му вход се топли на локално парно с голям котел на твърдо гориво в една от мазите и комина му минава през гарсониерата и комшиите го топлят.
    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Като чета за какви сметки на месец става въпрос, не знам в кой живот бих се гЪзифицирал. Би трябвало поне на половина да излиза в сравнение с тока, за да се вържа.
    Извинявам се, но това е върховна глупост. Не наполовина по-евтино, а до половина по-скъпо да е на газ и пак ще е за предпочитане. Сега е доста по-скъпо на газ от наполовина и за това не е избор. В момента има супер предложения за котел с ниска минимална мощност, бойлер със серпентина и изнесен седмичен програмируем терморегулатор за около 1350лв. С тази инвестиция ще топлиш цялото жилище и ще се къпеш целогодишно, няма да висиш да гледаш замръзнали ли са телата и да се ослушваш като гърмян заек за шумове, хладен полъх и т.н. Но за съжаление цената на газа за 4-5г. поскъпна над 2, дори наближава 3 пъти и за това климатиците са избор номер едно като сметки на месец. Ако увеличат тока с 200-300% друга песен ще се пее.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #28

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Може и да е върховна глупост, но рискът от това отопление е доста голям за мен. Газ ползвам единствено в колите си, но там рискът е доста минимален, защото зависи от това, как си поддържам системите. Т.е. зависи от мен. При газифицирането на жилищен блок, все си мисля, че не всичко ще зависи само от мен. А евентуалните проблеми са доста потресаващи. Поне така изглежда от това, което съм гледал по новините. Може и да се заблуждавам, но така си мисля. На този етап не виждам смисъл от преминаване на газ. Когато се промени обстановката, тогава ще го мисля.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #29

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    VanDan никой не оспорва преимуществата на битовата газ, но докато към България няма алтернативна тръба доставките и цените не могат да бъдат гарантирани.
    Ако пред нас на улицита имеше тръба не бих се колебал да се възползвам, но и не бих оставил това да е единствен топлоизточник. Но тръба няма и вероятно няма да има...
    А по отношение на мантрите искам да ти припомня колко инвеститопи "изгоряха" при първоналачната превъзбуда с чиларите на газ и колко такива съоръжения гният по покривите като паметник на българския инвестиционен манталитет и култура.
    Винаги съм казвал, че ако умеехме да управляваме и малкото пари, които имаме като нация отдавна може би щяхме да имаме и пътища и болници и т.н. Но нямаме. И не се задава за имаме.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #30

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Може и да е върховна глупост, но рискът от това отопление е доста голям за мен. Газ ползвам единствено в колите си, но там рискът е доста минимален, защото зависи от това, как си поддържам системите. Т.е. зависи от мен. При газифицирането на жилищен блок, все си мисля, че не всичко ще зависи само от мен. А евентуалните проблеми са доста потресаващи. Поне така изглежда от това, което съм гледал по новините. Може и да се заблуждавам, но така си мисля. На този етап не виждам смисъл от преминаване на газ. Когато се промени обстановката, тогава ще го мисля.
    Още един куп заблуди:
    - рискът при ползване на природен газ е най-малък, неизмеримо по-малък от риска при ползване на ел. бойлер
    - в България няма "негазифициран блок", дори в много малък процент от жилищата липсва някаква газова бутилка на пропан-бутан - полски, чешки, руски, български, турски повечето са над 20-30 годишни. Газовите котлони и те са на тази възраст и не отговарят на никакви стандарти за безопасност, не се водят на никакъв отчет. Точно тези бутилки и уреди трябва да ни притесняват, а не тези, новите, които ще бъдат монтирани и които подлежат на ежегоден технически преглед. Защото ще кажа още веднъж за хората, които са по-далече от тази сфера - уредите на пропан-бутан, както и бутилките не подлежат на никакъв отчет и преглед, докато газовите инсталации на природен газ (метан) се изграждат с проект, разрешение за строеж, приемат се от технически надзор и подлежат на ежегоден технически преглед. Същото се отнася и за газовите уреди на метан - котли, газови печки и др.. Така че който се страхува от газ, трябва да е най-голям привърженик на газификацията - съседите му да сменят старите опасни пропанови бутилки и уреди с нови и безопасни на природен газ, отговарящи на всички съвременни норми, със съответните защити. Докато не дойде истинската газификация в блока, никой не може съседът ви да си изхвърли старите пършинги-бомби. Налягането в бутилките е 8-16 бара, докато в тръбата, която ще дойде е 0.02 бара. Всеки може сам да си прецени кое е по-безопасно!
    - за автомобилите пък изобщо няма какво да коментираме, че зависи само от собственика - да не чува

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дъра-Бъра на тема газификация
    От VeleV.Klima във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 14-03-14, 08:13
  2. Газификация на апартамент
    От Stauffenberg във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-12, 21:37
  3. Избор на до LCD TV до 3000лв?
    От weenie във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-08, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе