Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #46

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Още един куп заблуди:
    - рискът при ползване на природен газ е най-малък, неизмеримо по-малък от риска при ползване на ел. бойлер
    - в България няма "негазифициран блок", дори в много малък процент от жилищата липсва някаква газова бутилка на пропан-бутан - полски, чешки, руски, български, турски повечето са над 20-30 годишни. Газовите котлони и те са на тази възраст и не отговарят на никакви стандарти за безопасност, не се водят на никакъв отчет. Точно тези бутилки и уреди трябва да ни притесняват, а не тези, новите, които ще бъдат монтирани и които подлежат на ежегоден технически преглед. Защото ще кажа още веднъж за хората, които са по-далече от тази сфера - уредите на пропан-бутан, както и бутилките не подлежат на никакъв отчет и преглед, докато газовите инсталации на природен газ (метан) се изграждат с проект, разрешение за строеж, приемат се от технически надзор и подлежат на ежегоден технически преглед. Същото се отнася и за газовите уреди на метан - котли, газови печки и др.. Така че който се страхува от газ, трябва да е най-голям привърженик на газификацията - съседите му да сменят старите опасни пропанови бутилки и уреди с нови и безопасни на природен газ, отговарящи на всички съвременни норми, със съответните защити. Докато не дойде истинската газификация в блока, никой не може съседът ви да си изхвърли старите пършинги-бомби. Налягането в бутилките е 8-16 бара, докато в тръбата, която ще дойде е 0.02 бара. Всеки може сам да си прецени кое е по-безопасно!
    - за автомобилите пък изобщо няма какво да коментираме, че зависи само от собственика - да не чува
    Не съм съгласен,че бутилките пропан-бутан са опасни,а ми цялата работа идва от там,че по бензиностанциите където ги пълнят тези за разтрел,защото има определено количество за бутилките,а те ги препълват т.е. увеличават драстично налягането,тези хора за съда директно.Това е големия проблем.Аз съм в Кипър и цял Кипър е с такива бутилки,но една бутилка не е гърмяла.В Кипър газта се продава както в България (топливо).Бутилките се пълнят по стандарт и фирмата която ги пълни проверява бутилките да ли са годни или не.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329581970[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Колко пожари, с колко жертви има, предизвикани от късо съединение, знаеш ли?
    Нашия офис се палеше таблото редовно заради стара инсталация като се пускаха 3-те климатика. Добре че там няма какво да се запали повече.
    А ми нека да си направи нова инсталация шефа ти и няма да има проблем

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #47

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от sandyrs
    Не съм съгласен,че бутилките пропан-бутан са опасни,а ми цялата работа идва от там,че по бензиностанциите където ги пълнят тези за разтрел,защото има определено количество за бутилките,а те ги препълват т.е. увеличават драстично налягането,тези хора за съда директно.Това е големия проблем.Аз съм в Кипър и цял Кипър е с такива бутилки,но една бутилка не е гърмяла.В Кипър газта се продава както в България (топливо).Бутилките се пълнят по стандарт и фирмата която ги пълни проверява бутилките да ли са годни или не.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329581940[/time]_________________________________________________
    А ми нека да си направи нова инсталация шефа ти и няма да има проблем
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    , Ама и ти ли си отпускал пари за фонд "Козлодуй"? Аз мислех, че само Европата.
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    , Ама и ти ли си отпускал пари за фонд "Козлодуй"? Аз мислех, че само Европата.
    Вероятно и ти си отпускал.Освен ако не си на помощи.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #48

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    То въобще се чудя, кой може да се върже с тези 3 бона. Че кое по-напред да направиш с тях? А накрая и да плащаш по-големи сметки. Мерси.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #49

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от sandyrs
    А ми нека да си направи нова инсталация шефа ти и няма да има проблем
    Тъй като аз съм шефа - направих. Ама дали е нормално като отидеш под наем някъде първо да изкопаеш кабелите на цялата кооперация, че да си сигурен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #50

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    А, 3 бона са чудесна помощ за газификация. Ако я имаше навремето тази опция с удоволствие бих се възползвал. Аз използвах Кредит енергийна ефективност и веднага върнах заема. За всеки влак си има пътници. Може да не са много, но разберете, че има и хора живеещи в къщи. При 99% от тях климатиците просто не са алтернатива. Някой от тях са богати и в нови къщи, други като мен са обикновени хора в по-стари, наследствени къщи. Но си харесвам да живея в къщата. Да се черпим лятото на двора под асмите, да не ми пречат и бучат съседи и т.н. Живях 6г. само зимата в апартамента на жена ми и се чувствах в клетка. Това че един не харесва, не разбира или не приема нещо не означава, че и другите трябва да са така. Никой не може да ми отопли къщата с климатици така, както го прави локалното парно. Най-елементарен пример са двете бани с тоалетни, които ще замръзнат при температури като последните 3 седмици. Това да не е блок да ви топлят съседите и тръбите от парното. Това, че доходите ми не нарастват последно време, а цените растат е друга приказка. Най-близката ми алтернатива без твърдо гориво е термопомпа от цени 8000 (може и да не стигне) - 20000лв. диапазон. Ако не бяха последните 2-3 увеличения на газа, щях да пея и да се радвам до небесата. Нагласил съм си седмичния програматор и нямам нужда от никакви "малки грижи" за замръзналите клими. Има варианти с жилища с по-ниски сметки на газ или хора с по-дълбок джоб. Няма нищо лошо те да се газифицират. Газификацията все пак е най-разпространения начин на отопление в цивилизования свят. Не е климатика. Най-добрия вариант, който и аз обмислям е термопомпа и газовия котел за помощ при недостиг на мощност. Хубаво е да имаш алтернатива и резервен вариант. Аз и сега имам с котел на твърдо гориво, но тази хамалогия не се припомня.
    Иначе моето лично мнение, че за един блок най-добро е централно парно, но никой да не се отказва. Така ще е топла цялата сграда, сметките ще са справедливи (няма да има кражби) и по-нормални.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #51

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    За 3000лв може да се игради локално парно на газ в неголямо жилище, като се почне от нулата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #52

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Това е супер ако е истина!!!
    Някой има ли информация, кои градове са включени в тази програма.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #53

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Това са първите 28 най-запрашени града-знам за София, Пловдив, Бургас, Добрич.
    Ще се отнася за парите идеята е супер.С тези пари може да се направи една сравнително голяма инсталация.По-горе се споменава за гръмнал газов бойлер.Има огромна разлика между пропан бутана и метана.Метана е лек газ, той бяга горе.Освен това метановите инсталации подлежат на узаконяване и ежегодна проверка.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    сравнително голяма инсталация е равностойно на определено голяма набутвация, така че айде у лево, особено с рекламните регистрации!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Дъра-Бъра на тема газификация
    От VeleV.Klima във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 14-03-14, 08:13
  2. Газификация на апартамент
    От Stauffenberg във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-12, 21:37
  3. Избор на до LCD TV до 3000лв?
    От weenie във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-08, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе