Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #31

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Засега предпочитам да съм от заблудените. Както казах, когато се промени ситуацията, тогава ще го мисля.
    П.П. Като знам, какъв е техническият надзор в БГ...по-добре настрана. И още нещо, аз съм от малцината, дето въобще не ползват газ в къщи.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Убеден съм, че повече хора са пострадали от електричеството отколкото от газ.
    Направо не мога да повярвам, че в един технически насочен форум има толкова нерационални хора.
    Има куп напълно обосновани причини човек да не се газифицира. Неясния пазар и ценова политика е едната.
    Да присъединяваш вече построено и обитаемо жилище наистина е травмиращо и с много други съпътващи разходи. Това също.
    Но да те е страх, че нещо ще гръмне, ще се задушиш и тн. е несериозно.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #33

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Е, аз съм ограничен човек. При положение, че не виждам никаква файда, защо трябва да увеличавам рисковете и да правя глупави инвестиции.
    П.П. Аз не съм убеден, "че повече хора са пострадали от електричеството отколкото от газ". Напротив. Може би не в БГ, но тя още е в началото на газификацията си.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #34

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    climamarket, под търговци и мантри имах предвид общо повтаряне от време на време на една и съща определена информация. Това е напълно в реда на нещата и няма нищо лошо. Нямам нищо против коректните търговци. Дори разбирам и некоректните. Все пак бизнес е, криза е. Всеки иска да оцелее или да просперира. Между другото сте един от най-коректните "пишещи търговци" в този форум. Иначе - да, зависими сме от всички изкопаеми енергийни източници. Главно от *****. Не се вижда скоро решение на проблема. Не рекламирам газификацията по никакъв начин. Не първоначалната инвестиция, не заради някаква опасност, а заради месечните сметки. Скъпо е, почти непосилно за повечето хора. Ще става още по-скъпо. За по-голямата част от жилищата (сравнително малки апартаменти) в България няма друга цивилизована алтернатива освен клими (твърдото гориво не е "цивилизовано"). Лошото е, че и за тях повечето хора са бедни и е пълно с некачествена техника. Хората седят в 1-2 стаи яко навлечени. Или "намазват" от комшии, които биват ощетени (особено тези на парно).
    Заради тези проблеми съм намразил яко зимата. Да свършва дано проклетията и да си грейне слънчице - къси гащи и чехли. С разходите, които правя зимата за отопление бих могъл да си купя нова кола или още ремонти на къщата.
    При всякакъв вариант на енергия има някаква хипотетчина опасност. Всичко е свързано с пари. Дали ще има проблем с ел.инсталацията, дали с метана, дали с пропан-бутан, всичко е до контрол, поддръжка и спазване на правила. А това означава пари. При бедни хора няма да се влагат качествени части, да се прави редовна подмяна, правилна профилактика и т.н. Ще се палят пожари от ел.инсталации и печки на твърдо гориво, ще гърмят бойлери и бутилки на пропан-бутан и т.н. Това е положението в България.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #35

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    и все пак заради независимостта бих заложил на пелетите - имаш количество - гориш, нямаш - не гориш
    а при газта - има доставки - седиш на топло - няма - зъзнеш...
    напоследък се наблюдава повишено внимание на сащ към българската енергийна зависимост, защото виждат че въпреки нато си оставаме васално зависими от руските енергийни доставки...
    явно това посещение на г-жа клинтън и последвалите експерти имат за цел да предотвратят зараждането на талибански движения в българия поради крайната беднотия, енергийна нестабилност и т.н.
    защото видяхме вече колко струва като си отгледаш истински талибани да ги изчистиш от лицето на земята...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #36

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    и все пак заради независимостта бих заложил на пелетите - имаш количество - гориш, нямаш - не гориш
    а при газта - има доставки - седиш на топло - няма - зъзнеш...
    А каква е разликата? Залагането на дърва въглища и пелети изисква да складираш необходимите количества за цялата зима, защото при сегашните студове дървата и пелетите изчезнаха, защото не може да се влезе в гората, въглищата станаха златни - 400лв тона. Газът постоянно върви нагоре, но поне го има. Сега пак искат повишение "поради поскъпване на алтернативните горива ". С тока положението е отново на ръба - днес сме спрели за втори път износа за по-малко от месец време, за да задоволим вътрешния пазар.
    http://www.btv.bg/news/bulgaria/stor...tok_spira.html
    Е, да де ама кой има желание да купува от ненадежден доставчик, който спира доставките по свое усмотрение? Ама тя зимата е още напред. Ами като/ако излезем от кризата и започнем да харчим истински?
    Истината е, че трябва да има алтернативи и да сме гъвкави, защото залагането само на един енергоизточник може да ни скрои лоша шега.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    и не виждате ли очевидните изводи!?

    1. разбиииира се, че не ни трябва Белене! за какво ни е?! нали шеврон ще дойде и безвъзмездно ще ни освободи от васалната ни руска зависимост! уж не ни трябва допълнително ток, пък сега се размрънкахте как можело така да трябва да спираме износа

    2. искането, оповестено тази вечер в новините, е за ~27% увеличение на цената на газа. на ви едни безплатни 3 000 за газифициране. безплатно е само сиренцето в капана...

    3. може да звучи еретично, но аз съм категоричен, че отоплението с ток е най-сигурно, защото съвременната цивилизация е базирана на електричеството, и докато тръба за газ може и да няма до всяка къща, ток ще има. може да нямаш сайвантче за дърва или бункер за въглища, но кабел за ток ще имаш. изолирай се, планирай си разходите, не се прави на голям тарикат, дето иска 3 етажа къща на 30 градуса, и всичко ще ти е наред.



    climamarket, "талибани"?! ти наред ли сииии?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #38

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Колкото и да си чешем езиците/клавиатурите тука бъдещето е във възобновяемите енергийни източници и тази тенденция се забелява във всички индустрии.

    Прогонозите за количествата газ в находищата по света са за 30 години напред, максимум 45 години.Аз мисля, че с тези темпове на развитие след 30 години газа ще е изчерпан и тръбите за газ ще останат само една антика, докато възобновяемата енергия ще я има винаги.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #39

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    justify, сигурно суи прав за тенденциите, за числата - едва ли, даного има този форум след 30 години, че пак да споделяме . Но дотогава трябва да се топлим

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #40

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Бъдещето е и на ядрената енергетика.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #41

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    И на пелетите, които се произвеждат от инче изгниващите дървесни и растителни отпадъци...И все пак ако складираш пелети своевременно си купуваш топлина и спокойствие.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #42

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Откъде ги събират тези загниващи отпадъци - един цех произвежда средно няколко тона на час, всичко си е редовна дървесина, прясна сеч. Сега не работят, защото доставчиците не могат да влязат в гората да секат

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #43

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    И защо с нашите пари ще помагат на определени елементи да харчат вносни енергоизточници?!Що за поредна тъпотия! В един съседен блок скоро гръмна газов бойлер.Събаря преградна стена,човека загива,семейството без прозорци,комшиите в шок.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #44

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Колко пожари, с колко жертви има, предизвикани от късо съединение, знаеш ли?
    Нашия офис се палеше таблото редовно заради стара инсталация като се пускаха 3-те климатика. Добре че там няма какво да се запали повече.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #45

    Re:3000лв на домакинство - субсидия за газификация?!?

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    И защо с нашите пари ще помагат на определени елементи да харчат вносни енергоизточници?!
    , Ама и ти ли си отпускал пари за фонд "Козлодуй"? Аз мислех, че само Европата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дъра-Бъра на тема газификация
    От VeleV.Klima във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 14-03-14, 08:13
  2. Газификация на апартамент
    От Stauffenberg във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-12, 21:37
  3. Избор на до LCD TV до 3000лв?
    От weenie във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-08, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе