Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 93
Like Tree39Одобрявам

Програма за саниране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #31

    Отговор: Програма за саниране

    Ivo, а ти прочете ли онова което казваш че е "оплюване"? Поразгледа ли архива с приложени документи? явно не си - не се заяждам - защото ако си щеше да разбереш какво питам:

    ДЕКЛАРАЦИЯ

    Долуподписаният, …… , ЕГН ……….., лична карта №….., издадена на….. от МВР - …………, с постоянен адрес ………………..,
    В качеството ми на собственик на самостоятелен обект № …… в сградата на адрес …………..,
    Във връзка с участието на сградата в Националната програма за обновяване на жилищни сгради (Програмата), одобрена с ПМС № …………, и решение на общото събрание на сдружението на собствениците от дата …………………….

    Декларирам:

    1. Съгласен съм да бъдат изпълнени предложените в резултат на техническото и енергийното обследване допустими дейности за обновяване на сградата (както в общите части, така и в притежавания от мен обект), съгласно правилата на Програмата, в това число всички мерки, необходими за привеждане на сградата в съответствие с нормативните минимални изисквания за енергийна ефективност.
    2. Ще осигуря достъп до притежавания от мен обект по предварително съгласуван график за извършване на дейностите по т. 1.

    Дата: Подпис:…………………………
    Както казах аз съм си направил изолацията - не виждам за какво ще ги пускам в моя имот!
    Освен това разгледай "14_Схема_минимални помощи_27012015.docx" от приложения архив и ми отговори за онова което питам с даването под наем.

    освен това.....

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Самото сдружение - пак го пише в презентацията ще е с ограничени правомощия и няма да може да се прехвърля имоти (сдружението ще може да представлява членовете си пред необходимите органи за самия проект и до там) - точно с това са наплашени голяма част. Другото което е спънка не ясното какво ще се случи ако си дал съгласие а проекта който изготвят не ти хареса и как става с отказването - май няма такава опция!
    Отговор:
    В приложение 4 към Методическите указания е даден образецът на документа за „Споразумение за създаване на сдружение на собствениците”.
    Порадвайте се на записаното в него, с което трябва да се съгласите, приемете и одобрите! Ето го текстът:
    5. Ред за приемане на решения
    5.1. Общото събрание на сдружението приема решения:
    5.1.1. за предприемане на действия за надстрояване и пристрояване, за учредяване право на ползване или право на строеж и за промяна предназначението на общи части – от всички членове на сдружението;
    5.1.2. за изваждане от сградата на собственик или ползвател по реда на чл. 45 от Закона за собствеността (ЗС) за определен срок, но не по-дълъг от три години – с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части в сдружението, оставащи след приспадане на идеалните части на собственика или ползвателя; собственикът или ползвателят, за когото се отнася решението, не участва в гласуването; за изваждането от сградата на обитател решението се взема с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части в сдружението;
    5.1.3. за извършване на полезни разходи и за получаване на кредити – с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части в сдружението;
    5.1.4. за опрощаване на финансови задължения, както и за отсрочване или разсрочване на изпълнението им – с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части в сдружението;
    5.1.5. за обновяване, за извършване на основен ремонт и за усвояване на средства от фондовете на Европейския съюз и/или от държавния или общинския бюджет, безвъзмездна помощ и субсидии, собствени средства или други източници на финансиране, както и за прекратяване на сдружението – с мнозинство не по-малко от 67 на сто от представените идеални части в сдружението;
    5.1.6. за поставяне на рекламни или технически съоръжения върху сградата, за присъединяване на сградата към топлопреносната, водоснабдителната, електроснабдителната и газоснабдителната мрежа и за прекратяване на топлоснабдяването и газоснабдяването в етажната собственост – с мнозинство не по-малко от 67 на сто идеални части от общите части.
    5.2. Извън случаите по т. 5.1 решенията се приемат с мнозинство повече от 50 на сто от представените идеални части на собствениците в сдружението.

    В „полезни разходи” са разходите за ток, за парно, за асансьор, за вода, за чистота, за … . Виждате и предмета на дейност на Сдружението. Явно то се създава не само за целта на „безвъзмездната” помощ за енергийна ефективност, както лъже кабинетът и министър Лиляна Павлова, а въобще. С този текст Сдружението става отговорно за разходите на целия вход (блок), съответно и за онези разходи, които някой от живущите не плати!
    Израдвайте се и на тези точки, които трябва да подпишете
    8.4. При прекратяване на сдружението се извършва ликвидация по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
    8.5. Ликвидацията се извършва от председателя на контролния съвет (контрольора).
    И още една бележка: сдружението е безсрочно и може да се прекрати не по-рано от 5 години след изтичане на гаранциите по извършения ремонт и не по-рано от 5 години след прекратяване на Националната програма (засега тя е разчетена до 2020 г.)
    Този пост е редактиран от Pat; 12-02-15 в 11:32.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #32

    Отговор: Програма за саниране

    Пат изолацията е част от санирането а и за да има по добра енергийна ефективност трябва цялостно решение за сградата а не на парче както и аз съм с изолация ама не всички комшии са! Това което ми постна не виждам къде е проблема в цитатите?!? Не виждам заплаха да ти продадат имота.
    Но тази част:
    5.1.2. за изваждане от сградата на собственик или ползвател по реда на чл. 45 от Закона за собствеността (ЗС) за определен срок, но не по-дълъг от три години – с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части в сдружението, оставащи след приспадане на идеалните части на собственика или ползвателя; собственикът или ползвателят, за когото се отнася решението, не участва в гласуването; за изваждането от сградата на обитател решението се взема с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части в сдружението;
    Нещо не я схващам! Какво ще речи на прост език?

    п.с. не ме карай да чета цялата статия, че съм и на работа а и днес съм натоварен...

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #33

    Отговор: Програма за саниране

    Проблема е, че така като е направено саниране няма, а има слагане на някаква топлоизолация на баснословна цена.... моята ми излезе по 34лв на квадрат - всичко с най-добрите материали за момента, включително с 3 ръце боядисване! ...е вярно преди 7-8 години. Ама не ми го изпълнява някаква фирма от обръчите на някой си.... ами се обадих на момчета алпинисти които поставят изолации.
    Другия по -голям проблем в тази програма, е че няма НИКАКВА, ама АБСОЛЮТНО НИКАКВА ГАРАНЦИЯ, че това ще ти излезе БЕЗПЛАТНО. Навсякъде в документите се говори за финансиране и кредит, а не за помощ, дарение или нещо подобно!

    Това за което питаш означава, че с гласовете на поне 75% от хората в сдружението могат да те изселят от домът ти за максимум 3 години. (по различни причини)

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #34

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ivo, а ти прочете ли онова което казваш че е "оплюване"? Поразгледа ли архива с приложени документи? явно не си - не се заяждам - защото ако си щеше да разбереш какво питам:

    Както казах аз съм си направил изолацията - не виждам за какво ще ги пускам в моя имот!
    Освен това разгледай "14_Схема_минимални помощи_27012015.docx" от приложения архив и ми отговори за онова което питам с даването под наем.

    освен това.....
    Отговор:
    Само да вметна, че почти няма начин да си направил топлоизолация по законен начин, само на твоя апартамент. Ключовата дума тук е - фасада. Фасадата е обща част! Така, че ако си си направил топлоизолация само на твоето жилище и нямаш писменото съгласие на всички живущи в блока - нотариално заверено, и нямаш одобрен архитектурен проект, и нямаш проект за топлотехническа ефективност, и нямаш конструктивно заключение, и нямаш всичко това одобрено - все едно нищо законно не си направил.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #35

    Отговор: Програма за саниране

    Не съм чул да има някой санкциониран за това, че си е направил изолация макар да се вижда отвсякъде и от всички.... следователно дали е законно или не ми е все тая - за мен е важен крайния резултат!

    Ако ми потече фасадата (дограмата) значи ли че трябва да искам от останалите живущи в сградата средства за ремонта? - нали е обща част. За смяна на дограма може би пак се иска архитектурен проект и всички останали глупости....?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: Програма за саниране

    То щото са глупости, за това живеем в тая цигания. Там където има ред, на никой не му пука, дали на теб ти пука.
    Намесих се само за да кажа, как би трябвало да става и какъв е законният начин. В България е ясно, че закони не се спазват.
    VanDan, Nedelcho D. Nedelchev и kokovox харесват това.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #37

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    То щото са глупости, за това живеем в тая цигания. Там където има ред, на никой не му пука, дали на теб ти пука.
    Намесих се само за да кажа, как би трябвало да става и какъв е законният начин. В България е ясно, че закони не се спазват.
    А сега си спомни мнението ми за контрола в темата за цензурата в Китай. Съгласен съм, че не трябва да е така. Но така става когато законите са само на хартия.... Като отида да си слагам изолация на апартамента в Мюнхен тогава ще си взема необходимите документи.

    Точно защото "В България е ясно, че закони не се спазват." подобна програма трябва да се разглежда винаги с "едно на ум". - да се върнем на темата все пак.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #38

    Отговор: Програма за саниране

    Едно време имаше подобна програма за топломерите и термостатните вентили. Едни хора направиха пари на наш гръб.
    Сега същите и/или техните наследници пак ще направят гуша. А ние ще им сърбаме попарата с мухъла и другите "екстри" от некачествена и некадърна работа. За повишените данъци, с които ще ни зарадват "безплатно" въобще не ми се пише.

    За какъв избор на фирми и конкурси пишете?
    При нас от началото на мандата на кмета преди почти 8 години конкурсите се печелят от едни и същи фирми. Едната фалира, та успя друга "наша" да се включи.
    Изпълненията са не некадърни, а направо ужасяващи.
    Не знам на кого са платили, за да обяват града за най-добрия за живеене в БГ!

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #39

    Отговор: Програма за саниране

    Въобще голям екшън ще е с това "саниране". Нека който го преживее, да сподели с нас после.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #40

    Отговор: Програма за саниране

    С този негативизъм нищо чудно, че сме на едно от последните места в съответните класации! Е как нищо добро не видяхте в програмата...
    Gena за мухала - редовно проветряване или влагоабсорбатор и мухал няма да видиш! И все пак да ви припомня за сетен път приказката за харизания кон.
    От друга страна сега като няма изолация по добре ли е от възможността да имате цяла санирана сграда макар и с риск да е некачествено изпълнено - и не забравяйте 5г. гаранция се дава!
    kokovox одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #41

    Отговор: Програма за саниране

    Аз пък се чувствам дискриминиран.....живея в блок с 34 апартамента, и нямам шанс за "безплатно" саниране
    А една външна изолация никак няма да ми се отрази зле...но явно ще трябва да си я плащам. Е кое е по-добре: някаква изолация без пари, или платена добра изолация?

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #42

    Отговор: Програма за саниране

    Да бе, що никой не се е сетил да сезира комисията за защита от дискриминация. Ааааа, сещам сее, щото ще им се наложи да изживеят, това което изживяват в момента тези с по 36 апартамента на блок.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #43

    Отговор: Програма за саниране

    Не е негативизъм, а горчив опит, за наше всеобщо съжаление!
    Заповядайте на централната улица "Александровса", на която преди 5 годии се прави основен ремонт от Макдоналдс в посока Гарата.
    Сега се ремонтира останалата част. При това няколко пъти се наводнява сградата на съда, заради идиотски проектиран автомобилен тунел.
    Няма дори две съседни плочки с еднакво ниво в нито една част на улицата.
    Катедралата "Св.Св. Кирил и Методий" е пред срутване заради строеж на подземен паркинг.
    Всички улици около едноименния площад ги направиха пешеходна зона и сега се минава през тротоар,за да стигнеш до Клиника "Св. София".

    Относно гаранцията - тя е само на хартия!
    Създават се фирми-подизпълнители само за конкретни дейности. След това се флират или закриват.
    Ходи ги търси после.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #44

    Отговор: Програма за саниране

    Негативизъм ли! Ще си говорим пак след някоя и друга година. Макар че тогава ще има и много други работи, за които ще си говорим. С тая тиква тъй ще е...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #45

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    ...
    От друга страна сега като няма изолация по добре ли е от възможността да имате цяла санирана сграда макар и с риск да е некачествено изпълнено - и не забравяйте 5г. гаранция се дава!
    След като питаш - да, по-добре е. Какво се случва след 5-ата година, ако има проблем, а няма гаранция? Кой носи отговорност? Кой плаща, ако има нужда от ремонт на вече ремонтираното, което е много вероятно, щото сме си българи и си се знаем :-) ...И др. въпроси ми се въртят, но предполагам ми схвана мисълта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Саниране - стиропор или фибран
    От taralion във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 76
    Последно: 31-12-20, 16:41
  2. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  3. Програма за HDD
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-05, 22:33
  4. Програма за...
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-04, 16:52
  5. DOS програма + XP -> CPU 100% ?
    От YG във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 02-10-04, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе