Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 93
Like Tree39Одобрявам

Програма за саниране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #76

    Отговор: Програма за саниране

    Тони, спи спокойно довечера

    Обновяването (санирането) на една сграда според съвременните европейски норми има следните фази:
    • Техническо обследване
    ...
    бла бла бла...
    ...
    Първата задължителна стъпка е проверката на металните връзки

    Корозията на металните връзки е основен проблем за панелните сгради. С времето тези връзки започват да ръждясват, ако не са добре покрити с бетон. Те задължително трябва да бъдат изследвани при изтичането на експлоатационната годност на блока. Приема се, че тя е 50 години. Но и при сгради на по 30 години има силно дефектирали метални връзки. Т.е. – всички панели трябва да бъдат проверени. Без снимка на „скелета” и ремонт (ако се налага) всичко друго е без смисъл и е хвърляне пари на вятъра.
    Съществуват модерни апарати за дефектоскопия на металните връзки, базирани на радиочестотно заснемане. Те „виждат” корозията и разкъсванията на металните “дюбели”. На снимката са показани характерни особености на нарушена метална връзка. В червено излиза зоната, в която са настъпили опасни корозионни процеси. По характерните цветни нюанси може да се определят и местата с прекъснати връзки. Не се налага никакво къртене. За да бъде постигнат добър резултат с радара, е необходим само пряк достъп до местата на всички връзки между панелите - т.е. проход между стена и мебелировка с широчина 80-90 сантиметра. Когато се установят дефекти, трябва ремонт - разкриване, почистване, снаждане, заваряване, грундиране и замонолитване с усилен специален бетон. Това гарантира пълно възстановяване на стабилността на връзките и удължава живота на конструкцията. Новите материали, с които се извършват подобни ремонти, позволяват удължаване на сроковете на годност дори със 100 години.
    ...
    бла бла бла...
    ...
    Министър Лиляна Павлова: Плащаме всичко, предписано като мерки!

    Но позицията ви е разбираема: Българинът не обича да му дават пари и да му казват за какво да ги похарчи....ето жената ми даде пари за обувки, купи си вика обувки, а аз...бутилка мавруд резерва, език в масло, едни саби с нанизани мръвки....сега си ходя със старите, но горд
    Този пост е редактиран от Tommorow; 20-06-15 в 20:40.
    mirandi и kokovox харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #77

    Отговор: Програма за саниране

    И какво те накара да мислиш, че спя неспокойно?

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #78

    Отговор: Програма за саниране

    Вероятно предния ти пост и ...липсата на чувство за хумор

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #79

    Отговор: Програма за саниране

    Може и верно да съм нямал, но то е професионална деформация - в смисъл, че това е част от работата ми.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    316
    #80

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хм, тя и магистрала Тракия герберастите направиха, ама ако ме санират, както нея, мерси. А бе, я се санирайте...
    Уууу, манипулатор си ти и то от киселите.

    До 165-ти км магистралата е наследена от социализма.
    От 165-ти до около 200 (отбивката за Стара Загора) е направено по времето на двете тройни коалиции (Симеон и Сергей след него).
    При първия мандат на Бойко и след него е пусната до Бургас.

    От "несоциалистическите" участъци, проблемен е този от 165-ти до отбивката за Стара Загора, направен по времето на двете тройни коалиции. Дупки и вълнички, а уж нов асфалт.
    От отбивката за Стара Загора до Бургас (това е "герберастката" част и тя не е изцяло тяхна има малко и от Орешарски), магистралата си е перфектна и в двете посоки.

    В момента ремонтите дейности са много, но изцяло в "социалистическия" участък.
    Този пост е редактиран от klingonoid; 21-06-15 в 20:06.
    VanDan одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #81

    Отговор: Програма за саниране

    "Безплатното" саниране на жилища приключва през 2017 г.

    "Безплатното" саниране на частни жилища, което излиза без пари на собствениците им, но се плаща от всички българи, приключва през 2017 г. Причината – отпуснатите 1 млрд. лева вече са почти изчерпани за обновяването на 1100 сгради.

    1 000 000 000 / 1100 = 909 091 лв на сграда


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #82

    Отговор: Програма за саниране

    Четейки горния пост, се чувствам като идиот. Аз, понеже съм "богат", живеейки в къща, а не панелка, нямам право на безплатно саниране и си плащам. Поради непонятни за мен причини, трябва да съм финансово съпричастен в санирането на жилищата на непознати за мен люде, които е много вероятно да имат доходи, многократно надвишаващи моите. На всичко отгоре оставам с усещането, че както винаги в нашата мила Татковина, доста пари са опапани и ще платя и палатите, лимузините и круизите на разни тупани, наричащи се бизнесмени и държавници. Еб@ти балъка съм!
    boje одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #83

    Отговор: Програма за саниране

    Смятам че е нормално да се санират панелки, а не къщи с по 1 собственик. Не знам защо негодуваш срещу избраните сгради които попадат в графата безплатно саниране. В Русе мернах няколко кооперации, тухла по централната зона които са се облагодетелствали от програмата. Саниране + нова дограма, нов вход със съвремени козирки, чак градинките пред блока са направени - има европейски лик и евала. Единствения минус са прекалено малкото сгради които биха се възполвали от безвъзмездната помощ.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #84

    Отговор: Програма за саниране

    А! Като си ме подсетил...треволяка на тротоарните площи(няма плочки или асфалт), който си е грижа на общината, аз и всичките ми комшии си го косим за наша сметка, щото няма кой. Някои хора даже и градинки с цветя и храстчета са си направили. Ей така, за да е по приятно някак. А в междублоковите пространства... то градинки, то детски площадки, алеи...Аз данъци не плащам ли? За мен и децата ми няма, а аз да плащам за оня, дето развява косите на живеещите в апартаменти

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #85

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Не знам какво те учудва.... живея в блок 18 етажа, и сам съм си правил изолация. При това на доста ниски цени - 30лв на кв.м - работа + материали , та по тия цени ако сметна за целия блок само изолацията без нищо друго би струвала около 250 000. а дограмите на апартамент излизат повече от стойността на изолацията му. Отделно такива цени отдавна няма Аз съм я правил преди повече от 10г.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #86

    Отговор: Програма за саниране

    Аз пък го смятах при 60лв на кв.м за моя 12-етажен. С много зор докарах изолацията до 100хил.
    "Зор", в смисъл че постоянно закръглявах нагоре, за да се повиши сметката и да не ми изглежда толкова лошо положението.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #87

    Отговор: Програма за саниране

    Ами аз го смятам по това което аз съм плащал. И като гледам квадратурата на един етаж, това даже е без общите части стълбища, таван, тераси.... врати, дограми, покрив, гръмоотводи...... асаньорно... те няма да стигнат даже. Като имаш на предвид че само за паспорт на блока искат над 10 000лв!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #88

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Аз пък го смятах при 60лв на кв.м за моя 12-етажен. С много зор докарах изолацията до 100хил.
    "Зор", в смисъл че постоянно закръглявах нагоре, за да се повиши сметката и да не ми изглежда толкова лошо положението.
    60лв е много. На Баумит в момента излиза около 42-45лв/м2, при това с 15г. гаранция. Едва ли има нещо по добро на нашия пазар в момента.
    Miro1972 одобрява това.

  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #89

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Четейки горния пост, се чувствам като идиот. Аз, понеже съм "богат", живеейки в къща, а не панелка, нямам право на безплатно саниране и си плащам. Поради непонятни за мен причини, трябва да съм финансово съпричастен в санирането на жилищата на непознати за мен люде, които е много вероятно да имат доходи, многократно надвишаващи моите. На всичко отгоре оставам с усещането, че както винаги в нашата мила Татковина, доста пари са опапани и ще платя и палатите, лимузините и круизите на разни тупани, наричащи се бизнесмени и държавници. Еб@ти балъка съм!
    Я кажи кой баровец ще се набута да живее в панелка!? Аз поне такъв не познавам. Има хора с шоколадов отенък на кожата, дето се гъзареят с лимузини, но са по-бедни и от мен ( аз поне живея в панелка)! Ако целна една шестица от тотото, то ще си купя къща с голям двор и поне две липи отпред...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Аз пък го смятах при 60лв на кв.м за моя 12-етажен. С много зор докарах изолацията до 100хил.
    "Зор", в смисъл че постоянно закръглявах нагоре, за да се повиши сметката и да не ми изглежда толкова лошо положението.
    Не си сложил в крайната сметка и парите за тиквата! Те варират от 50% до 70%!!!
    bagerista9 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #90

    Отговор: Програма за саниране

    Фирмата за дограмата по "програмата" вчера ме изненада с типа стъклопакет.
    По проект било предвидено двоен стъклопакет с едно флоатно и едно К-стъкло. Без значение на изложението, което е идиотия.
    Подозирам, че ни клатят нещо, защото в обясненията на събранието е написано "нискоемисионно, четирисезонно стъкло с общ коефициент на топлопреминаване на дограмата не по-голям от U=1,4W/m2.K"
    Доколкото знам, нискоемисионно е К-стъклото или греша? Според мен няма как хем да е нискоемисионно, хем четирисезонно.

    Има ли някакви ограничения за поставяне на външни ролетни щори? Или зависи от конкретния регион, проектант и т.н.?
    Нашата основна "фирма" не иска и да чуе за външни щори. Излиза с номера, че общината не разрешавала, защото загрозявали фасадата???
    Даже демонтират вече монтирани щори, независмо дали са на дограма или самостоятелни на перилата на терасите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Саниране - стиропор или фибран
    От taralion във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 76
    Последно: 31-12-20, 16:41
  2. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  3. Програма за HDD
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-05, 22:33
  4. Програма за...
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-04, 16:52
  5. DOS програма + XP -> CPU 100% ?
    От YG във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 02-10-04, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе