Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 93
Like Tree39Одобрявам

Програма за саниране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1

    Програма за саниране

    Компании | Кабинетът одобри програмата за санирането (видео) - видео - Dnevnik.bg
    България | Лиляна Павлова заподозря саботаж на програмата за саниране - Dnevnik.bg

    Не намирам обаче отговор - какво ще се случи с данъците след санирането - как ще се третират като нови сгради ли? Ще се увеличи ли данъка неимоверно...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Програма за саниране

    малко стере-о-пор няма да държи "новите" панелки още 50 години каквото и да разправят пр специалистите на бате ...
    а той ще бъде малко...

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    малко стере-о-пор няма да държи "новите" панелки още 50 години каквото и да разправят пр специалистите на бате ...
    а той ще бъде малко...
    Изолацията - няма общо с укрепването! - кой ти казва, че так ще се удължи живота? Не разбирам отхвърляш принципно изолацията ли? Целта и е друга и не е за омаловажаване...
    Ето и още какво твърдят:
    И укрепването на панелките ще е безплатно

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Отговор: Програма за саниране

    ето за данъците : горе долу - от краката за главата.
    Министерство на регионалното развитие и благоустройството

    нямам проблеми с изолацията - за сега просто няма смисъл. ток, дърва, ако щеш и нафтата е евтина - няма смисъл да се инвестира в изолация която ще се избие когато блока е паднал.
    и стигаме до укрепването ако има за укрепване всеки си знае дали да живее в него.
    те асансьорите отказаха да оправят - пък с укрепване ще се занимават - как ще го укрепят - ще вдигнат две нови панелки от двете страни да го придържат?
    а и с данъци на панелки за кого по-напред?

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Програма за саниране

    Не съм съгласен с твърдението за избиването на изолацията и омаловажаването и! Аз например съм изолиран от всякъде и с ПВЦ дограма. Не ползвам печки за отопление на метан сме за тези цели и не може и дума да става за сравнение със и без изолация... Но не за това пуснах темата - не искам да влизаме за това в спор!
    Желанието ми е да коментираме самата програма!
    Да речем както е в моя случай аз примерно съм съгласен да се санира нашата панелка и при положение, че няма какво да вършат около моя апартамент освен да ми боядисат с боя мазилката (което е горе долу минус в моя случай) но пък ще се изолират общите площи а и комшиите които няма изолация, както и ааа да стане по красива визуално панелката Но ако ще ми вдигат данъците - нещо не ми става хепи... Така де минусите стават твърде много за никакви си плюсчета - погледнато малко егоистично разбира се!
    kokovox одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #6

    Отговор: Програма за саниране

    Хм, снощи при Милен Цветков стана ясно, че това прословуто саниране въобще няма да е безплатно, а ще го плащаме всички ние. Дано повече хора са го гледали, за да разберат, какво им се пече на задника. Аз, например, съм абсолютно против с обществени пари, т.е. такива, които идват от всички нас, да се модернизира частна собственост. Който иска, да си го прави със собствени пари. Е..а си скапаната държава.
    myrshavija, VeleV.Klima, DUNDURMA и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не съм съгласен с твърдението за избиването на изолацията и омаловажаването и! Аз например съм изолиран от всякъде и с ПВЦ дограма. Не ползвам печки за отопление на метан сме за тези цели и не може и дума да става за сравнение със и без изолация... Но не за това пуснах темата - не искам да влизаме за това в спор!
    Желанието ми е да коментираме самата програма!
    Да речем както е в моя случай аз примерно съм съгласен да се санира нашата панелка и при положение, че няма какво да вършат около моя апартамент освен да ми боядисат с боя мазилката (което е горе долу минус в моя случай) но пък ще се изолират общите площи а и комшиите които няма изолация, както и ааа да стане по красива визуално панелката Но ако ще ми вдигат данъците - нещо не ми става хепи... Така де минусите стават твърде много за никакви си плюсчета - погледнато малко егоистично разбира се!
    Ivo, що се чудиш - има си закон и той си обхваща и този случай. Това дето го пише по сайтовете е пълна глупост - как така Общ. съвети ще повишат данъците на санираните блокове - това просто няма как да стане. Данъкът се плаща на териториален признак, т.е. в дадена зона от града данъка е еднакъв, няма как за отделен блок той да бъде променен. Това, че е санирана някаква сграда - води до задължението да се предекларира, в срок от два месеца, собствеността и да се опишат направените подобрения.
    Аз, лично, не познавам човек, който направил ремонт на сградата/апартамента си, да се е затичал към данъчните да попълва нова декларация.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #8

    Отговор: Програма за саниране

    Това е така, когато си вложил лични средства. Но в този случай общината ще знае много добре какво си направил.
    justify и ivodivo харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Програма за саниране

    Тони точно така когато сам си направиш подобренията - не обявяваш и не ти вдигат данъка - въпреки, че си длъжен принципно! Но ако се направи с проект и се издаде паспорт - тези данни са официални и току виж данъка ти литнал нагоре...

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Това е така, когато си вложил лични средства. Но в този случай общината ще знае много добре какво си направил.
    Да, добре, ще носищ отговорност за това, че не си попълнил нова декларация. Общината обаче не може да промени данъците само за твоя блок. да не говорим, че общината може да променя само проценти, промили и райониране. Самата таблица за изчисление на данъчната основа не може.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Програма за саниране

    Благодаря някой друг освен мен да пипа по къщата ми каквото и да било.Никога не е било, няма и да бъде.Добре е, че не съм в блок.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: Програма за саниране

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Благодаря някой друг освен мен да пипа по къщата ми каквото и да било.Никога не е било, няма и да бъде.Добре е, че не съм в блок.
    Е не всеки може или не всеки има време сам да си оправя къщата (имота)... Всеки с неговите си умения! А и когато нямаш възможност и ти се предоставя безплатно (поне на пръв поглед) звучи блазнещо...

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Програма за саниране

    Проблема е, че в този масов случай на саниране най-вероятно ще се използват евтини материали, а не цели системи на добри производители, не се знае кой точно ще ти работи на фасадата, и риска от проблеми ще е много голям.Просто хората няма да имат право на избор, ония диваци ще наложат това, което те решат.
    justify и avast3 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #14

    Отговор: Програма за саниране

    Сега трябва ли да ти казвам приказката за харизания кон!
    Риск от некачествена услуга има - но нали и гаранция дават все пак...

    - - - - - - - - - -

    Ето и самата презентация:
    http://www.mrrb.government.bg/docs/13ed4f825d68587f86588f85a444b243.pptx

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #15

    Отговор: Програма за саниране

    Прекалено хубаво,за да е истина!Пък и защо ли се сещам за безплатния обед,сиренето в капана за мишки и ...Маргарет Тачър!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Саниране - стиропор или фибран
    От taralion във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 76
    Последно: 31-12-20, 16:41
  2. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  3. Програма за HDD
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-05, 22:33
  4. Програма за...
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-04, 16:52
  5. DOS програма + XP -> CPU 100% ?
    От YG във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 02-10-04, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе