Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Задача 24 :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    45
    #31

    Задача 24 :)

    Еха, Бравбо! гледам бая сте се развихрили в отговорите ...



    @FearMe - МНОГО благодаря, за това, че ми даде възможност да задам задачка и още повече, че се лиши от възможността сам да спечелиш точки в случая като те използвах малко за посредник



    @Malone - Не винаги трябва да е сложно за да е правилно.. Много често отговорът се крие в простичките неща .. Макар че и аз самата обичам да си усложнявам живота )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #32

    Задача 24 :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абе, какво безветрие ви гони вас...

    Sad Reader хайде да опростим малко формулата, че нещо ми се кръстосва погледа при вида на твоята.



    Приемаме че скоростта на самолета при безветрие е 5 km/h

    Приемаме скорост на вятъра 1km/h



    София ----> Варна с попътен вятър = <font color="red">5+1</font id="red">

    Варна ----> София с насрещен вятър = <font color="blue">5-1</font id="blue">

    <font color="red">София, Варна</font id="red">, <font color="blue">Варна, София</font id="blue"> = <font color="red">5 + 1</font id="red">+ <font color="blue">5 - 1</font id="blue">= 10

    ===================================================================

    При безветрие: <font color="red">София, Варна</font id="red">, <font color="blue">Варна, София</font id="blue"> = <font color="red">5</font id="red"> + <font color="blue">5</font id="blue"> = 10



    E, за каква разлика говорим тогава.



    prt, ами от къде да бъдем сигурни, че самолета не е заредил с гориво във Варна и не се е върнал отново пълен?!?



    <div align="right">Originally posted by Profita*-*21/09/2004*:* 19:28:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Здравейте, извинявайте за късния отговор, но вчера реших да си почина и аз като бял човек.

    За конкретния случай, 5+1 и 5-1 ще са скоростите в двата случая, а в задачата се питаше за време. Т.е. ако например разстоянието е 10, то времето е 10/6 + 10/4 = 100/24

    Ако няма вятър, сметките са 10/5 + 10/5 = 4 < 100/24.

  4. SAGE
    Guest
    #33

    Задача 24 :)

    <font color="red">Протестирам!!!!!!</font id="red">[:D][:D][:D][:D]

    Трябваше в условието на задачата да се каже, че скоростта на самолета е константа.

    [B)][B)][B)][B)]




  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #34

    Задача 24 :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... т. е. наличието на вятър винаги удължава полета."



    задачата е взета от олимпиада 7-8 клас по математика



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Моите уважения Duhche, но тази задача за пореден път доказва олигофренията на някои от служителите в МОН.

    Имам пресен поглед върху задачите от конкурсните изпити за следните училища тази година, положението е същото. Утре ще ви напиша точно задачата, която имам предвид, ще я взема от дъщеря ми. Можете да се самоубиете. Такова слабоумие скоро не сте виждали. Има поне 3 верни отговора.



    Пак повтарям, чистата математика в случая е неприложима. Има сто условия, които трябва да се вземат предвид.

    Наличието на вятър не удължава полета, а влияе на други показатели от полета. Полета си е по разписание и ще трае точно толкова, колкото е нужно.

    А може и да е по кратък въпреки насрещния вятър.

    Това не е делтапланер или балон, а моторен самолет.

    Ако бъде поставено условието "и при един и същ разход на горивото" или пък "при една и съща абсолютна скорост", да, съгласен съм, но такива условия няма.



    Анекдот в смисъла на олимпийската задача по горе.



    Учителя на Иванчо по математика бил болен и да го замества определили учителя по физическо.

    Та той дал на класа следната задача:

    <font color="orange">В един басейн 12.5 м. на 25 м. с дълбочина 1.50 м. от тръба с диаметър 80 мм. тече вода и го пълни.

    На колко години съм аз?</font id="orange">


    Иванчо отговорил:

    - На 30

    Учителя попитал изненадано:

    - Как позна Иванчо, наистина съм на 30?!

    - Ами ... аз съм на 15 и мама ми казва, че съм полуuguoт ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе