Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Задача 88 (Храмът)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Задача 88 (Храмът)

    //Предлагам който задава задача да я определи, за да се помни с името си, а не с номера.

    Благодаря за възможността - трябваше да чакам години....Че то- тия "Каки"........."в кавичките не се чете"

    Днес е "Денят на Храма"! От древни времена на остров Такураруба се спазва прастара традиция. Многобройното население тръпне пред Храма в очакване на "Знака". Враждите и човекоядството са забравени за един ден. Възрастните туземци разказват на малките за страшните времена преди "Строителите" - вулкани, земетръси, свлачища.... След построяването на Храма от "Строителите" островът е истински рай. Дори човекоядството не е на мода, с изключение на бледоликите корабокрушенци. Тълпата затихва - Върховният жрец влиза в Храма със свитата си! С бавни крачки се отправя към "Свещеният камък" в центъра на Храма. Древните знаци, издялани в камъка като че ли заговарят на езика на "Строителите" - отдавна забравен език. Върховният жрец коленичи пред древното послание. Пред очите му се появява първото влизане в Храма, след смъртта на баща му. Преди колко години беше това..........след време синът му ще стои тук за изпълнение на Ритуала. Свитата чака благовейно на входа. Върховният жрец разтърсва глава, избърсва сълзите, поглежда древния надпис и се отправя към изхода. Отвън, пред все още смълчания народ прави "Свещения Знак" и ......бурна радост, танци и веселба. Очертава се още една година с благословията на Бог!

    Вапрос: Ако сте журналист и искате да отразите този ден, без опастност да бъдете изяден, на коя дата ще отидете на острова?

    /по нашия календар - такурарубския още не познаваме добре/

    @Bibi как ще ги наготвиш? - накълцани, чеверме, или изстискани за супичка?


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Задача 88 (Храмът)

    Аз бих отишла на 22 ноември.



    "Днес е "Денят на Храма"! ... Враждите и човекоядството са забравени за един ден...."



    Днес.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Задача 88 (Храмът)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз бих отишла на 22 ноември.



    "Днес е "Денят на Храма"! ... Враждите и човекоядството са забравени за един ден...."



    Днес.



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*22/11/2004*:* 21:54:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    @Bibi избери си подправките, ако това ти е обосновката!

    Не съм го заслужил...толкова писане за "постна супичка"!

    @Останалите...

    Хайде на супата!

    Купонът започва! [Yes!]

  5. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #4

    Задача 88 (Храмът)

    Дата в календара специална не се сещам освен 29 февруари, тъй като е периодично повторяема, но нищо повече, затова мисля, че тая дата ще да е с нещо друго свързана, не с числа.

    Тоя жрец определено ми намирисва -

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Древните знаци, издялани в камъка като че ли заговарят на езика на "Строителите" - отдавна забравен език.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Значи тоя самозванко нищо не прочел от камъните. Затова мисля да заложа на природно явление, което би могло да се определи със задоволителна точност в определен ден - признавам си, че единствено за слънчево затъмнение се сещам, провокирано от 'Фараон', никъде не пише, че всяка година е тоя ритуал, а само че е с традиции, а както знаем жреците много умело са ги използвали тия неща за да внушават каквото им дойде на акъла []



    Иначе ако бяха <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">пичови Originally said by Пипирудата</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> тия туземци, бих си извадила журналистическа акредитация и тъй като <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дори човекоядството не е на мода, с изключение на бледоликите корабокрушенци</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> , то ще взема едно корабче под румънски флаг, ще нарамя 'специални технически средства' , ще сляза на брега без да корабокруширам, съвсем редовно, с виза и ще се надявам туземските власти да не ме гепят за очилата[:D]

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Задача 88 (Храмът)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дата в календара специална не се сещам освен 29 февруари, тъй като е периодично повторяема, но нищо повече, затова мисля, че тая дата ще да е с нещо друго свързана, не с числа.

    Тоя жрец определено ми намирисва -

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Древните знаци, издялани в камъка като че ли заговарят на езика на "Строителите" - отдавна забравен език.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Значи тоя самозванко нищо не прочел от камъните. Затова мисля да заложа на природно явление, което би могло да се определи със задоволителна точност в определен ден - признавам си, че единствено за слънчево затъмнение се сещам, провокирано от 'Фараон', никъде не пише, че всяка година е тоя ритуал, а само че е с традиции, а както знаем жреците много умело са ги използвали тия неща за да внушават каквото им дойде на акъла []



    Иначе ако бяха <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">пичови Originally said by Пипирудата</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> тия туземци, бих си извадила журналистическа акредитация и тъй като <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дори човекоядството не е на мода, с изключение на бледоликите корабокрушенци</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> , то ще взема едно корабче под румънски флаг, ще нарамя 'специални технически средства' , ще сляза на брега без да корабокруширам, съвсем редовно, с виза и ще се надявам туземските власти да не ме гепят за очилата[:D]



    <div align="right">Originally posted by Krusteva*-*22/11/2004*:* 23:12:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    а ако не улучиш датата с каква застройка да те готвим - демокрация все пак! С чесънче или гюзюмче/джоджънче -?

    Аз обичам и черно пиперче - не знам ония гадове -може да го ядат даже безсолно..............

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Задача 88 (Храмът)

    Братя, нечовекоядци!

    помагайте - ще ни изкльопат! - то жените, нейсе, хак да им е дето много........., а бе дето много.......ама - нейсе! А ние какво да правим, дето ........нищо, ама .........нищо........../леле какво приказвам/!!

    Викайте човекоядците...........

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Задача 88 (Храмът)

    Ако съм журналист и искам да отразя Ритуала, ще трябва да съм на острова на датата, на която се провежда той. Никоя друга дата не ми върши работа.

    Значи ще попитам този, от когото съм научила за острова и обичая кога се провежда.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Задача 88 (Храмът)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако съм журналист и искам да отразя Ритуала, ще трябва да съм на острова на датата, на която се провежда той. Никоя друга дата не ми върши работа.

    Значи ще попитам този, от когото съм научила за острова и обичая кога се провежда.



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*23/11/2004*:* 00:03:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами попитай - в CNN или друга медия - те само това чакат!

    Мирише ми на варено журналистическо вече! Може и да се хапва........, а ако е жилаво...ще го варят повечко....

  11. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #9

    Задача 88 (Храмът)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Очертава се още една година с благословията на Бог!

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    След като се очертава нещо, значи става дума за знак, който касае бъдещето. А щом е "още една" значи току що е изминала друга. Да не би да е първият ден от новата година?

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Задача 88 (Храмът)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Очертава се още една година с благословията на Бог!

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    След като се очертава нещо, значи става дума за знак, който касае бъдещето. А щом е "още една" значи току що е изминала друга. Да не би да е първият ден от новата година?



    <div align="right">Originally posted by Krusteva*-*23/11/2004*:* 00:24:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Съжалявам, тръгвам си вече - чака ме постно / не съм туземец/!

    Утре /май вече е днес / опитайте пак!

    Дано утре има и неизядени мъже!

  13. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #11

    Задача 88 (Храмът)

    Аз, честно да ви кажа, не съм съвсем "бледолика". След свястна почивка на море мога даже да го докарам до "тъмносиня".

    Ако си осигуря и да не съм корабокрушенка, може да ми се размине.

    За всеки случай ще си легна с готварската книга, пък дано сънувам решението!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Задача 88 (Храмът)

    Хмм.

    Ако това е някакво полярно племе и едно денонощие е колкото една година, това значи ли, че нароченият журналист има 365 дена, за да отрази събитието, без да има опасност да бъде изяден? []



    Като в онзи виц, дето инспекторът питал заподозреният в убийство Ескимос: "Какво правихте в нощта на 27 юни срещу 27 декември?" [:P]





    Bibi, никога не си лягай с готварска книга! Има твърде голяма вероятност да се "подмокриш"... [:P]




  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    36
    #13

    Задача 88 (Храмът)

    "Днес е "Денят на Храма"! "



    22 ноември [?]

  17. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #14

    Задача 88 (Храмът)

    Два-три пъти вече ме изядоха, да ви кажа, не е чак толкова лошо, свиква се. Смело ще опитам пак!

    Чудех се как Върховният жрец проверява дали отново имат благословията на Бог за следващата година. Това, от което туземците най-много се боят изглежда са природните катаклизми - вулкани, земетресения, свлачища. Може би той е проверявал има ли данни да се очакват такива събития. Малък прорез в тавана на Храма, през който тънък слънчев лъч попада в точно определен час и дата върху древния надпис. Ако е на същото място, значи и островът е стабилен. Датата - лятното слънцестоене, часът - 12 на обяд. Тогава ъгълът, под който слънчевите лъчи падат, е неизменен.

    Ако не се лъжа това е 22 юни.



    Тъкмо тогава и аз ще имам тен :-)

    А за по-сигурно, преди да тръгна, ще проверя в пресата дали в района е имало земетресения и вулкани напоследък.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #15

    Задача 88 (Храмът)

    <font color="blue">[offtopic]



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Тъкмо тогава и аз ще имам тен :-)



    <div align="right">Originally posted by Bibi - 23/11/2004 : 13:33:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Bibi, кой солариум посещаваш [:D]



    [/offtopic]</font id="blue">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 01:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  5. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе