Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Задача 125 (папарак)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #16

    Задача 125 (папарак)

    Bibi не е коректно за оценка на тази вероятност да се използва бр точки. По правилното е да се използва дължината на дъгите които си начертала. Но и тази оценка не е съвсем коректна защото е свързана с допускане за радиус на окръжност. Според мен праволната оценка се прави със ъгли които се образуват от стените. Те са равни но едните заграждат площ от началото на зградата (тези ограничаващи видимост 2 стени) а другите започват на растояние от нея. И това дава предимство на първите в заградена площ.



    ПП Много сложно се изразих. Явно съм прекалено трезвен.

    Наздраве и весели празници.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #17

    Задача 125 (папарак)

    @Wise,

    мисля, че не си прав. Съответствието е еднозначно: както на всяка точка от дългата дъга съпоставяме точка от отсрещната къса дъга, така и обратното.

    Ако възприемаме мястото, от което снима папаракът, като идеална точка, той ще вижда 3 фасади от точно толкова (безкрайно много) позиции, от колкото може да види 2, защото дъгите са съизмерими, независимо от дължината им.

    Ако обаче гледаме пролуките в оградата или стъпките, с които се придвижва, когато обикаля около нея, тогава дължините на дъгите вече ще имат значение и вероятността да е заснел 2 фасади е по-голяма.

    Зависи от това как ние гледаме на задачата.



    @Yasen6275,

    така е, колкото и да отдалечаваме оградата от сградата (това се пише със "С", ако искаш да знаеш [:P]), все тази дъга, от която се виждат 2 фасади ще е по-дълга. А това, че не ни интересува останалата част от ъгъла, а само дъгата от оградата го приемам, защото допускам, че японецът стои близо до нея, за да стане по-хубава снимката.



    Задачата ми се видя интересна точно защото зависи как ще погледнем на нея и различни отговори могат да се считат за правилни.



    Сега кой ли ще даде нова???

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #18

    Задача 125 (папарак)

    @Bibi

    мисля, че ако виждаш 2 стени и си дръпнеш очите, то братчето ти може да вижда 1,2 или 3 зависи от разстоянието, но ако виждаш 3 то братлето ще вижда 2!

    това бе след третата[^]

    докато стане петоъъъъъгълник - има място за още 2 []



    edit//

    Кой прав кой с крив - разберете се[:D]

    Аз ще отсъствувам няколко дни - не разчитайте на мен.

    Казвайте си мнението, не се стискайте - всяко мнение е ценно!

    Да си кажем Весела Коледа, Весели новогодишни празници![]

    И за 2005 - 2005 пъти по-трудни задачки[}]




  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Задача 125 (папарак)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сега кой ли ще даде нова???



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*23/12/2004*:* 17:01:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  6. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #20

    Задача 125 (папарак)

    Ако няма несъгласни ще дам нова задача в 17.00, все пак не съм на ред...

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #21

    Задача 125 (папарак)

    Говорих с фотограф (кумът на баща ми). Той каза че ъгъл по голям 0т 70 градуса не може да се види. Дори и с рибешко око или подбни джиджавки. Те дават панорамна гледка но ъгълът прд трб не могат да го заобиколят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #22

    Задача 125 (папарак)

    Това като число е вярно. Но, ако оградата е достатъчно далече от къщата, ъгълът, под който се вижда сградата е достатъчно малък (виж двамата червени японци на картинката ми, за тях е под 45 градуса. Ако отдалеча оградата още, ще го направя колко малък поискаш).

    Освен това (провери пак при фотографа) с очите си съм виждала дигитален апарат, който, поставен на въртящ се статив, заснема всичките 365 градуса дори без специален обектив. Краят на кадъра идеално съвпада с началото му.

    И като последно, в тази задача способностите на съвременните апарати не са важни. Пренеси действието през 4004-та година, ако предпочиташ, тогава ще имат и по-добри...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 01:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  5. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе