Резултати от 1 до 8 от общо 8

Задача 192 (Гарга, ама рошава)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #1

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    Тъй като се получи една голяма ротация и Lupus ме помоли да го заместя със задаването на задача, ето я и нея:



    Камион тръгва на бизнес курс от София за Варна. Преди да замине, минава на теглилка и тя отчита 2 000.000 кг.

    На средата на пътя до Варна - хоп - паянтов мост, отпред знак - "РАЗРЕШЕНО ЗА ВОЗИЛА ДО 2 ТОНА".Шофьорът стиска палци на ръцете и на краката и подкарва бавно по моста. Точно в средата на моста един пакостлив гаргамел, дебела врана, тежаща поне 0.5 кг се спуска стремглаво и кацва на тавана на камиона. "A-a-a-a-a-a" помисля си шофьорът, пресмятайки набързо колко е общото тегло и очаква неминуемия край... пропаст, огън, взрив, тълпа зяпачи, вечерта в новините...Но НИЩО не се случва... Камионът минава спокойно моста и продължава нататък, а мазната дебела гарга отлита с доволно изражение до съседното дърво и каца там да чака минаващи лисици със сиренце. Защо камионът преминава без проблеми, дори и с гарга на покрива си по моста?



    Задачата ми е любезно предоставена от Ivo_tm, за което много му благодаря, тъй като нямам физическото време и възможност да мисля как да отворя Сезам тези дни [].

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #2

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    докато измине половината път е изгорил повече от 0.5кг гориво

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    Мда. Точно от горивото е.

    За тия 200-250 км, които са изминати (средата на пътя София-Варна), един камион вероятно ще изхарчи 30-40 литра нафта. Пък ако е ЗИЛ (макар само двутонен) - със 100 пункта отгоре... [:P]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    Аз съм убеден, че причината не е в горивото...нещо ми се върти в главата за разликата между тегло и маса и нещо за нормални сили...ама засега само се върти

  6. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #5

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    Съвсем правилно са се досетили Cvetanov и BerkStock, изразходването на горивото е спасило нашия човек.



    Cvetanov,

    Щафетата е твоя [8D].

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #6

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    за съжаление нямам подготвена задача и нямам време да търся или измислям. Ще бъда много благодарен на някого ако ме отмени

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    според мен задачата е некоректна(т.е. има повече от едно решение, което пък не е указано в условието).

    ето още едно решение:



    - инженерните съоръжения се проектират и строят със заложени в проекта и изпълнението ПО-Големи товароносимост, устойчивост(както искате ги наречете).., други свойства, отколкото при нормалната им експлоатация.



    понеже не обясних много добре - ако на един мост има знак че издържа 2 тона - поне 20-30 пъти може да се премине по него с товар(тегло, маса) 2.6 тона




  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Задача 192 (Гарга, ама рошава)

    <font color="purple">Zaphod B</font id="purple">, абе то нека издържа "2,6 тона", а пък ти мини с товар "2,3 тона", ако ти стиска...



    P.S. Както винаги си дълбок като Марица през пролетта... [:P]




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 01:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  5. Задача № 47
    От prt във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 10-10-04, 17:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе