Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    Looking glass into present and past

    Surmounting emotion on demand

    Put on display for multitudes to see

    Unsurreal ideas brought forth with hand








    Ето това не знам как се решава...и отговора не знам...дано ви хареса

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    Абе то ние, дето не сме родени в Албион и условието не разбираме...

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    173
    #3

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    Задачето - http://www.greylabyrinth.com/puzzles...?puzzle_id=188

    И стиха - http://www.daypoems.net/poems/2338.html



    На граф някакъв прилича, кат`Ойлеров цикъл, задачата с мостовете.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #4

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    на мен ми се струва абстрактно решение, което обаче ще започне от истинни таблици. интересно ще е да я обсъдим май. [?]

  6. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #5

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    Ами да обсъдим! Но ще е добре някой да преведе стихчето наистина.

    Забелязвам, че централното кръгче и това, със зелените квадратчета са в различен цвят. Предлагам да ги номерираме, за да е по-лесно да се разбираме.

    Например: централното да е 0, а другите да са по часовниковата стрелка от 1 до 5. Та, освен 0 и 5, другите са сиви.

    При това към 5 водят много малко директни пътища.

    Всички елементчета са разположени във върховете на правилни 3, 5, 6 или 7-ъгълници. Заради това два от пътищата заобикалят "препятствието".

    Ако е нещо, свързано с оптика, това заобикаляне не се връзва.

    Най-горният червен "лъч" е по-дебел. Малките елементчета са различни, но не се виждат много добре цветовете на частиците им...

    @Edin_Lud,

    това заглавие "Създателят" от къде е дошло? Може да обсъдим и него?



    //

    Предложение:

    Централното малко кръгче е Създателят. Той е създал света за 7 дни.

    Всеки ден по един елемент. 7-те неща около него съответстват на тези обекти.

    Петте други кръга може да са континенти или раси [?]

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    <s>Прилича ми на жена с 5 цици... []</s>



    По-точно на един голям корем, отгоре - глава, отстрани - две ръце и отдолу - два крака.



    Май вече наистина трябва да питаме <font color="blue">Леонардо</font id="blue">... [:P]




  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    В кръгове 2, 3, 4, 5 водят толкова пътища, колкото е броят на елементите им, умножен по две. Това може би означава, че червената начална линия отгоре е дебела колкото 3 обикновени, за да има и в кръг 1 същото нещо.

    Ако целта е да изнасяме елементчета и да ги носим в централното кръгче, без да повтаряме отсечки от маршрута, това означава, че за взимането на всеки елемент ни трябва по един входен и един изходен път. И би обяснило защо в централния кръг влизат 13 отсечки (а не 14) - последния път само влизаме.

    Има и нещо, свързано с цветовете и формите. Може би те означават кои двойки са съвместими и могат да бъдат товарени заедно...

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><s>Прилича ми на жена с 5 цици... []</s>



    По-точно на един голям корем, отгоре - глава, отстрани - две ръце и отдолу - два крака.



    Май вече наистина трябва да питаме <font color="blue">Леонардо</font id="blue">... [:P]







    <div align="right">Originally posted by IvO™ - 02/07/2005 : 16:35:34</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Той-единият потъна с Титаник, а другия не го помня вече - млад бях тогава![:P]





    ПРАВИЛА НА "ЛОГИЧЕСКИТЕ ЗАДАЧИ"





    За логическа задача се приема задача, която обхваща неограничено множество от области, базирана на логиката, като до отговорът й е желателно да може да се достигне чрез анализ на зададените условности. Тя трябва да е ясно, еднозначно и точно формулирана, с условие на български език, за да е разбираема за всеки участник.



    Очевидно, че тази е ясно, еднозначно и точно формулирана на български език и е разбираема за всички без мен.





    Не може ли , както и @Bibi се изказа - малко преводче на стихчето?

    И ако има и въпросче към него ще е супер, че не знам какво решаваме

    Иначе ми харесва. Не се заяждам, но май не съм за тук вече.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Иначе ми харесва. Не се заяждам, но май не съм за тук вече.



    <div align="right">Originally posted by Wise*-*02/07/2005*:* 17:39:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Wise, я да си стоиш тука, че ако взема голямата гьостерица, щи кажа аз на теб за къде си... []



    Предлагам да махнем поредният номер на задачата и да я "stick"-нем, като <font color="blue">"За Мазохисти II"</font id="blue">, защото никой не знае отговора [все още], а това противоречи на Правилата и това 'не' на "нерешимка", може 2 месеца да го махаме оттам...



    А Edin_Lud да започва да яде отново баницата, иначе ще има санкции, изразяващи се във временно разклащане на финансовото му състояние, поради изкупуване на огромни количества алкохол за онеправдани [и жадни] лица... [:P]



    Ни ми съ скътавай на селу, ей...




  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    Опитах се да видя цветовете и да ги нарисувам малко по-ясно:







    Липсват пътищата и централният остров, тях ще ги дорисувам после, ако измислим какво да ги правим.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    На мен ми навява мисли за някакво състезание или някакво първенство.

    Най-горе финала. Кръгчето с 3-те квадратчета е началото. Кръговете са някакви групи, като някои отбори се класират нагоре, други директно по-нагоре и т.н. Гледам, че и броят на червените линийки някак съответства.

    Такива видения ме спохождат след кафето.[?]

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #12

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    Огледало към настоящето и миналото

    Завладяващи(преливащи) емоции при желание

    Изложено на показ пред множеството(тълпата) да (го) види

    Нечудновати(обикновени) идеи сътворено от човешка ръка



    Този превод ми дадоха за стихчето. Имам възражения но е доста по добро от това което мога сам да измисля.



    // Възраженията са ми по първите думи на 2 и 4 строфа. Аз мисля че трябва да са превъзмогвашо и несигурен (съмнителен, опасен)



    //tricklys предлага отражение вместо огледало


  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #13

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><s>Огледало</s> по-скоро лупа към настоящето и миналото

    <s>Завладяващи(преливащи)</s> защо не прикрива/покрива емоции <s>при</s> по желание

    Изложено на показ пред множеството(тълпата) да <s>(го)</s> види

    Нечудновати(обикновени) идеи сътворено от <s>човешка</s> определено не е човешка според мен ръка

    <div align="right">Originally posted by Yasen6275 - 04/07/2005 : 15:57:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така го чета аз...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    23
    #14

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    единственото, което виждам е, че броя на линиите, влизащи във всеки един кръг е кратен на броя на елементите му. нещо като химично съединение... знам ли... едва ли е кой знае какво, просто това виждам аз

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    23
    #15

    Създателят - нерешимка (Задача за мазохисти II)

    това видях, че вече @Bibi го е писала... спомням си задачите с преминаване по определен път без повтаряне (рисувателни в повечето случаи) и виждам крайните елементи, но от това, което четох досега си мисля, че един добър превод ще е безкрайно нужен. разбирам написаното горе, но определено не мога да го преведа писмено...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Дайкин за мазохисти
    От Zakusal във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-10, 08:26
  2. Истинската задача за мазохисти
    От dmanov във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 12-05-06, 14:08
  3. Задача междинна(За мазохисти)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 72
    Последно: 06-01-06, 00:54
  4. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  5. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе