...това, което са. Та: кое е онова място, а не това?
...това, което са. Та: кое е онова място, а не това?
За някакъв филм се говориИли Звездни нощи, слънчеви дни
Незнам как се случва при Вас - другите сови като мен
/Под "сови" визирам най-вече култовата реплика: "Совите не са това, което са" от "Туин Пийкс", освен това, че "...
http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_Pe...co,_California
С такова лошо качество е трудно да се каже. По лодката сините петна са ужасно не на място, както и червените точки под боровете над лодката. Скалата в дясно на границата вода-бряг също има червени точки не на място. Близкия хълм и храста и брега до лодката изглеждат не съвсем като хората в цветоео отношение спрямо фона отзад. Снегът върху десния връх не изглежда естествено, както и боровете в водата точно над носа на лодката.
Изобщо цялата снимка ми прилича малко на "птицечовка".
Пропуснал си да отбележиш, че греблото е счупено.
// И по двете гребла има кръв
Страхотна задачка !!! Кефа е пълен защото в момента гледам Туийн Пиикс , звучи позната мелодия ,аз се унасям в спомени и хоп хубава задачка . Поздравления .
Тънкия момент тук беше избора на програмата за анализ , оказа се , че всички прехвалени програми начело с Photoshop не дават нужния резултат . А една мижава програмка под ДОС по-малка от 250Кб направо ми разби фантазията. Ей това ДОС'а е железна работа .
P.S. Вероятно няма да мога да задам следваща , защото по неведоми причини може да нямам Интернет следващите 2-3 дена , но след това ще се реванширам двойно .
P.S. Tюх , и с ФотоШопа ставало , ама нали съм индианец се сетих по-късно . Моите извинения Adobe.
@DarkSaberБраво! И вЕрно не трябваше да подценяваш Фотошопа, щото точно с него е подготвена...
За неразбралите: картинката е с манипулирана палитра и скрития надпис може да се "разкрие" по няколко начина (какви? - измислете си сами ).
Някой ще обясн ли за хората неразбиращи от обработка на картинки и мислещи че пейнта е напълно достатъчна програма?
В случая не става въпрос за обработка на картинки, а за начина на представянето им, когато са с малко цветове. За целта се използва т.нар. палитра - таблица, съдържаща цветовете, които са използвани в картинката, а пикселите в картинката всъщност са индекси към тази таблица. В тази картинка палитрата е от 256 цвята, като вторите 128 от тях са употребени само от надписа и са почти еднакви на първите 128. За да се види надписа е достатъчно да се промени палитрата с някоя програмка, която позволява това - например Irfan View (като по-достъпна) или с Photo Shop. Надписа може да се види отчасти дори с Paint - достатъчно е да се направи Invert Colors.
Много ефектна е и еднобитовата постеризация в Microsoft Photo Editor; друго си е, като ти обяснят.