А защо не П? П+Г= Ш
Но тази логига не пасва на всички букви - например Х
А защо не П? П+Г= Ш
Но тази логига не пасва на всички букви - например Х
@tonych Браво!
"Ь" е. Само дето от Х се получава Ж (само дето не ми харесва толкова, колкото от Г - П, ама нещо Г-то го бях проспал при правенето на задачката). И не съм редувал хоризонтална - вертикална, а гледах от дадена буква да се получава друга само с една чертичка или кривичка и то без условности от рода на "пролича си", т.е. дадените букви напълно да се покриват със получените от тях.
Хм...може ли по-подробно, че нещо ми бяга логиката без да я гоня........
Те и каките ми бягат вече - от годинките ще е...
примерно от О не става ли Ф с 1 чертичка??
@dexte®
Да - от "Е" става "Б", но "Б"-то е първо в азбуката и от него се получава "В", така че "Б"-то е използвано и "Е"-то го зарязвам . А От "З" почти се получава "В" - имам предвид, че двете мъъъъничко се разминават (затова казах, че изключвам почтитата), но и тук като при "Б"->"В" - "В"-то вече е използвано. Има и други подобни примери разбира се, но тези които съм оставил (с леко изключение на "Х"->"Ж") мисля, че са единствените безспорни.
@Wise
От азбуката една след друга отделяме буквите, от които с добавяне на една чертичка или крива се получава друга "свободна" (т.е. все още неизползвана) буква. Първите букви от тези двойки са използвани за условието на задачата и са подредени редувайки дясно - ляво. Прав си - от О става Ф и май и него съм го проспал, макар и то да е с леки уговорки като при Х-Ж. Обещавам следващия път да го използвам и него.