Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    В моя квартал напоследък трудно се намира хубав хляб - нещо влошиха качеството - и почвам да се замислям за домашна машина за печене на хляб - слагаш брашно, вода - излиза хляб....

    има ли някой практически опит от използването на такова устройство, струва ли си, прави ли хубав хляб и т.н.

    благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Надявам се, че това е шега. Защото в моя квартал нещо намаляха хубавите Каки
    Ама нямам пекарна за пекани Каки..........

    //А ако става въпрос за пещ- това си е друга работа.
    баба ми имаше такава на село, и после много съм виждал....
    и пекал яренца

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Прави нелош хляб -1кг.Можеш да си направиш теста за пица и други подобни.
    Хлябът става за 4-4,5часа.
    Ако си в чужбина определено е много изгодно..За тук трудно ми е да преценя.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    @Wise,то пеканите Каки всеки ги харесва и дано измислят по-скоро такава машина! Първата ще е за тебе естествено.Но човека говори не за пещите на бабите ни,а за едни настолни такива(за по 70-80лв),в които наистина буквално слагаш брашно и вода,завърташ копчето и докато оправиш каката,вадиш топъл ... хляб! Удобно за усамотени места и влюбени,които нямат време да прескочат до близката бакалия!
    @hihimor,наскоро познати ми се хвалиха с такава придобивка,че прави истински хляб. Доволни бяха.но това са първи впечатления. И аз бих желал да чуя повече информация.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    За вършене върши работа.
    Основен проблем е спирането на тока.Обърква се програмата.
    Досадното е че трябва маята да се разтвори в марна вода(не повече от 30-35*).
    Слага се брашното,олио,сол,захар,яйце,водата с маята и това е.
    Хлябът който прави на мен ми харесва.Харчи около 1квт. на хляб.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #6

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    В моя квартал напоследък трудно се намира хубав хляб - нещо влошиха качеството - и почвам да се замислям за домашна машина за печене на хляб - слагаш брашно, вода - излиза хляб....

    има ли някой практически опит от използването на такова устройство, струва ли си, прави ли хубав хляб и т.н.

    благодаря на отзовалите се!

    Пробвай* във* форумите на www.bg-mamma.com* с този въпрос . Там има доста теми за машини , рецепти и* съвети. Дано имаш нерви да ги изчетеш

    * * * * щракни тук* http://forum.bg-mamma.com/index.php?...ZhbmNl;start=0

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    50
    #7

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    В моя квартал напоследък трудно се намира хубав хляб - нещо влошиха качеството - и почвам да се замислям за домашна машина за печене на хляб - слагаш брашно, вода - излиза хляб....

    има ли някой практически опит от използването на такова устройство, струва ли си, прави ли хубав хляб и т.н.

    благодаря на отзовалите се!
    От отзивите на познати мога да ти кажа че ако си вземеш машина за хляб има поне едно сигурно нещо - дигаш килограмите. Нали се сещаш когато пазаруваш хляб и ако случайно е топличък още как си го изръфваш докато го закараш до вкъщи. Поне при мен е така. Ако си го правиш с машина във вас винаги ще ти е топличък и вкусен и резултата е ....

  10. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #8

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Надявам се, че това е шега. ....
    Говори се, че когато въведат изискванията на ЕС за фурните, много от тях няма да могат да ги покрият и ще фалират. В резултат се очаква да се повиши цената на хляба. Така че идеята на човека - сам да си пече хляба, не е лоша.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Да, но предполагам, че не повече от 1,5-2 €/кг


    //edit
    Май съм нацелил - ето какво излезе от Стандарт

  12. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #10

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Да, но предполагам, че не повече от 1,5-2 €/кг


    //edit
    Май съм нацелил - ето какво излезе от Стандарт
    ето и една статия от русенския в-к Бряг, в този дух http://brjag.vectorestate.com/petr-milanov--2.html

    Кликнах на линка към бгмамма, посочен по-горе и почетох коментарите на мамите . Като цяло са по-скоро доволни. А както разбирам тези фурни стават не само за печене на хляб, но и за козунаци, мармалади, макарони !!! , а и не са скъпи - цените почват от 45 лв. .... почвам и аз да се замислям за една такава придобивка

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #11

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от ruNNer
    От отзивите на познати мога да ти кажа че ако си вземеш машина за хляб има поне едно сигурно нещо - дигаш килограмите. Нали се сещаш когато пазаруваш хляб и ако случайно е топличък още как си го изръфваш докато го закараш до вкъщи. Поне при мен е така. Ако си го правиш с машина във вас винаги ще ти е топличък и вкусен и резултата е ....
    дааа, мерси за подсещането, щото мойте излишни килограми май са от хляба.......

    интересното е, че при бг-мамите дискутират именно машината, която ме наведе на тази мисъл - от ТСМ...

    @canto - мерси за линка....




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    @ diaflin6
    Koлега когато направиш проучване за цени и модели сподели тук и на нас.И аз се замислям за машинка вече.Когато се прибера от работа хляба вече е свършил и започва обикаляне.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #13

    Re: Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Хубаво нещо е машинката за хляб, но е много претенциозна. Малко ако объркаш пропорциите и хлябът или става сплескан и недопечен, или бухва прекалено много, или прегаря отвън а вътре остава суров. Но за мераклии си струва - след 10-15 опита почва да му се хваща цаката и става разкошен хляб.

    Аз имам такава машинка - марка Мулинекс - около 250 лв беше преди 1 година. Може да прави 500 гр и 750 гр. самуни. Има 12 програми - хляб - няколко вида, козунаци - няколко вида, разни теста за сладкиши, пици и т.н....и май има някаква програма за правене на конфитюр, ама още не съм я пробвал.

  17. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #14

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Да повдигна темата почти 4 години по-късно. Обмислям покупка за празниците. В бг-мамата си признавам, че не ми се рови - да четеш чужд форум изисква много усилия и крие рискове - основно, защото не познаваш юзърите - на кой можеш да имаш доверие и на кой не.

    Моля, споделете преки впечатления от някоя машина за хляб?
    - марка, модел, цена, консумативи, гаранция, ...
    - а също и какво брашно, каква мая, колко килограма...повече показва кантара ?

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #15

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Пуснах отделна тема, но може би е по-добре да си задам въпроса тук.

    Мисля да купя домашна фурничка за хляб. Спрял съм се на 2-3 модела.
    MOULINEX OW-2000 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025452
    MOULINEX OW-5000 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027639
    MOULINEX OW-5003 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038377

    Въпросът ми е при положение, че ще правим към 1кг. хляб, кое е по-добре да се купи малка пекарна до 1кг. с една перка или по-голяма, която може да прави до 1.5кг. хляб с две перки?
    Някой пробвал ли е програмите за земели и багенти на по-скъпите модели дали си струват парите?

    Днес гледах някакви евтини в TCM магазините, някой знае ли дали са качествени?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA ще ми върши ли работа?
    От diss във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 30-04-14, 23:03
  2. Ще ми върши ли работа Fuji Electric RSG-12LEC
    От Daredevil_666 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 01-11-12, 09:36
  3. Кое захранване върши работа
    От the_tree във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 07-05-03, 22:34
  4. Я погледнете тук дали върши работа
    От DarkRose във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе