Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #31

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Много хора са доволни от машинката. Аз лично не съм доволен. Жена ми също.Опитах разни рецепти ... ами не става. Вярно има си таймер , сутрин те чака топъл хляб , ама нещо вкуса му не ни пасваше. Продадох я...е просто символично като подарък.
    А иначе си има много рецепти за нея .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #32

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Перфектен пуфкаФ ляб става. Чак ви се чудя на оплакванията.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #33

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    +1

    Хляба става уникално вкусен - явно недоволните някъде грешът! (я в грамажите-я в некачествено брашно - я в нещо друго)
    Предлагал съм на десетки хора да опитат хляба от домашната машина и всички са изказвали само суперлативи за перфектния фкус!
    99% от ползващите такива машинки никога повече не купуват хляб от магазина!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #34

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    На някои хора просто не им се експериментира. Не винаги готовите рецепти от книжките дават добър резултат. Понякога трябва малко търпение, експериментиране с пропорциите и ако се наложи смяна на няколко вида брашно, докато се получат нещата. В момента, хляба който си правим в къщи със жена ми, не ми харесва. Но това не е щото машината не се справя добре. Тъста ни подари 50кг брашно от "София мел". Еми не е добро брашното. Как да направим вкусен хляб, като самото брашно е калпаво? Но се примирявам, щот' нали ми е подарък и няма как да го върна...ще обидя дядото .

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #35

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    имам машина , но просто така и не ми хареса хляба, който прави. пък и след това да я разглобяваш и миеш - дълга и широка. седи си в един шкаф сега и така.

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #36

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от user25
    имам машина , но просто така и не ми хареса хляба, който прави. пък и след това да я разглобяваш и миеш - дълга и широка. седи си в един шкаф сега и така.
    "Разглобката" се състои в завъртане и изваждане на съда - 2 сек. Съда е тефлонов и може да се изплакне дори и без препарат.
    От 3 г. ползвам такава машинка и не съм купил нито един хляб от магазина. Освен, че хляба е много по-вкусен излиза и по-евтин. Машинката за тези 3 г. отдавна си е избила парите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #37

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от user25
    имам машина , но просто така и не ми хареса хляба, който прави. пък и след това да я разглобяваш и миеш - дълга и широка. седи си в един шкаф сега и така.
    Kолега това да не е миксер - какво разглобяване какви 5 лева?
    Вадиш хляба изплакваш контейнерчето и т"ва е!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #38

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    На някои хора просто не им се експериментира. Не винаги готовите рецепти от книжките дават добър резултат. Понякога трябва малко търпение, експериментиране с пропорциите и ако се наложи смяна на няколко вида брашно, докато се получат нещата. В момента, хляба който си правим в къщи със жена ми, не ми харесва. Но това не е щото машината не се справя добре. Тъста ни подари 50кг брашно от "София мел". Еми не е добро брашното. Как да направим вкусен хляб, като самото брашно е калпаво? Но се примирявам, щот' нали ми е подарък и няма как да го върна...ще обидя дядото .
    И ти си изгорял със София мел.
    Последно съм с Мелко екстра и хляба е хубав. Бялата Техра я няма вече в Карфур.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #39

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    При пекарните най-важно е брашното за качествен хляб, а не марката на пекарната. .... Пекарната ми е съпер ментарска, марка ДОМО, но още първия хляб стана прекрасен.
    Моята е същата и съм много доволен.Ползвам брашно на мелница Търново и жива мая/турската е за предпочитане, но и русенската върши работа/.Но за да се постигнат отлични резултати ползвам електронна везна.Ползвам рецептата за хляб от книжката на Мулинекс-605 гр брашно,330 мл вода,2 сл олио,1,5 чл сол,1сл захар и 12 г жива мая разтворена в около 30 мл вода/взета от 330-те грама/.Гаранция за прекрасен хляб.Относно правенето на пълнозърнести хлябове-стават прекрасни.Но пак зависи от брашното.Успех.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #40

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Много брашно и вода слагаш. Хляба не ти ли се опира в стъклото отгоре? Иначе рецептата ти е стандартна само дето ползваш жива мая.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #41

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Остава около 1 см до опиране в капака.Става много хубав.Със сухата мая не бухва толкова.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Ако сложиш 12 грама суха мая ще бухне даже повече. Само маята трябва да е в пакетче, а не на клиграм.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #43

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ако сложиш 12 грама суха мая ще бухне даже повече. Само маята трябва да е в пакетче, а не на клиграм.
    +1 Отначало пробвахме с жива мая, защото ни казаха, че с гранулирана не се получава добър резултат. Казаха ни да ползваме мая само русенско производство. Нещо не се получаваше хляба и в един момент решихме да опитаме с гранулирана на Д-р Йоткер и от тогава само такава се ползва в къщи. Хлябът бухва много добре, но ако малко превиша дозата на маята, опира в капака. Не знам колко грама слагам, понеже нямаме везна. Отмервам 1,25 от малката мерителна лъжичка. Това е за 680г брашно+325мл вода.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #44

    Re:Домашна машина за печене на хляб - върши ли работа?

    С русенската става също перфектен хляба. Трябва да се уцели дозата - ползвам везна, аз не се справям без нея
    Примерно при количествата от горния пост около 8 г мая. Много зависи от качеството на брашното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA ще ми върши ли работа?
    От diss във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 30-04-14, 23:03
  2. Ще ми върши ли работа Fuji Electric RSG-12LEC
    От Daredevil_666 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 01-11-12, 09:36
  3. Кое захранване върши работа
    От the_tree във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 07-05-03, 22:34
  4. Я погледнете тук дали върши работа
    От DarkRose във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе