Резултати от 1 до 14 от общо 14

Инцидент с микровълнова печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #1

    Инцидент с микровълнова печка

    Беше сложена вътре (не от мен разбира се) голяма метална тенджера с дръжки също метални......
    При завъртането дръжката опира във вратичката и почва искрене, което е стопило пластмасовото покритие
    на вратичката отвътре (има дупка 2-3мм), .... обаче..... забелязах че е стопена в 1 точка и металната решетка вътре във вратичката,
    която всъщност е екран, нали!
    Картинката е все едно много дупчици във вид на мрежа и свързващата точка между три дупчици е прогорена, няма я.
    Моля да ми кажете нарушена ли е екранизацията, печката опасна ли е за здравето вече, да я хвърлям ли или може нещо да
    се направи?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    точка между три дупчици - не нарушава екранизацията-или поне дотолкова ,че да се опасяваш за здравето
    провери си слюдата/пластината вътре горе в дясно/-да не изгоряла/става трошлива/-ако е изгоряла-смени я

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Moга да спомена само - ега ти ментеливата марка печка, ега ти липсата на зашита и ега ти издържливия магнетрон -просто не диоумявам как е още здрав.

    Навсякъде в упътването пише да не се поставят МЕТАЛНИ предмети в микровълновата, че даже има и лепенки на вратичката .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #4

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Moга да спомена само - ега ти ментеливата марка печка, ега ти липсата на зашита и ега ти издържливия магнетрон -просто не диоумявам как е още здрав.

    Навсякъде в упътването пише да не се поставят МЕТАЛНИ предмети в микровълновата, че даже има и лепенки на вратичката .
    Ами работи, Самсунг е, за няма и 100 лв, ..... сигурно е менте.....
    То да беше изгоряла по-добре, сега нямаше да се чудя дали ме облъчва..... а е нова, на 3 месеца.
    Знам прекрасно правилата за работа, както написах инцидента е извършен не от мен.
    И аз съм бясна, но какво да направя. Всичко е траело няколко секунди.
    hristoslav2, благодаря за мнението!

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Moга да спомена само - ега ти ментеливата марка печка, ега ти липсата на зашита и ега ти издържливия магнетрон -просто не диоумявам как е още здрав.

    Навсякъде в упътването пише да не се поставят МЕТАЛНИ предмети в микровълновата, че даже има и лепенки на вратичката .
    Абе не е точно така работата...
    Аз също имам Самсунг с грил. Заедно с печката в комплекта върви метална скара на крачета (никелирана) и алуминиева тавичка с тефлоново покритие. Използват се за печене на сандвичи. Доста сандвичи се изпекоха за 3 години и печката си работи безпроблемно.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Lupus ,
    Вероятно я полваш в режим на грил, без да е включен магнетрона?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #7

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Lupus, същата е или подобна, с грил но нямам тавичка в комплекта. С тъч-бутони.

    И аз много се чудих дали да слагам скарата за сандвичи на микровълни, обаче нищо и няма, не знам как става номера,
    сигурно е от по-особена сплав.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Lupus ,
    Вероятно я полваш в режим на грил, без да е включен магнетрона?
    Ползвам я е в двата режима:
    1. Нагряване на цялата печка и тавичката с грила
    2. Печене на сандвичите 3' с микровълни (600W)+грил (да се свари добре яйцето, ако са с яйца и сирене, или салама, ако са със салам и кашкавал)
    3. Допичане само на грил още 5' (да добият апетитна коричка)

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Наистина се учудвам! Моята е Шарп, ама ако сложиш кофичка от кисело мляко с остатъци от алум. фолио на капачката - започват искри

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Наистина се учудвам! Моята е Шарп, ама ако сложиш кофичка от кисело мляко с остатъци от алум. фолио на капачката - започват искри
    Аз също бях много учуден, когато прочетох в началото в инструкцията, че е възможен такъв режим на работа с метални предмети вътре. После като наблюдавах работата и, забелязах, че мощността на микровълните като че ли е ограничена. Предположих, че при натискане на бутона за този режим се включва някаква програма, която не допуска нарастване на мощността до степен да се повреди магнетрона.
    Искрене получих само веднъж, като сложих една чиния с позлатен ръб. Позлатата изгоря на няколко места, но все пак това е затворен контур, в който се генерират токове на Фуко.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #11

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Аз имам микровълнова Belling BEL CTS25, която може да работи с всякакви метални предмети. Всъщност това беше главната причина да си сменя стария Sharp. Не съм се затормозявал да и разбирам принципа на работа.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Според мен всички мирковълнови могат да работят еднокво добре или зле с тетални предмети. Като виждате има значение дали е тавичка или да кажем вилица. Мировълновите печки разботят на еднаква честота.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    има значение и метала който е заводско вътре

    Сега да обясня малко идиотски , но все пак нагледно.
    Ако сложите вилица сама в печката- ще стане фал
    ако сложите вилицата в кофичка с мляко - резултата е че вилицата става реотан и сгрява млякото по-бързи и равномерно.
    ако лсожите кроасан с опаковката - за 2 сек се капсулова и след това почва да искри яко

    Общо взето метални предмети в микровълнова сами, без продукти и без специално покритие е опасно за самата печка и за околните.
    Относно облъчванията - за мен това е глупост, на която не вярвам.
    имах проблем с решетката- искреше яко , отидох, смениха я и от тогава 5г нямам грижи - нито глава ме е боляла , нито имам проблеми с мозъчни диагнози ( инсулт ) и тн.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Инцидент с микровълнова печка

    Ефекта от микровълните е, че може да ти за загрееш като чашата вода поставена в микровълновата. Аз като ходих на нагревки на синусите апарата преставляваше една антена която се слага пред лицето ти и след няколко минусти се усеща загряване. Ако те оставят по дълго сигурно ще прегрееш. При микровълновата печка е същото. Разлика има само в честотата на вълните. При микровълновите тя е настроена за резонанс на молекулите на водата. Ако пуснем магнетрона совбодно да си работи си е доста опасно, тъй като мощността му е голяма, близо 1000w. При леко нарушена изолация разбира се не е проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Микровълнова печка
    От mooncow във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-10, 09:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 29-10-08, 21:53
  3. Каква микровълнова ?
    От MetalMilitia във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 27-10-07, 21:59
  4. Микровълнова печка Panasonic
    От vassiljp във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-06, 14:30
  5. Каква макра е тази микровълнова печка?
    От Julian във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-06, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе