Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 3 от 47 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 696
Like Tree130Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #31

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Делонгито го ползвам от преди Коледа - перфектна машина , страхотно кафе с много каймак .
    Взех го преди Коледа на промоция 199 лв - има крема диск , двойна и единична цедка за кафе .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #32

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, трябва ми малко помощ при избор на еспресо кафе машина, която прави прилично кафе, за подарък ще се взима. До колкото успях да разузная поводчиите са си харесали ето този модел на Делонги:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...3837&scenario=

    Но очаквам и препоръки за други марки и модели до около 350лв. Благодаря предварително на отзовалите се съфорумници!

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #33

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Някой има ли представа този кафеавтомат има ли възможност вградената му кафемелачка да може да смели повече кафе за една доза кафе. Че нещо слабо ми идва кафето (дори и с регулиране на силнотата на кафето, което съм задал на МАХ) с неговата си доза и искам да му се увеличи грамажа на кафето за смилане, но не знам дали може да се промени.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз как процедирам със кафеавтоматите и слабото кефа. Правя си двойно кафе, от две много късички кафета. Така става едно нормално със необходимата сила. Не всеки автомат позволява прецизно регулиране на дължината на кафето. Също настрой мелачката на по-ситно смилане. Дозата едва ли може да се увеличи.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #35

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    gnf, да не би, Новата ти Бразилия да не е от пакетче? Смени кафето.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #36

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз как процедирам със кафеавтоматите и слабото кефа. Правя си двойно кафе, от две много късички кафета. Така става едно нормално със необходимата сила. Не всеки автомат позволява прецизно регулиране на дължината на кафето. Също настрой мелачката на по-ситно смилане. Дозата едва ли може да се увеличи.
    То си е настроено на втора степен на смилане, ефекта е същия, но това с много късо кафе по два пъти не съм го пробвал, утре ще видя какво ще стане, макар да ме съмнява да се получи силно кафе. Като си правя със смляно, слагам повечко кафе и се получава силно и с хубав каймак (свикнал съм да пия много силно кафе с умерен каймак и много малко захар), а с това на зърна даже каймака почти го няма. Не знам къде съм задянал автоматичната си кафемелачка, за да пробвам от същото кафе, само че смляно с моята си доза как ще стане Ще взема малко кафенце на зърна и ще дам в някой кафе магазин да ми го смелят.

    Kasap, марката не си я познал, Espressto е, струва 35лв. за килограм и е много хубаво. Като отиваш към Варна и имаш повечко време ми се обади ще те черпя само с едно такова (макар да консумираш по 2л. на ден), за да дойдеш и друг път, заедно с шотландска рИкийка, Фафлички, Чоколад и кОличка


    Оценката ми след направата на двойно с 2 по-къси кафета е отличен стана много силно кафе даже му добавих още малко захар, че иначе щеше да ми изправи чорапите , но каймака пак го беше хванала липсата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #37

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Този модел на Саеко дали си струва, малко евтиничък за автомат ми се вижда, дали има уловка ? - http://www.technomarket.bg/products/.../saeco-hd-8743

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #38

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Преди 2 месеца Филипс са купили и останалия дял и вече са 100% собственик на Саеко
    http://www.newscenter.philips.com/ma...uire_saeco.wpd
    http://www.saeco.philips.com/

    може да си купите - кафе и снакс автомат на марката
    http://www.enco-vending.com/bg/products/cat3/sub1.html

    А този модел направо ме утрепа Разпознаване по отпечатък от пръст
    Можете моментално и лесно да изберете своя личен профил посредством устройството за разпознаване на пръстови отпечатъци.
    http://coffeespot.bg/kafeavtomat-saeco-philips-HD8946

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #39

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За ползвателите на Saeco еспресо машини една инструкция как да се извлече максималното качество на кафето от херметичната цедка:
    Special instructions for use of Saeco pressurized portafilters: When using ground coffee, use coarser grind like the size of table salt grain. Feel the ground coffee for adjustment. Do not grinder fine adjustment setting by number. Do not tamp. Just level the cup with coffee grounds and lock the portafilter into the group ring. Pull the handle all the way to the right and hold. Turn espresso hot water switch on. Hold the portafilter pulled all the way to the right for 5 seconds (pre-infusion pressure builds up to 9 bars). Release the handle at the end of 5 seconds. Espresso shots should be max. 2 oz. in the cup. For larger quantity, use two shots

    http://www.partsguru.com/SaecoPortafilters.html
    http://www.partsguru.com/SaecoViaVeneto.html
    Накратко за да се "накисне" предварително кафето /при загряла машина/ се завърта ръкохватката надясно и се включва помпата; след 5 сек се отпуска ръкохватката в неутрално положение и се оставя да изтече нужното количество кафе./ по този начин се затваря вградения клапан в ръкохватката за достигане на налягане 9 бар за тези 5 сек т.нар pre-infusion / Интересно, че никъде в упътванията на няколко кафемашини Saeco не съм срещал тази патентована функция на ръкохватките им.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #40

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има една, която рекламират в Техномагазините и същата била с 19 бара. Какво означават тези барове?

    Благодаря,

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В този ценови клас - Saeco Via Veneto.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #42

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз си взех наскоро това Саеко...хубаво кафе прави,иначе си е ретро модел...
    Основното,което не ми харесва,че водата се сипва в съд,и се изпомпва отдолу,което малко затруднява смяната на застояла вода.
    При мен не се застоява де,а и сипвам само вода минала през кана Брита,но за други може да е проблем.
    Другите две забележки са ми,че трудно се вижда като светне диодчето че е загряла водата,особенно при по-добре осветена кухня,
    и копчетата са малко с хлабаво закопчаване.
    Все пак за цената си е добра машина,и ако има значение,е made in Italy.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #43

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Съдчето за вода се вади много лесно и е с вентил на дъното /т.е. не можеш да го разлееш/. Копчетата са си ок и са доста надежни.
    Ако търсиш недостатък - нивото на водата не се вижда ако стоиш пред машината.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    19
    #44

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това е твоята кафемашина.Имам такава от около 5 години.Прави невероятно кафе.Направо скачай без да му мислиш.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #45

    Re:Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Да,моя грешка за съда,наистина е с вентил....взимай без да мислиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 47 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе