Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 43 от 47 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 696
Like Tree130Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    63
    #631

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Абе и на мен лаваца блу ми харесва повече ама май цената на машините ще ме откаже. Да гледал съм ги тези с трите вида капсули, но ми изглеждат много “Аладин” [emoji16]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #632

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Според мен е по-добре да дадеш първоначално повече за машина, отколкото после с две кутии капсули да те "изгърбят" като за разликата в цената на машините - 100 капсули Лаваца са долу-гаре 30 ДГ...

    п.п. гледам, че има и евтини варианти за блу системата - https://www.emag.bg/kafemashina-s-ka...ch-Action=view
    Този пост е редактиран от svetlio1; 28-02-22 в 19:25.

  4. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    63
    #633

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Не виждам или не намирам модела капсули с които е тази машина. Лаваца имат и други системи капсули. По скоро не е лаваца блу.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #634

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    да - вярно, сега погледнах и тая е с Модо Мио

    Май това е най-евтиното дето намирам за "блу" - https://maxshopbg.com/product/%d0%ba...a-blue-system/

    п.п. намират се по "продавалниците" и от старите LB800, ама не се знае на какво ще попаднеш
    https://www.olx.bg/ads/q-lb-800/
    Този пост е редактиран от svetlio1; 28-02-22 в 23:16.
    hgeorgiev одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #635

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За Долче Gusto има от пиле мляко. Кеф ти Kimbo, Spetema, Lavazza, Starbucks, Costa.

  7. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    63
    #636

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Абе има ама откъм качество са най долу. Лаваца блу и неспресо са много по добре. Нооо ценово не ми допадат. На едните машините на другите капсулите. В крайна сметка взех пак долче густо. В момента промоция - машина с пет кутии (различни) кафета - 149 лева. Идеалка цена качество.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #637

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Да си призная. Днес заприходих една Бриелка B15, поради липса на алтернатива (дериватите на Saeco, много ги поевтиниха откъм карантия). Та трябва да кажа, че си е съвсем прилична машината.

    П.С. Няколко особености, които трябва да се имат предвид при избора на В14 и В15. Дали са предимства или недостатъци е въпрос на контекст:

    - Машината е доста компактна. Пести място в кухнята, но може да създава усещане на детска играчка ако сте свикнали с по-сериозни машини. Лека е и трябва да се придържа стабилно докато затягате байонета.
    - Резервоара за вода е 1,5 литра и е по-удобен от този на предишния модел - не се налага да се вади, защото е предвидена възможност за пълнене отгоре.
    - Има защита от забравяне - самоизключва се ако не се ползва известно време. Копчето за включване е на гърба на машината, което не е особено удобно, но с това се свиква.
    - Бойлера е от неръждавейка и е доста солиден за машина от този клас. Вътрешно производство на Briel.
    - Помпата е италианска с 20 бара максимално работно налягане и производителя се кълне, че е много корава.
    - Възгледа на Briel за каймак е базиран на т.нар. "cream-maker filter", който се различава от крема-дисковете. Монтиран е в самата цедка, а не в главата на ръкохватката и лесно може да бъде премахнат от противниците на "изкуствената пяна". От друга страна, наличието му прави машината непретенциозна към едрината на и вида кафето. (постигнах чуден каймак със 100% заводски смляна арабика - Davidoff Espresso 57)

    В заключение. Това е чудна машина с достатъчно надежден хардуер, подходяща за ограничени пространства. Кафето, което прави е повече от добро. Според мен превъзхожда като качество форковете на Saeco. Ако обаче имате нужда от усещане за повече маса и солидност, ориентирайте се към някой от по-големите модели. Разликата с тях е само в материалите на корпуса и дизайна.

    П.П.С. Ето така изглежда бойлера:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kasap; 13-03-22 в 14:22.
    hakama, legaltk и hgeorgiev харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #638

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Обмислям ъпгрейд на малко ползваната DELONGHI EC156 B 1100W 15 bar, Рез-р от неръжд. стомана.
    С нещо на 20Bar с до/около 150-200лв. Не съм заклет фен на кафето, но напоследък се зарибих по вкуса му.
    По принцип повече ме радва да е в стомана или полустоманена [харесвам неръждавейка и никел ] опаковка /но гледам и да е компактна../ Ще видя на живо IVORY как стои.

    Преди чат-пат си правех, също и като дойде някой на гости в кафеварка но нещо не ми допада (доста остава в долния съд... (от старите е), а и повече време отнема обсужването /миенето й, котлон трябва да следиш...

    1. Cecotec Cafelizzia 790 Steel PRO 20Bar; Испанска, в момента е на 225лв /пак е над бюджета/
    стоманен рез-р, виждам и цедките са без гума...
    20 x 35.5 x 38 cm
    Това барометърче действа ли за нещо или е за красота

    2. BRIEL ES-74, 1200W, 19 bar 22.5 x 25.5 x 28 cm; 4.69 kg - Португалия /само черна/
    доооста ĸoмпaĸтнa ... дали ще правят осезаемо по-добре кафе от сегашната ми? DELONGHI EC156 B 1100W 15 bar, Рез-р от неръжд. стомана. А връщането към "само кафеварка" вече ми се струва назадничево, а и повече време отнема обсужването /миенето й, котлон трябва да следиш/ -капучино приставката за пара - държите ли на нея? Само веднъж пробвах (не държа мляко в нас иначе обичам капучино/. От 2-3 месеца съм с делонгито /сефте/.

    3. B
    riel В14/ Briel B15 /с пара/ - Португалия ‎15 x 21.5 x 29 cm; 3.17 kг
    140лв/ 180лв
    Има я и в IVORY - по-ретро ми изглежда. и без пара.

    Тази ми се струва най-разумната...

    Други идеи? От горните има ли голяма разлика в опциите и т.н.?
    Иначе се колебая дали машината да е с приставка за пара (капучино?) +40лв Обичам принципно, но набавянето и на мляко е още едно бреме. А съм виждал специални машинки за аерирането на млякото... та нз с това дуло - дали ще се доближа. На Делонгито чат-пат прокапва и ме дразни. По принцип бухам сметана или мляко.
    ПП: Само на мен ли не ми се връзва черния цвят за кафе машина (само цената при някои модели е по-ниска).

    ПП2:
    А: Търся препоръки в средния сегмент - слабокофеиново или безкофеиново, с приятен вкус, до 200гр. ако има пакет екстра.
    Б: И нормално, но с вкус на шоколад?
    Ако е по-голям пакет - същото кафе ще става ли за друг тип приготвяне - кафеварка (май е по-едро там?)



  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #639

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    То май само Бриел-ките останаха по-прилични при евтинджоса (разбирай масовката до към 300-400лв), ама тая В15 малко хептен като детска играчка ми изглежда...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #640

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Нито една от тези няма да е ъпгрейд на текущата ти.
    Ако си работи, вземи й един препарат за котлен камък да я освежиш и продължавай, докато се счупи.
    След това нещо по-висок клас, за повече пари.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #641

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Нито една от тези няма да е ъпгрейд на текущата ти.
    Ако си работи, вземи й един препарат за котлен камък да я освежиш и продължавай, докато се счупи.
    Има да чака години да се с

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #642

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Нито една от тези няма да е ъпгрейд на текущата ти.
    Ако си работи, вземи й един препарат за котлен камък да я освежиш и продължавай, докато се счупи.
    След това нещо по-висок клас, за повече пари.
    Защо да не е, 15 > 20Bar ?
    Ще разгледам и на живо, че са намалени всичките Бриелки и да не би да ги чистят...


    ПП: Плаб Б - нова кафеварка, за 2-3 кафета? Тук има ли подводни камъни, марки...
    Пък по-нататък да мисля за машина.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #643

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Няма необходимост от подобни налягания.
    И двете ми машини са 15бара и при едната веднъж ми изби през уплътнението на цедката заради много финно кафе, което пресовах много силно.
    Така че смятай колко са 15бара.
    За еспресото, италианците казват, че са нужни 9бара.
    На текущата машина какво й е, че дори кафеварки гледаш?
    Gena_bs одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #644

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Няма необходимост от подобни налягания.

    За еспресото, италианците казват, че са нужни 9бара.
    Този параметър оказва максималното налягане на помпата и колкото по-максимално е то, толкова по-голям е шанса да се постигне работно налягане от 9 бара.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #645

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм доста далеч от мисълта, че 15бара машина от ранга на Делонги не може да постигне близко до това работно налягане, да не говорим за 9 бара.
    19-20 бара са нужни на професионалните машини, които имат повече от 1 цедка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 47 ПърваПърва ... 334142434445 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе