Вижте резултатите от анкетата: Каква марка диспозер ползвате ?

Гласували
7. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blanco

    0 0%
  • Emerson

    0 0%
  • General Electric

    1 14.29%
  • Fagor

    0 0%
  • Franke

    2 28.57%
  • Pyramis

    2 28.57%
  • Teka

    2 28.57%
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1
    #16

    Re:Мелница за отпадъци


    Мелницата за Хранителни отпадъци е много удобно нещо имам я от 5 години и изхвърлям много малко боклук които разпределям в контейнерите за разделно събиране.
    Предимства: Смилаш всички обелки с които остават след приготвяне на закуска,обяд,вечеря.
    Дори мели и влакнести продукти като обелки от банани ,лук ,чесън ако не ги смели веднага оставяш до следващият път когато ще прибавиш не влакнести продукти и така няма да има остатък.
    Кори от диня или пъпеш можете да ги нарежете с нож на по ситно и да ги добавяте на порции
    Затворете капачето да не ви пръска докато мели и пуснете силна вода през решетката. Така няколко пъти.
    Водата охлажда машината и няма прегряване.
    Слагам от време на време Солна киселина да се почисти каналът под нея от отлагания. На машината и няма нищо.
    Можеш да бръкнеш в спряло положение да извадиш лъжичка от кафе.Машината не може да я смели просто я върти вътре. Пробвал съм.
    Те са две стърчашти пластинки с по 2 зъбчета дебелина около 5-6мм.
    Няма начин да ти засмуче ръката както по филмите.
    Смленият материал пада през малки отворчета също както решетка.
    Няма проблем да е един сифон защото като дори да миеш чинии пак имам материал по тях който също ще се смели после.
    Моята машина е купена от Технополис. Мисля че те ще ви ориентират кой и как да ви я монтира. Аз сложих бутон дори с мокра ръка да е безопасно. Малко по мивката на шкафчето. Бутонът е прост и струва 3 лева. Работи само при натиск и се връща в първоначалното си състояние когато пуснеш.

    Оттук нататък канализационната мрежа си върши работата до пречиствателната станция където се отделят всички частици с друга технология. Те така или иначе си ги има в канализацията откъдето вашият стомах е бил мелачка.
    След отделянето се извозват до земеделски полета където камиони и фадроми ги разтилат. Има едно такова по път за Кремоковци. То си е природа. Откъдето дошло там отишло.
    Може да се прави и Метан зависи от технологиите

    Това е





  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    5
    #17

    Отговор: Re:Мелница за отпадъци

    Имам мелачка Franke и съм доволен, но от известно време автоблокировката се включва безпричинно и машината спира.
    Ако някой има идея за проблема нека сподели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #18

    Отговор: Re:Мелница за отпадъци

    Много са удобни тези мелници. Няколко години ползвах такава на Фабер, един път се развали още в гаранция, сменили са ми я с нова. Когато пак се развали реших да не я поправям, а да взема нещо наистина добро. При роднина видях тази мелница за отпадъци. В пъти е по-добра от старата и много по-тиха.

    Относно мненията, че храната не е за изхвърляне, който разхищава храна, я разхищава и без мелачка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #19

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Да разбутам малко темата, понеже не е мърдала от 6 г.
    Иска ми се да си монтирам диспозер на кухненската мивка. Четох обаче (поне за диспозерите на Тека), че е нужно мръсният канал да е на най-много 40 см от готов под, а моят е на 50 см. Според вас ще имам ли проблеми при това положение и какви? Има ли някой с мелница на мръсен канал по-висок от 40 см?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #20

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Сигурно ще стане, но може да се наложи да преправиш или премахнеш част от белите фитинги за да докараш нивото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #21

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Моята Тека е с такъв канал, вързана е и миялната. Нищо не връща, ако затова се притесняваш.
    Вече три години жената чака да се счупи за да я изхвърли Трябвало чат-пат да я чисти вътре и й било гадно...Някой горе е писал за солна киселина - ок ли е наистина и каква? Други идеи за чистене?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #22

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Моята съм я вързал с гофра и няма ядове. За чистене затварям сифона, пълня мивката с 5-6 литра студена вода, после отварям сифона и пускам мелачката. Ако се прекали с количеството вода, почва да връща отгоре през преливника

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #23
    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Моята Тека е с такъв канал, вързана е и миялната. Нищо не връща, ако затова се притесняваш.
    Вече три години жената чака да се счупи за да я изхвърли Трябвало чат-пат да я чисти вътре и й било гадно...Някой горе е писал за солна киселина - ок ли е наистина и каква? Други идеи за чистене?
    Т.е. на 50 см от пода е, така ли?
    Има ли друга причина, поради която жена ти я чака да се спомине освен, че ѝ е гнусно да я чисти? Принципно доволни ли сте?
    А за чистенето някъде бях чел, че става с един лимон, нарязан на парчета.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Моята съм я вързал с гофра и няма ядове. За чистене затварям сифона, пълня мивката с 5-6 литра студена вода, после отварям сифона и пускам мелачката. Ако се прекали с количеството вода, почва да връща отгоре през преливника
    И вашата ли е на над 40 см? Някакви проблеми? Изобщо полезен уред ли е или излишна глезотия?
    Този пост е редактиран от blacksea; 23-03-21 в 00:53.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #24

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Каналът е на 50см от готов под. Не знам как се озовал точно така, при положение, че първо беше направена ВиК и после подово,което тези с водата не знаеха колко точно ще е дебело. Нямам представа, когато правиш кухненските шкафове и плотове дали не можеш да ги направиш няколко сантиметра по-високи, за твое спокойствие. Да не ти изникне друг проблем тогава...Реално всички вкъщи сме доволни от мелничката, това за чистенето скоро ми го казаха. Гумите трудно се чистели

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #25
    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Нямам представа, когато правиш кухненските шкафове и плотове дали не можеш да ги направиш няколко сантиметра по-високи, за твое спокойствие. Да не ти изникне друг проблем тогава...
    Долните ми шкафове са с няколко сантиметра по-високи, тъй като първоначално бяха предвидени за свободно стояща пералня, а впоследствие сложихме вградена. Какво имаш предвид да не ми излезе друг проблем?

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #26

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Т.е. на 50 см от пода е, така ли?
    Има ли друга причина, поради която жена ти я чака да се спомине освен, че ѝ е гнусно да я чисти? Принципно доволни ли сте?
    А за чистенето някъде бях чел, че става с един лимон, нарязан на парчета.

    - - - - - - - - - -



    И вашата ли е на над 40 см? Някакви проблеми? Изобщо полезен уред ли е или излишна глезотия?
    Мелницата за храна е като бидето. Изглежда екзотична и ненужна, докато не свикнеш да я използваш. После се чудиш как си живял цял живот без нея.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #27

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Дали на някого от вас се е случвало да види при подмяна тръбите на мръсният канал след 4-5 години употреба на мелница ?
    Никога не съм разбирал изхвърлянето на каквито и да е било отпадъци в мивката. Мисля че има определени за тази цел места.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #28

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Сигурно в Щатите на 5 години си сменят тръбите на мръсния канал. Мелницата си е идеалка. Нека се понатоватят малко и тези пречиствателни станции дето изградиха. Аман от смърдящи контейнери с хранителни отпадъци.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #29

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Сигурно в Щатите на 5 години си сменят тръбите на мръсния канал. Мелницата си е идеалка. Нека се понатоватят малко и тези пречиствателни станции дето изградиха. Аман от смърдящи контейнери с хранителни отпадъци.
    Попитах дали сте виждали състоянието на тръбите след 4-5 години, а не че се сменят след толкова години. Както и да е, въпрос на избор. Не знам защо сте останал с впечатленито че в САЩ домакинствата ползват масово мелници за отпадъци.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #30

    Отговор: Мелница за отпадъци (диспозери) / FAQ - мнения, обсъждане

    Дайте снимки или обяснете, моля. Някакви препоръки? При мен след няма и 2 метра ф50 отива във Ф160 и после в канала на улицата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 22:45
  2. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 15:07
  3. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  4. Отговори: 5
    Последно: 14-03-12, 23:23
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе