Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 117
Like Tree11Одобрявам

Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #31

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Да повдигна малко темата,има ли някой впечатление от този модел http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RIER-CDT-105E3
    Не мога да разбера къде е произведен,дали не е някой брандиран китайчок?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #32

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Да повдигна малко темата,има ли някой впечатление от този модел http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RIER-CDT-105E3
    Не мога да разбера къде е произведен,дали не е някой брандиран китайчок?
    Китайски си е ... пише го в гугл...Когато аз търсих, некитайски видях само тука http://vlagouloviteli.com/ Ebac ... Но и цената е друга...
    Но си взех тогава 20-ка на Олимпиа по препоръки от топика (пак произведена в китай, но с доста добра изработка... дизайна е уникален )

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #33

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Гледах ги олимпиата ама цената идва вече висока.То се е видяло май че китайски ще се взема,въпроса е кой е най-доброто решение цена-качество.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #34

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Гледах ги олимпиата ама цената идва вече висока.То се е видяло май че китайски ще се взема,въпроса е кой е най-доброто решение цена-качество.
    То най-важно внимай с 10-ка като мощност. Че сега гледаш да спестиш, а после ще смяташ. Примерно на аналогична Олимпиа 10 консумация на тока е с 50 W по малка, за година се покрива разликата в цена. (грубо смятам, не съм сигурен) И е по тиха с 7 dB... Отделно ако проблема е сериозен 10-ка въобще може и да не е решение. Зависи от квадратура и ситуация. Че и аз от начало с Церезита исках по-тънко да мина . Ама не става. Само на маликя му хареса да си играе с тия кутийки. Друг ефект нямаше.

    Иначе ако говорим за цена, мисля че Мидеа по-добра сред евтини. Поне имат име и сервизи...

  6. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #35

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Взех аз въпросния Carrier,10ката ми дойде точно,сложих я в спалня 15кв.Първите дни я оставих да работи нон-стоп,да извлече влагата от стените.Сега съм я настроил на 55% и работи малко и после почива по 30тина минути.За консумацията по малко от написаната,сложих и ватметър и залепна на 169вата,сега не съм я засичал с настроена влажност колко ще ми даде на ден.Първата вечер спах на нея,не е проблем,но ме подразни течението което прави,затова вече я изключвам вечер.Като цяло съм доволен от покупката си,иначе и аз се набутах с церезита(много голяма грешка).
    mirandi и lampasss харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #36

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А колко вода събира? Имаш ли наблюдения?

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #37

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Първите два дена си пълнеше казанчето за 12-13часа което по каталог е 1,4л въпреки че по голямо ми се вижда.Сега вече е по малко,около половин казанче на ден,но това е със спиранията вечер и настроена влажност на 55%.Преди сутрин стъклата ми плуваха във вода,сега дори и като не работи през ноща на сутринтта има една минимална ивичка.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #38

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,да повдигна малко старата тема.Взех си на старо,влагоуловител с нагревател,desiccant тип.При начални 65% влажност и 21,8 гр.,след един час на макс. степен,стана 24 гр и събра 220 мл. вода.Проблема е че термометъра показа 66% влaжност след този 1 час.Дали има проблем с работата му.Стаята е 25 кв.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #39

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Рокер, възможно е термометърът да мери грешно или да има източник на влага.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 15-10-15 в 09:33.

  12. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #40

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Моя е в преходно помещение и смуче от доста голяма кубатура и винаги има разлика в това кога се изключва и колко ми показва метеостанцията винаги има около 15-20 % разлика между двете мерилки.Ако е настроен на 60% се изключва на около 45% според метеостанцията така и не разбрах защо се получава така.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #41

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Колебая се между два модела.. ако може някой да сподели ако има наблюдения над някои от двата или да предложи трети за предпочитане до 400лв.

    Първия е Olimpia Splendid, модел Aquaria 10 - ЦЪК
    Втория е SINGER SDHM 16D - ЦЪК
    И двата модела са на еднаква цена... НО.. първия е малък/което е добре предвид местене и намиране на място/ и най вече е много тих.. но без никакви екстри няма задаване на точна влажност в % а само една врътка за мощност... имам часовник който показва влагата и се чудя дали чрез него ще мога някак да настроя врътката да подържа примерно 55-60%..
    втория е доста по голям и по шумен, но има дисплей с регулиране на точни % и други функции както и 2 филтъра единия с активен въглен..

    Ще се ползва в апартамент 65кв./ като ще се мести от стая в стая.. 15-20кв, и рядко при излизане ще се отварят вратите да работи в целия апартамент/
    Влажността почти винаги е 70-80.. след проветряване пада за час около 60.. Вече има значително развит мухъл в гардероби, шкафове и т.н... искам да го елиминирам някак и не знам дали тези двата ще свършат нещо по въпроса или само ще ми събират вода, а мухула и миризмата ше си остава.... дали не трябва да инвестирам и има ли смисъл в по мощен уред с УВ лампи, йонизатори и подобни дивотии за да се утрепе някак мухъла....

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #42

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Singer е 16-ка, Aquaria - 10-ка. По-голям в твоя случай е по-добре. Ако те притеснява шум, консумация и т.н., то за тези пари толкова. Иначе и Олимпиа имат 16-ка с дисплей и други екстри, но цена около 500 лв Влагоуловител Olimpia Splendid, модел Secco 16 - eMAG.bg . Ако парите са решаващ фактор - еднозначно Сингер. Ако искаш по-читав уред насочи се към специализирани производители. Olimpia, Masters, Ebac, Trotec, Fral. Но според мен, определено си за уред с производителност от 14 на горе. Aquaria не ти препоръчвам, че ще се наложи да купуваш още един

  16. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #43

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Колега проблема ми беше сроден и един такъв уред с малко ръчна работа да изчистиш мухъла и вече нямам проблем.След преглед на гардероба го остави отворен когато бачка влагоабсорбатора.Ефекта след този уред е поразителен а за марките не мога да кажа нищо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #44

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Вече поръчах Олимпиата 10.. знам че е малка.. но предвид, че големите ще се пускат по 2-3 до максимум 5 часа на ден че са шумни - имаме малко дете което спи по 2-3 пъти на ден.. а ако тази действително е тиха то ще работи нон стоп дори и през ноща.. и дефакто въпреки, че е по малка ще смуче повече.. мисля да я кача на едно бюро и да и пусна маркуч към една 10л. туба.. тези дни я очаквам.. като имам резултат ще пиша..
    Едит.. да наистина като я получа първата работа ще бъде да изпразним всички шкафове.. да ги минем с препарат.. всичко да се изпере и изсуши а което не трябва да се изхвърли.. и да отворим всичко и пуснем да смучи на макс..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    11
    #45

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    мисля да я кача на едно бюро и да и пусна маркуч към една 10л. туба.. тези дни я очаквам.. като имам резултат ще пиша..
    Само да не я оставиш да работи така дълго време без надзор и да се напълни тубата, защото при работа с маркуч няма как да се изключи машинката при напълване на резервоара

    Тя има един филтър като дръпнеш ванничка пред топлообменника - задължително го следи да е чист , веднъж на месец - два проверявай и го мий.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе