Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Alexi

Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #1

    Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Здравейте, съфорумци! С жена ми искаме да си вземем котлон четворка за нова кухня и изобщо не знам какво да гледам и на кои марки да обръщам внимание. Продавач консултантите знам, че и те знаят колкото работата им изисква. Дали да е керамичен или индукционен? Кои марки са за предпочитане? Whirpool, Gorenje, AEG, Samsung, Indesit, Teka, Pyramis? Има ли специфичен параметър за който е добре да следя?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #2

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Вземи комбиниран,2 плюс 2 от вид,марката от изброените дотук-АЕГ

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Като им гледам цените май май си отиваме към обикновен стъклокерамичен... Освен AEG има ли и други марки, които не са космически суми? Какво ви е мнението за стоките с транспортни дефекти? Ще съм много благодарен, ако степенувате марките по "хубост"... или по - точно от кои да бягам. Знам, че в момента на пазара има много марки, които не са това което са били и затова съм объркан.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Не знам дали си запознат има различни видове керамични котлони, светкавични халогенни и още някакви не се сещам. В къщи сме с така наречените светкавични и сме щастливи, мисля че те бяха най-икономичните. Не работят постоянно а включват и изключват, реално като заври дадена манджа и се намали котлона само да поддържа варенето съотношението на работа му е нещо то рода на 1мин. почива и 5-6сек. работи. Лошото е че никъде не пише кой плот какъв е а и продавачите май не знаят, чак когато го включиш в тока разбираш какъв е.

    П.П. Ей тук има някакво обяснение кой какво прави ама не знам колко е достоверно http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?t=765
    Този пост е редактиран от vencifcl; 29-12-14 в 12:53.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Не си дал цена? Иначе има 2ка индукция с двойка стъклокерамика за около 700лв на качествени фирми. Само за информация, индукционните имат най високо кпд от всички котлони. Имаше някъде една статия в нета, ама не мога да е намеря, по спомени беше така - кпд стъклокерамични около 45-50, газ 55-60, индукция около 90. Правил съм тест с индукция и кана за вода. Водата на котлона завря по-бързо(говорим за еднакво количество вода). Стъклокерамиката изостана поне някъде 5 минути. Дали, ще избиеш разликата в цента между индукция и стъклокерамика - съмнително. Удобство - явно. Ако, разполагаш с по ограничен бюджет няма смисъл да скачаш на индукция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #6

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Ами бюджета е по - ограничен. В началото не знаех, че цените са чак такива. Май ще е нещо евтино, за да има и за фурна и абсорбатор. Гледам whirpool държат доста ниски цени. За 300- 350 има котлони четворка с 6г. гаранция... Между другото канта около котлона плюс ли е или минус? Един казва, че повече се зацапва, друг пък че пази плота и не позволява да влезе вода към дървения плот...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov Виж публикацията
    Ами бюджета е по - ограничен. В началото не знаех, че цените са чак такива. Май ще е нещо евтино, за да има и за фурна и абсорбатор. Гледам whirpool държат доста ниски цени. За 300- 350 има котлони четворка с 6г. гаранция... Между другото канта около котлона плюс ли е или минус? Един казва, че повече се зацапва, друг пък че пази плота и не позволява да влезе вода към дървения плот...
    Според мен вземи с метален кант. Безкантовите има опасност да се чукне с тенджера, тиган отстрани и да се отчупи парченце. За зацапване и двата типа ще се зацапват ако не се чисти редовно и качествено.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Ами вземи си цяла печка, сума ти пари ще спестиш така.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Ами вземи си цяла печка, сума ти пари ще спестиш така.
    Жената иска фурната да е високо.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #10

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov Виж публикацията
    Жената иска фурната да е високо.
    Права е, в пъти по удобно е. Другата голяма екстра са телескопичните водачи, ама бая вдигат цената.
    Зарадвай жената, да не станеш ти готвача в къщи

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    нали знаеш че за индукционен плот се ползват и специални съдове ,обикновено това означава и подмяна на всички тенджери и тигани из вас с подгодящи
    grischa одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #12

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Взимаш едно магнитче и проверяваш какви тенджери имаш вкъщи - ако залепне магнита, става за индукционен котлон. Алуминий и алпака не стават...

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #13

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    Зарадвай жената, да не станеш ти готвача в къщи
    Ако има такава вероятност ама каквото ти каже това купувай щото после.....

  17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #14

    Отговор: Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.

    Цитат Първоначално публикувано от grischa Виж публикацията
    Взимаш едно магнитче и проверяваш какви тенджери имаш вкъщи - ако залепне магнита, става за индукционен котлон. Алуминий и алпака не стават...
    Ако под алпака визираш неръждавейките (алпака всъщност е медна сплав, ама нейсе...), има и магнитни такива стомани. Въпрос на производствена технология е. Моите са неръждавейки, и са магнитни стомани. Идеални са за индукционен котлон. Най-правилно е с магнита и проверка за килограми. Тежките съдове са най-добри за целта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на индукционен плот
    От djzmei във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 04-06-13, 16:20
  2. Стъклокерамичен плот Fagor
    От vladun във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-13, 10:21
  3. Индукционен котлон
    От Julian във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 22-09-10, 11:39
  4. Индукционен плот за вграждане SONASHI
    От Kaar във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 26-10-08, 09:27
  5. Отговори: 16
    Последно: 14-12-07, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе