Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree2Одобрявам

Каква прахосмукачка при алергии...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #1

    Каква прахосмукачка при алергии...?

    Здравейте съфорумци,
    Моля за Вашата помощ при избор на прахосмукачка!
    Оказа се че детето ни има алергии и бихме искали да сменим старата ронячка с нещо ново, което да не бълва прах отзад повече отколкото е погълнала отпред. Първото нещо, което забелязах при новите технологии са водния филтър и хепа филтрите. Доколкото успях да се осведомя водния филтър е най добре, защото не позволява да преминава прах, който да се издуха отново във въздуха. На пазара обаче има доста такива предложения, като се започне от китайци до поляци и т.н.
    Бюджета е до 400 лв.
    За филтрите ясно - колкото повече и по-хубави, толкова по-добре.
    Заслужава ли си обаче да се купи такава, която пере? Гледах Zelmer 919.5 ST, но не намирам много отзиви. Има ревюта разни, но това което виждам е:
    1. Ползва се някакъв препарат за пране и друг за да не прави пяна, но се препоръчват само на Zelmer. Дали има и други или се жениш за марката по този начин?
    2. Вижда се че пръска вода и препарата през някаква дюзичка вляво от накрайника...и после изсмуква каквото е изпръскала...това май е само за отстраняване на петна? Не мисля, че може да изпереш цял килим...а?
    Моля, ако някой има такава или подобна на този принцип да сподели или коментира как е. Всъщност това с прането би ме съблазнило единствено, ако може да се изпере целия килим както си е в стаята (естествено не разчитам да е същото като да го изпера със силна струя вода навън). А доколко е мокър килима след това? Колко време му трябва да изсъхне? А този препарат, който се използва дали е по-безопасен от праховете за пране...да не предизвиква пък той алергии...знам ли?
    Или да обобщя:
    Трябва ми прахосмукачка с възможно най-добрата филтрация, да е достатъчно мощна за почистване на килими и "рошави стъпки" и дали има смисъл да е от перящите. Разбира се бих искал и да е качествена като изработка и достъпни консумативи, ако са необходими. Ако някой допълни още критерии...добре
    Предварително Ви благодаря за съдействието!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #2

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Miele cats&dogs ! За миг не съжалявам за покупката! Имам приятел от САЩ и можеше да ми изпрати Реинбоу, но проведе проучване и ме посъветва да си взема Миелето. Има и HEPA филтър!

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    до 400 лв не до 1400

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #4

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Благодаря Miro1972,
    Тези Миле-та ги срещах и по-рано, но не виждам да са с воден филтър, а и ситемата им за филтриране някак оскъдна ми се вижда...не знам, не са описани достатъчно подробно ли, що ли, но в бг сайта информацията е абсолютно недостатъчна. Верно пише за материята на торбичките и т.н. но всичко което го пише като филтри го има и моя настоящия Sapir. Твоят модел кой е - С2, С3 или друг? Може ли малко повече инфо за това какви филтри има и дали е достатъчно мощна...колко вата смукателна мощност е, че тези 1200W електрическа мощност малко ми се виждат при все, че сега ползваме 2 киловатова (знам, че не трябва да се произвеждат над 1200W за ЕС). Това Миле не е перящо нали?
    С какво превъзхожда Рейнбоу? А тази цена от 469лв. ми се вижда твърде пресилена в сравнение с 360лв. за перящата Zelmer 919.5 ST.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    ако искаш да смуче яко като за 1200 вата си вземи циклонна ( без торбичка ) ,за алергиите хепа филтър е задължителен а е добре да има поне още 1 филтър .. до 400 лв избор голям аз имам Hoover доволен съм .. перяща не ти трябва за вкъщи ,смяташ ли че ще изпере добре килима ? аз не ..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #6

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Циклонните бълват много прах. Те били дори по-зле от тези с торбичка (разбрах от това, което изчетох до момента из нета) в това отношение. За най-добра филтрация от прашинки на изхода се препоръчва воден филтър или торбичка + воден филтър (забелязах, че и такива има, дано не са объркали нещо при описанието, че да съм се въвел в заблуждение). Това с прането и мен ме съмнява много...ама нали трябва да има нещо дето да струва пари...така де, може да става за премахване на петна, но за цялостно пране, при това технологично решение...искрено се съмнявам. Дано сподели някой който е ползвал такъв Зелмер.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #7

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    За сто и петдесетина лв. Циклонните не са зле. (тези, дето буташ цялата прахосмукачка назад-напред) Верно, цял фитнес си е прахосмученето и са шумни, обаче чистят много сериозно. Изходящият въздух е чист, стига да се изпира и да бъде влажен големия донапренен филтър при почистване на всяка стая. След него, най- накрая, има един фин, бял филтър, пак донапренен, който си стои чист.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 04-05-15 в 03:28.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #8

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Аз съм с тази: http://download.p4c.philips.com/file..._pss_enggb.pdf
    Като я разглабях освен HEPA филтъра имаше още 1-2 други и торбичката е също филтрираща S-Bag. Като недостатък, малко е тежка, но има удобна дръжка отгоре

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    циклонните не са само от тия дето буташ цялата ,моята си е нормална с маркуч просто няма торба - праха се събира в един прозрачен контейнер

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #10

    Каква прахосмукачка при алергии...?

    Преди Миелето си взех Керхер с пара-перяща със супер-дупер водна филтрация за 1150л. Мирише на мухъл (прахосмукачката)след второто пране на паркет с пара! Върнах го в магазина. Не съм съгласен с водната филтрация,защото смятам,че микро-капки се диспергират във въздуха и могат да носят вируси. Миелето е доста мощно и на мах вдига килима. Аз съм доволен за цена 470лв . Моделът е S8 cat&dog
    Този пост е редактиран от Miro1972; 05-05-15 в 09:34.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    циклонните не са само от тия дето буташ цялата ,моята си е нормална с маркуч просто няма торба - праха се събира в един прозрачен контейнер
    А с филтрацията на въздуха как се справя?
    jonov одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Off top
    a бе Я вземете хванете първо алергиите на хлапето от какво са. Потвърдено ли е че е от домашен прах? Защото може да трябва да хвърлите килимите и да карате на стирки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #13

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    То с нашите лекари нищо не можеш да хванеш! Освен друга болест, причинена от грешна диагноза и лекарства.
    От друга страна е много трудно и времеотнемащо да се диагностицира точната причина за алергията. Обикновено се определят алергените и се предписват лекарства, които само подтискат симптомите.

    Стирките и те не са за препоръчване!
    Ползват се многократно и с препарати, които освен, че са доста по-силни алергени, са и канцерогенни. Да не говорим за "качествените" ламинати и други покрития с какви материали са правени. А теракота държи студено и т.н.

    "Циклонът" - липсва една филтрация от материала на торбичката. При евтините не се уплътняват контейнера и поради тези две причини доста прах излиза дори след HEPA филтъра. Най-добре да се гледа етикета, на който трябва да е посочен клас А за Клас на емисии на прах. И да се сменя по-често от посоченото от производителя. Примерно на 6 месеца, вместо на 12.
    Аз също смятам да се обзаведа тези дни с подобна прахосмукачка, но повече от 300лв. не виждам смисъл да давам. По простата причина, че за 3 години самата прахосмукачка вече е причинител на алергии и миризми. Цялата е наблъскана с всякакви гадости.
    Успех!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    А с филтрацията на въздуха как се справя?
    доста по добре от предното ми LG с торба .. има HEPA и още 1 филтър ,за 1 година само веднъж съм ги прал нямаха особено нужда - всичко се събира в съдината дори и най финния прах се отлага по стените и .. липсата на торба доста повишава смукателната сила ,моята е 1200 вата и смуче доста яко

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #15

    Отговор: Каква прахосмукачка при алергии...?

    Ние в къщи 2 или 3-та година сме с ето такава
    http://uredipespa.com/index.php?rout...product_id=244

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 08-01-15, 21:21
  2. Проблем с прахосмукачка
    От alpha_beta във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-09, 20:03
  3. РЪЧНА ПРАХОСМУКАЧКА
    От maddog9 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-09, 18:14
  4. Прахосмукачка за вграждане
    От TazmaniaK във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 18-11-08, 09:39
  5. Прахосмукачка. Препоръка.
    От bk във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 13
    Последно: 11-12-05, 00:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе