Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ел. диспенсър за течен сапун

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1

    Ел. диспенсър за течен сапун

    3-ти модел диспенсър ползваме - предните излязоха от строя след няколко месеца. Последния реших, че може да изкара повече, едно че е по-скъп, другото по-важно, че батериите се слагат отзад в нещо като чекмедже, а не отдолу. Масовият проблем е, че батериите им са отдолу, от водата ръждясват пластините и пружините и спират да контактуват. Тоя обаче взе да не регистрира правилно кога да се включи - все по-трудно вижда, че си подлагаш ръката, а често пъти пуска сапун поради отблясъци. 1-2 пъти мислех, че като започнат да се изтощават батериите стават тия аномалии с чувствителността, но явно не е от това. Дали може да се почистват някак фото сензорите или нарочно ги правят да се скапват на половин-една година? Долният сензор като го избърша с пръст досега се осъзнаваше и сякаш се пооправяше, но последните дни не иска да мърда и почти съм го отписал. Като цъкам копчетата за усилване иначе си светва, дава батерия макс... Уж работи, само дето не знае кога да пуска сапун. Става дума за тоя модел:

    Automatic Sensor Soap Sanitizer Dispenser Touchless Hand Free Kitchen Bathroom | eBay

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Не съм ползвал, това чудо на техниката.
    Първото,за което се сещам е разглобяване и почистване със спирт.
    При слаби батерии,нищо чудно да си прави номера.
    Явно щом е третият,сигурно така са направени.
    Този китайче ли е?
    Влагата с електроника и фотоклетки не се разбират.
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-06-17 в 14:51.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #3

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Китайски са всички, включително и "американските" или поне не съм попадал на нещо различно. Имат нещо като "платформа" и сменят само външния вид отгоре. Най-зле са едни, на които 4 бр. батерии ААА се слагат вертикално. Като има останал течен сапун, за да смениш батериите трябва да ги вкараш прави нагоре и да щракнеш капака, което не е никак лесно и забавно (отдолу да вкарваш батерии вертикално). На другите са хоризонтално батериите, но пружинките и пластините ръждясват и след поредна смяна на батерии (3-4) обикновено повече не тръгва нещото. На тоя последния са отзад батериите, стоят легнали, изолирани са сравнително от водата и са АА, а не ААА. Но датчикът явно не е добре защитен. Явно никой не иска да прави такова изделие, което да работи 3-4г.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Щом нямат защита от влага-лошо.
    Трябва да го разглобиш и да огледаш платката за окисляване.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #5

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Ти пък 3-4 години....имахме такова чудо в офиса...немско уж ,на BRAVAT ,метално,хромирано,тежко и масивно....изкара около 2 месеца преди да отиде в кофата за боклук...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #6

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Ти пък 3-4 години....имахме такова чудо в офиса...немско уж ,на BRAVAT ,метално,хромирано,тежко и масивно....изкара около 2 месеца преди да отиде в кофата за боклук...
    Ами най-вероятно не е било "Made in Germany", а "Made for Germany" както е модно да се манипулират хората. Или ако има германско участие ще е за корпуса, вътре китайски "модул". Щом е издържало 2 месеца е трябвало да го върнете на търговеца и да ви даде ново. Едни UltraLux имаше доста разпространени - явно в 1-2 годишната им гаранция са им връщали толкова много, че накрая са решили да не се занимават повече и ги спряха.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #7

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Преди над година взех два такива от Метро. Засега работят безотказно. Но преди 2-3 месеца погледнах да взема още един и нямаше - може да е било временна липса на артикула, де.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #8

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Тия съм ги виждал, но имат нагло скъп пълнител към 7лв. Не знам може ли да се налива обикновен сапун?

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #9

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Може, със спринцовка, ползвайки оригиналния пълнител.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #10

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Лъже ли се от светлина и отблясъци да пуска когато не трябва?

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #11

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Сложен е в банята, няма отблясъци, а и не знам как да ги симулирам. Досега не е имало проблеми от каквото и да било естество. Не знам какъв тип датчик ползват. Няма каквито и да било настройки.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Според мен някакъв фоторезистор,но това е само предположение.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #13

    Отговор: Ел. диспенсър за течен сапун

    Имам такъв от Лидл от 3-4 месеца. Никога не е правил лъжливи сработвания, но имаше други кусури Първо ме издразни че за да "помпи" задоволително количество сапун по моите представи се наложи да му сменя моторчето със същото от детска играчка но с по-високи обороти. Оригиналното се справяше добре но с по редки сапуни. Ползвам презареждаеми батерии които изкарват точно колкото да изпомпят едно резервоарче със сапун. За детектор се използва двойка инфрачервени светодиод и фотодиод - трансмитер и ресивър. Трансмитера излъчва импулси с доста ниска честота, нещо от рода на 1-2Hz. Успях даже при смяната на мотора да го изгоря, а в Елимекс имаше само 1бр. и то 5мм. инфрачервен светодиод - разпробих малко дупката и го монтирах. Не знам на каква дължина на вълната излъчва но заработи отлично и още е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 16-06-17, 16:20
  2. Хладилник BEKO, счупен диспенсър
    От NicKo_8 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-16, 15:23
  3. Как да отвия гайката на дозатора за течен сапун?
    От LEGAL във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-13, 23:37
  4. С какво да залепя гърло на дозатор за течен сапун?
    От LEGAL във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 05-02-12, 15:24
  5. Сапун на питата на климатика
    От glowndark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 27-07-11, 10:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе