Резултати от 1 до 1 от общо 1

Съвет за гаранционен ремонт на сокоизстисквачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    7
    #1

    Question Съвет за гаранционен ремонт на сокоизстисквачка

    Здравейте,
    Имам следната машинка - Бош MESM731M. Купена от Технополис Варна вече преди повече от година. До сега я връщах 3 пъти и днес стана четвъртия - първите два пъти се счупваха крачетата на прозрачната кана, които държат капака (тази част, в която се намират ситото и шнека, а не каните за сок.), третия път нещо мотора се повреди, четвъртия път пак първоначалния проблем.

    Аз се надявах да мога да си получа парите обратно, но ми казаха, че ги връщали ако и трите предни рекламации са записани като "ремонт", дори чух, че май трябвало и да са на една и съща повреда. В моите рекламации за първата и втората имам сервизни поръчки, където пише съответно "смяна кана" и "подменена кана", както и актове за удовлетворение, на които пише "чрез ремонт". На третата рекламация имам само акт за удовлетворение, където пише "чрез замяна с нова" - тук вече ми смениха цялата сокоизстисквачка.

    В книжката пише: "Търговецът е длъжен да удовлетвори искане за разваляне на договора и да възстанови заплатената от потребителя сума, когато след като е удовлетворил три рекламации на потребителя чрез извършване на ремонт на една и съща стока, в рамките на срока на гаранцията по чл.115, е налице следваща поява на несъответствие на стоката с договора за продажба."

    Не се съмнявам, че ако и този път ми я върнат със заменена кана, тя ще се повреди отново. Прави ли са с този "ремонт" и мога ли по някакъв начин да си върна парите, защото така и гаранцията ще замине, и времето ми, и сок няма да имам, а аз си я ползвам почти всеки ден?

    Искам да добавя и че в новия протокол за рекламация пише "предишни посещения в сервиз: НЕ". Могат ли да ме мотаят, защото е сменена цялата?
    Този пост е редактиран от v3cm6JD3hY; 25-02-19 в 18:37.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ремонт / Съвет за DAC SMSL M8A
    От sakujou във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 01-12-18, 22:02
  2. Сокоизстисквачка или Блендер ?
    От agk във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 30-08-17, 11:49
  3. Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.
    От bebendur във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 09-01-16, 21:17
  4. Съвет : ремонт или нов климатик
    От pexos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 02-11-14, 19:45
  5. Дайте съвет за ремонт на лаптоп
    От nicos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-04, 05:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе