Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree8Одобрявам

Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #1

    Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Здравейте, оказа се, че компресора на моя Daikin 35 (външно тяло RXS35BVMB, вътрешно тяло FTXS35BVMB, 2003 г. ) е изгнил в долната част и е изпуснал хладилния агент. Въпроса ми е има ли смисъл да се ремонтира или сменя с нов компресора (какъв точно трябва да търся) или е по-добре да го оставя за части. Работил е 8 години без никакви проблеми. В момента сложих Daikin 35J (RXS35J2V1B + FTXS35J2V1B), защото съм доволен от предишния климатик. На първата снимка ръждата се вижда в ляво долу от вътрешната страна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #2

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Със смяна на компресора климатика си тръгва, аз бих го сменил. Нямам идея обаче колко ще струва, тук има по вещи които предполагам ще ти кажат но едва ли ще е огромна сумата. Почистваш слагаш нов и си като с нов климатик, най износващият се елемент ще е сменен. Я кажи компресора беше ли увит в някакъв материал като вата например? Аз на моя му смъкнах ватата защото си личеше че е задържала влага и ще е предпоставка да предизвиква корозия.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #3

    Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Да, изолационната вата с която е увит, е задържала влага и поради недобра антикорозионна обработка на външната повърхност на компресора е започнала корозия. Наистина е жалко, защото става въпрос за модул изложен на по-сурови атмосферни условия и е било редно производителя да вложи повече усиля в защита на такъв важен агрегат.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #4

    Отговор: Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Учудвам се че може до такава степен да е сбъркано нещо че да стане това. Аз имам вече два Дайкина и сега да ги разглобявам ли.

    Турни друг агрегат, без ватата, и се радвай на нов климатик образно казано на който вече няма да му изгние компресора. Ако не ти се занимава дай добра цена да го купя и да му сложа аз.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #5

    Re: Отговор: Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    То и аз вече имам два, въпросът е дали приблизителната цена на нов компресор и монтажа му, би била близка до цената на ново външно тяло. В такъв случай ще е по-разумно да взема изцяло ново външно тяло - в момента има RXS35J2V1B в ценови диапазон около 1000 лв. То поне ще има гаранция. От друга страна възниква въпрос за съвместимостта със старото вътрешно тяло. Доколкото ми е известно няма да има проблем да се свърже и да работи, но се опасявам, че може да има разлика в управляващите сигнали подавани към външното тяло и от това да се отрази на ефективността на цялата система (например консумацията на ел.енергия да е по-висока) или да се самоизключва в произволни моменти, поради възникване на грешки (в комуникацията).

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Според мен се приготви за 650лв до 950 лева ако е суинг компресора каквито са на професионалната им серия.Това ще включва нов компресор+работа по демонтаж на стария и монтаж на новия+ фреон за системата.Ако трябва да го направят както трябва с прочистване на системата от проникналите в нея външни вещества и замърсители и използване на съответните химикали/газове и то да се направи 2 пъти както посочват Дю Понт и едва тогава да се слага в системата новият фреон, по -скоро ще отидеш над 800 лева ...

    Не ми се търси в нета да видя какъв е компресора , но суинг ли е= +850лв ...
    То за панасоника доколкото си спомням излизаше целия ремонт към 650 лева ...
    Има вариант ако компресора не се е скапал да се ремонтира стига да има кой, защото ако е суинг едва ли ще има някой с опит...просто с теб ще експериментират-ако стане...ако не ще си останеш само с масрафа...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #7

    Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Outdoor Unit RXS35BVMB
    Compressor Type
    Hermetically Sealed Swing Type
    Refrigerant Pipe Size

    Liquid (mm)

    Ø6.4
    Gas (mm) Ø12.7
    Drain (mm) Ø18
    Refrigerant Type R410A
    Този пост е редактиран от bebendur; 10-11-12 в 23:19.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #8

    Отговор: Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Аз бих сменил само компресор, но първо ще опитам ремонт на стария. Има вероятност при смяна на агрегата цената да надмине Японски втора употреба климатик на същите години. Наскоро видях 40-ка мисля за около 1300-1400 лв. на 3-4 години, имай и това в предвид.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #9

    Re: Отговор: Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Благодаря на всички, които отговориха.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #10

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Това е трети такъв компресор изгнил, който аз виждам на тази серия BVMB. Мога да кажа със сигурност, че ново вътрешно тяло не може да управлява това външно ( след около 2мин. дава грешка) независимо че започва да топли и охлажда. За обратния вариянт( ново външно с това вътрешно би трябвало да стане), но дали си заслужава незнам? Най безболезния ти вариант е, да му занесеш компресора на много добър заварчик с CO-апарат и като му се изчисти хубаво ръждата ще може да го напласти. Остава само зареждането и да не слагаш кечето под компресора, за да може да не трупа влага.
    rkk одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Копувай нов климатик, не се занимавай с проблеми, новите са с гаранция на цялото изделие.

  14.  
     
  15. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #12

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Отворих моите машини за да видя как стоят нещата при тях, оказа се че под компресорите няма вата, само около тях. Явно са взели мерки.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #13

    Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    При мен ръждата е отстрани в долната част (на първата снимка в ляво долу), а не под компресора. При мен отдолу също няма вата. Доколкото разбрах ватата се слага за шумоизолация на компресора, но задържа и влага.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Ватата се слага и за това да държи компресора топъл през зимата, за да може ако попадне течност в него от топлината веднага да се изпари. Повече конденз се получава, когато в компресора постъпват пари или течност с ниска температура и охлаждат долната част на компресора, докато горната остава по-топла.

  18. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #15

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Не са масови такива случаи, или за малко от тях се знае. По добре е да се разбере причината за това събиране на влага и да се отстрани. Оня ден като отворих нямаше никакви наченки на влага. Ще отворя пак на пролет и ще видя дали са задържали влага то ще си личи. Тогава може да махна ватата, едва ли ще е сериозен проблем на фона на това което е станало.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на компресор
    От emicha1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-14, 15:16
  2. Ремонт на ротационен компресор?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 24-12-11, 22:42
  3. ОСАКА 60 - смяна на компресор
    От mjechev във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-10, 18:46
  4. Смяна компресор на LG
    От taralion във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 12-11-07, 10:41
  5. Смяна компресор на хладилник
    От PATRIOT BG във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-06, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе