Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree7Одобрявам
  • 2 Post By cable
  • 1 Post By schols
  • 3 Post By Kasap
  • 1 Post By cable

Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #1

    Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Дайте съвет за избор на читава и евтина колбасорезачка.
    Търся нещо което да реже колбаси на тънко и в същото време да ми върши дълго време работа.
    Дайте съвет за нещо което сте ползвали или ползвате и сте доволни

    Уреда ми е нужен защото сам си правя колбасите.
    Този пост е редактиран от schols; 11-02-20 в 19:17.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Колбаса може да то ги режат в магазина.Ако знаеш какво има в колбасите едва ли ще ти трябва .
    Gena_bs и tanatos харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    То и в месото вече няма месо, да не говорим за колбасите ...

  5. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Колбаса може да то ги режат в магазина.Ако знаеш какво има в колбасите едва ли ще ти трябва .
    За да избегна излишни коментари, ще кажа че сам си произвеждам колбасите и за това се нуждая от този инструмент.
    Моля ви, това не е ФБ за да си пишем щяло и нещяло
    tanatos одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Дайте съвет за избор на читава и евтина колбасорезачка.
    Търся нещо което да реже колбаси на тънко и в същото време да ми върши дълго време работа.
    Дайте съвет за нещо което сте ползвали или ползвате и сте доволни

    Уреда ми е нужен защото сам си правя колбасите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan, tanatos и iveto харесват това.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    За да избегна излишни коментари, ще кажа че сам си произвеждам колбасите и за това се нуждая от този инструмент.
    Моля ви, това не е ФБ за да си пишем щяло и нещяло
    ok,извинявам се.Може да опиташ долното,имам го и е доста добро,но не съм пробвал да режа колбаси.
    За последните мога да кажа,че аз също си ги правех(5г. бях технолог в месокомбинат).И сам си ги режех..Сега не консумирам колбаси.
    Ако това ти прилича на пост на някой си от ФБ,не се притеснявай,за последно пиша в темата.Успех.
    https://techmart.bg/%D0%9C%D0%B8%D0%...IPS%20HR138880
    tanatos одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    ok,извинявам се.Може да опиташ долното,имам го и е доста добро,но не съм пробвал да режа колбаси.
    За последните мога да кажа,че аз също си ги правех(5г. бях технолог в месокомбинат).И сам си ги режех..Сега не консумирам колбаси.
    Ако това ти прилича на пост на някой си от ФБ,не се притеснявай,за последно пиша в темата.Успех.
    https://techmart.bg/%D0%9C%D0%B8%D0%...IPS%20HR138880
    Предполагам си бил голям технолог след като бъркаш зеленчук с месо.
    Никога ли не сте срещали нещо подобно че реагирате така ?

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #8

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Казах,че няма да пиша,но все пак прочети до края описанието.
    Не бъркам зеленчуци с колбаси,зашото не консумирам от последните.
    Ама позна,не съм бил голям технолог.Само защо се дразниш.Машинката е хубава.Остави ме мене.

    п.с. А ''големите технолози'' ,наистина професионално правят колбасите.Не като нас самодейците,да чакат сумати време, да хабят труд,енергия...и така.
    Този пост е редактиран от cable; 11-02-20 в 21:50.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Ако е само за лично ползване, няма голям смисъл.

    Купи си качествен нож с добра стомана - произведен в местността Солинген, Германия, или с френска стомана.Може и турски с френска стомана -"Пирге".

    И от мен да знаеш - нож само с пластмасова/гумена дръжка.С дървена дръжка никога, и с митове никога.
    При дървената дръжка тъй като е естествен материал между метала и дървото има цепнатини в които се развиват бактерии.

    При нитована дръжка пък стоманата е пробита за да мине нита през нея от единият край до другият на дръжката.Това отслабва самата дръжка.

    Ако е дървена с нитове между дървото и стоманата прониква вода, кръв и всякакви течности и водят до корозия ...

    Най-добре плътна дръжка с добра стомана.

    За добро рязане на тънко както на колбаси/луканки, така и на мариновано/сурово сушено месо -слагаш колбаса/месото във фризера за 40 до 180 минути, вадиш го и режеш по фино и от машина...

    На тази машина като се изхаби ножа/диска няма и кой да ти го наточи.

    Да не говорим, че някои не подлежат на точене, а няма у резервни ...

    Да не говорим, че хубаво и евтино няма.

    Успех в избора.
    Този пост е редактиран от justify; 11-02-20 в 22:03.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #10

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор


  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #11

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Не мога да ти препоръчам модел, защото съм ползвал един-единствен досега:

    https://technika.bg/product/21149/el...-mas4104w.html

    Ето този Бош. Купих го преди 10-на години за 80 лева и беше най-евтиният от 4 модела в магазина. Има плавно регулиране на оборотите и някаква УЖ защита от случайно включване. Регулирането на дебелината не е плавно а на степени, примерно през 0.7 - 0.8 мм. 10 степени е по-малко от 1 см дебелина.

    Като плюс мога да посоча, че се разглобява и почиства сравнително лесно, според мен.

    Като недостатъци: не е от най-удобните неща за прибиране и съхранение. Ползвам го сравнително рядко, едва ли има 100 пъти общо - когато имам гости и искам да направя голямо количество мезета за кратко време. Иначе само за мен ако е - предпочитам да си ги режа по няколко парченца с ножа, че ако нарежа цялото парче - не го изяждам и на другия ден не е същото на вкус. За времето, през което съм го ползвал, считам за недостатък износването на механизма за настройка на дебелината - пластмасово е всичко и се е поразхлабило. В резултат като режа нещо и притискам към ножа, тази ограничаващата плоча поддава назад (минава на следваща позиция) и парченцата стават по-дебели. Ддори и да не си смени позицията, все пак поддава дори при лек натиск. Да речем за 20-сантиметрово парче луканка, трябва 3-4 пъти да го връщам към по-тънко. Ако механизмът можеше да се застопорява чрез стягане и да е неподвижен - щеше да е по-добре.

    Иначе ножът (дискът) в началото беше много остър и след не много ползване леко затъпя и после като че ли остана на едно ниво или се хаби много по-бавно, отколкото в началото. Пак си реже, но не го прави толкова бързо. При всички положения рязането е много по-бързо и по-добро от рязането ми с нож. Не е като да нямам хубави ножове, но не съм професионалист в рязането на мезета.

    Не съм гледал другите как са, но този някак завлачва парченцата като са почти отрязани и остават нещо като мустаци да стърчат от тях. Не мога да го опиша. Не че е кой знае какво, но май е заради затъпения нож и също - счупил съм му една от пантите и долната част не е стабилна, а тя води подложките към ножа. Като че ли ги усуква. Бях питал в сервиза за нов диск преди 4-5 г., имаше и струваше към 30 кинта.

    Ако пак трябва да избирам - не бих купил този модел отново. Ще потърся друг, със застопоряване на плочата за дебелината.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Колбасорезачка - съвети и препоръки за избор

    Дискът като се свали се заточва с най-фината пила която се продава в железариите.Без да се натиска, сами се плъзга пилата под собствената си тежест.

    По спомен 1.4 лева беше цената на пилата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет при покупка на PS4 или PS4 Pro
    От gfrty във форум Конзоли за игра
    Отговори: 2
    Последно: 07-12-17, 23:06
  2. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 08:41
  3. Съвет за покупка на PDA
    От Niakoi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 22-08-11, 17:56
  4. Laptop, съвет за покупка
    От Malone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 29
    Последно: 23-07-06, 10:42
  5. Сериозен съвет за покупка на MX ?!
    От toshe(montana) във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 18-07-01, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе