Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Кофти проблем с ThinkPad a21m

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #16

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Здр. ManiMani, тъкмо възстанових два такива който закупих наскоро, адски гадна и продължителна работа беше, както и да е личи си че имаш проблеми с прегряване на процесора, щом на батерия не ти гасне, влез в Power Control, ако не си си свалил Battery Maximazer tool from IBM/Lenovo и си настрой процесора да не работи на максимална честота когато е вкл. на адаптор, в ХР настройките са автоматични от системата ако не можеш да ги пипнеш свали си тула от IBM and run the wizard=>set CPU speed to low or middle when plugged, разгледай си системните логове и виж дали имаш някакви грешки по система, програми и др.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #17

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Все още се боря с проблема. @Dash за коя програмка точно ставаша въпрос, там където можеше да се определи скороста на процесора. Имам BateryMaximizer както и ThinkPad configuration, но там в wizard и на 2-те никъде не виждам къде може да се посочи скороста на процесора..
    Иначе забелазах че понякога се търси CD-то(все едно търси диск) след това машината забива и след няколко сек. се изключва...

  4. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #18

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    А какво се случва ако тестваш продължително РАМта с мемтест?
    И на захранване и на батерия?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #19

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Zdr Mani, Battery Maximazer Tool  трябва да ти седи вляво от систрея, изглежда като една голяма зелена батерия с проценти върху нея, а до иконката има една малка жълта батерийка, Double Click върху голямата батерия с процентите=>Отваря се текущата пауър схема, долу вдясно имаш едни малки две копченца едното е с иконка на батерия, а другото с щепселче, батериийката е за настройките на лаптопа за работа на батерия, а щепсела е схемата за лаптопа вкл. на адаптор, Трябва да си провериш схемите които са настроени текущо=>Cancel=>SINGLE Click over green battery icon=>Lunch Battery Maximiser Wizzard=>Setup Scheme For ADAPTOR=>Set CPU Speed to Middle=> Try it

    Ако и така не работи сетни ЦПУ на slow

    BTW  , пиша ти от една от машинките ...


    Що се отнася до забиването и търсене на ЦД, мушни си систен диска на ХР и :

    To do this simply go to the Run box on the Start Menu and type in:

    sfc /scannow

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #20

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Много благодаря @dash. И аз сега съм на машинката. Горе долу мисля че оправих положението, само че ограничих скороста на просесора от BIOS. Сега за AC съм посочил Auto Medium... Иначе когато пусна Maximiser Wizzard първия екран които ми дава е за Hibernation, и на нататък има нещо за shemite но там процесора може да се настрои на Maximum, adaptive и very slow, може би на мен ми лиспсва някаква допълнителна програмка. Преди бях сложил всички tools от сайта на IBM и и мисля, че го имаше това за ограничаване на скоростта както ти го описваш... но както и да е... Важното е че засега чудото работи, пуснах му Spybot Search (бета) и го изкара до краи Това е основният ми "товарител" на процесора, успее ли да го изкара, значи всичко е ок
    Вчера следих температурата при пуснат Spybot и държи някъде 70-73 градуса максимум, после за тест му пуснах и антивирусна проверка full scan с проверка на архивите и процесора държеше около 55 градуса...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #21

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Радвам се че успях да ти помогна ManiMani, обаче температурата на ЦПУ-то ти нещо е много висока, виж какво можеш да направиш за да я свалиш първо на средна скорост, после можеш да пробваш на пълна да го пуснеш ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #22

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    @dash ти каква OS си инсталирал на тези машинки...?! Намалил съм CPU на very low и в BIOS и в Windows с batery maximizer но понякога пак се изключва чудото. Забелязвам че отдолу лаптопа в много топъл(гореш направо). Сложил съм го на маса(няма поквки или нещо такова) но долу дъното загрява доста. Иначе процесора показва 45- 55 градуса... когато е на very low. Вече започвам да се съмнявам че може да е нещо от Windows... Аз съм с XP SP2...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #23

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Единият си дойде с 2К, другият е с ХР SP2, забелязах че паметта отдолу пече доста - но процесора не е толкова зле, пусни един линк към програмата с която си мериш температурата ...


    П.С. Лаптопа не приема повече от 2х256 Мб ПС 133/100 чипове

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #24

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    Не използвам някакъв специализиран софтуер за мерене на температурата. Пускам Everest Ultimate Edition и разчитам на неговите вградени сензори... Иначе при мен най-много заграва отдоло, точно под процесора... То отдолу няма как да се охлажда...
    Дразниме и това, че вентилатора на процесора тръгва чак като температурата стане 65-70 градуса... Иначе паметта е малко куца Viking 128MB но не забелазах да грее особенно. По-скоро когато процесора загрее отдолу тои подгрява всички останали компоненти...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #25

    Re: Кофти проблем с ThinkPad a21m

    В такъ случай нещо ти е измрял контрола на вентилатора, не знам дали е вграден в радиатор/вентилатор или в най лошият случай е запоен на дъното

    Ето тук има линк за частите - доколкото видях има кабел за контрол на вентилатор/радиатор комплекта който влиза в дъното, в по добрият случай радиатор/вентилатора се скапва, в по лошият (и по рядък) контрола на дъното изгаря:

    http://www-307.ibm.com/pc/support/si...id=MIGR-4PEV9X

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кофти проблем с USB
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-09, 19:02
  2. Кофти проблем
    От Emo1988 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 13-04-09, 21:09
  3. кофти проблем с компютър
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-08-06, 02:29
  4. Купувам дъно за IBM Thinkpad a21m
    От Astor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-05, 14:48
  5. Кофти проблем с NTFS. Please HELP!!!
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-03, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе