Резултати от 1 до 7 от общо 7

Напукан капак на notebook

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #1

    Напукан капак на notebook

    Здравейте

    Не знам дали тук е мястото за този въпрос, но въпреки всичко .
    Имам един проблем ако така може да се нарече. От година и половина имам Notebook и от скоро проблема с напукания му капак взе да става по - сериозен. Имам предвид, че в единия ъгъл там където е свързан с долната част на компютъра горната част на капака леко е пропукан. Не знам на какво се дължи?!! Но ми е направило впечатление, че на това място и други компютри са напукани. Въпроса ми е трябва ли да се притеснявам от тава? И може ли по някакъв начин в последствие ако проблема са задълбочи да се смени горната част?!? И къде може да се направи това?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Напукан капак на notebook

    за 20 години, освен едни модел на Асер (точно 2 броя купени наведнъж) преди 3 години, на друг лаптоп не съм виждал да се напуква пластмасата при пантичките за отваряне.
    Определено си е за притеснение, защото след време пластмасата съвсем ще се разпадне. Дължи се на недобро затягане на винтчетата които прикрепват дисплея към основата, от там - леките луфтове при затваряне и отваряне и съответното напукване.
    А за смяна 'на горната част' - забрави, освен ако не намериш от някъде изгорял такъв, но и той ще го има същия дефект, защото си е фабричен.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Напукан капак на notebook

    Леко встрани от темата - виждал съм 5-6 лаптопа със счупена панта. Направило ми е впечатление, че е винаги лявата панта и съм адски любопитен дали и в тая тема става въпрос за спукване/счупване от лявата страна.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Напукан капак на notebook

    За притеснение си е, защото една пукнатина като тръгне има свойството да нараства до пълно счупване. Потърси някакво качествено моментно лепило и го залепи, да не се разраства пукнатината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #5

    Re: Напукан капак на notebook

    За да съм по конкретна става въпрос за това:

    [img width=800 height=600]http://i.data.bg/07/09/30/584310_orig.jpg[/img]

    и това

    [img width=450 height=600]http://i.data.bg/07/10/01/584360_orig.jpg[/img]

    Да става въпрос за левия край

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Напукан капак на notebook

    Да не те плаша, ама това което се вижда на снимките не е на добре. Не знам какъв е модела, ама така като го гледам, тази панта отляво (черното) вече почти не държи дисплея. Освен, ако оста и захващането не е надясно към другата панта. Ама не ми се вярва.

    Какви са рисковете (според мен):
    1. Пантата ще се счупи докрай. Не е нужно някой да го удря с чук. Достатъчно е някое по-невнимателно отваряне/затваряне
    2. При тази счупена/разхлабена панта, и другата (дясната) става много уязвима, тъй като малко отклонение в левия край, на принципа на лоста лесно може да строши/повреди и дясната панта.
    3. Може необратимо да се повреди/прекъсне връзката на дисплея с основния корпус. Имам предвид "електрическата" връзка, която може да е специална лента, или пък кабел, или пък нещо друго.

    Едва ли лепилото ще помогне трайно, но по-добре с него, отколкото без него

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #7

    Re: Напукан капак на notebook

    има едни двукомпонентни лепила - поксифол или нещо подобнобяха
    дават ги за много здрави, а там има голямо усилие при отваряне/затваряне

    но не знам до колко ще е ефективно, защото все пак трябва да се сложи само в пукнатината

    и нещо друго, не знам как би се понесло такова лепило с пласмасата на лаптопа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 28
    Последно: 03-01-13, 15:26
  2. Продавам страничен капак за HAF 922
    От chorlavia във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-12-11, 20:34
  3. Търся пластмасов капак за LCD на FSC v3505
    От solo2003 във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 27-02-11, 02:02
  4. Надигнат капак на бойлер Теси
    От fatmacheto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 05-04-10, 23:53
  5. Panasonic CS/CU-UW12GKE - как се сваля предният капак?
    От glowndark във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-09, 22:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе