Резултати от 1 до 6 от общо 6

Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

    Така, имам един FS AMILO D7830, сутрин като е на ток не иска да запали, даже и биос не показва, но когато се махее захранването на батерия се включва зарежда си win-а и няма ядове, та се чудя къде може да е проблема? Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

    Пробвай с включен адаптер към лаптопа, но другия край на адаптера да не е включен в контакта. Ако пак не запали, вероятна причина може да бъде разбит куплунг откъм дънната платка. Може да се е спукала някоя спойка на тоя куплунг и да няма връзка към платката, а пък в същия момент, при пъхнат накрайник на адаптера, да се прекъсва веригата на батерията.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re: Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

    Още...ако не в куплунга проблема...възможно е да има проблеми в електрониката на батерията. Опитай да я махнеш и да го оставиш само на AC ( малко се съмнявам да тръгне този модел без инсталирана батерия - някъде бях чел за това,че една група лаптопи сред които и на фуджицу са направени така, че да не палят ако няма вкарана батерия в тях ( вероятно стимулират по бързото скапване на батериите )

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #4

    Re: Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

    Да това е вярно, имах такъв проблем с тошиба сателит , мислех че е в куплунга но уви, докато не смених батерията ми правеше проблеми. При мен беше и по кофти, без батерия въобще не щеше да бафне и се вкл .когато си пожелае . Ей много ме изнерви.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

    Още ... има една по-мънинка батерия вътре. Обикновено е поставена на сравнително лесно достижимо място. Та съм виждал странни ефекти с паленето, когато тая батерийка се скапе (или пък не дава добър контакт с цокъла и). Е те точно това "на батерия пали, на адаптер не иска" не съм го виждал. Ама ако така и така си решил да го отваряш, виж там махни и тая батерия и пробвай да запалиш без нея.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: Странен проблем с лаптоп, на ток не пали ???

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Да това е вярно, имах такъв проблем с тошиба сателит , мислех че е в куплунга но уви, докато не смених батерията ми правеше проблеми. При мен беше и по кофти, без батерия въобще не щеше да бафне и се вкл .когато си пожелае . Ей много ме изнерви.
    При мен Тоshiba М70 си пали без батерия.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с лаптоп!
    От sisqou във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 20-01-12, 16:25
  2. Странен проблем с лаптоп Toshiba A200 23-O
    От S.Kozhuharov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 13:21
  3. Странен проблем с лаптоп, забива и се рестартира.
    От glarus във форум Мобилни устройства
    Отговори: 15
    Последно: 01-12-08, 16:18
  4. Странен шум от лаптоп HDD
    От chriss във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-11-08, 12:43
  5. Проблем с дъно Jetway - Не пали!
    От Zetle във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-05, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе