Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Laptop HP заслужава ли си

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #1

    Laptop HP заслужава ли си

    Ориентирал съм се към лаптоп HP http://www.technopolis.bg/product.php?pid=417 .Да питам заслужава ли си закупуването му или има по-добри алтернативи на подобни цени.И също тая виста дет е с лаптопа лесно ли може да се махне след това.Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Да беше споменал и за какво ще го ползваш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #3

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Въпроса ми е по-скоро за тия пари по-добро може ли да се намери и също марката читава ли е,защото отвсякаде чувам че Тошиба имат най-добрия сервиз и са най-надежни.
    Ще го ползвам за HD филми да гледам некоя друга игричка интернет нормалните работи за които този лаптоп няма да има проблеми да ги изпалнява.Въпроса ми дали създават проблеми HP лаптопите и Вистата може ли да се махне лесно

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Ориентирай се към всичко друго само  не НР ... освен ако не си решил да си купиш удължена гаранция за 3 год.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    За парите си е добре.
    Като цяло мобилни компютри с 3200 няма много засега, така че няма и достатъчно информация. Но би следвало избора да е удачен.
    dash, защо? Изброй недостатъци на HP пред Acer, Asus итн.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    HP засега дават само проблеми, най широка гама factory refurbished машини което ще рече че освен проблеми не може да очакваш друго, най тъжното е че се чуват слухове че Дел искат да си продават бизнеса с компютри (производството)...

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Аз съм с Fujitsu-Siemens Lifebook и съм много доволен

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #8

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    тц - тц - тц - не не не и не - само Фуджицу-Сиеменс - НЕ- работи само със некви тяхни си моднати драивери и нито повече - стандартни драивери не стават

    @Dash - даваи снимки от фабриката в Чаина дето ги прават factory refurbished и некви други източници щато в противен случай твоито изказване е само чешане на клавиатурата

    - НР прават хубави лаптопи /аз имам 6715s/ и съм доволен

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    То това с драйверите е болка на повечето марки лаптопи особенно за видекартите което с малко четене из нета се оправя безгрижно. Колкото до Fujitsu-Siemens за Lifebook серията мога да кажа само добри неща. Проблема на HP е главно с ДЕФЕКТНА серия Pavilion-и и то с гаранция само в щатите и Канада и понеже са евтини и куцо и сакато почна да ги мъкне насам се вдигна олелия до небесата ,че са боклуци.

    Всяка марка си има своите ефтини лаптопи и понеже е нормално в страни като нашата да се търсят повече заради цената си .........и дефектацията е по-голяма. Мога да дам примери с много евтини машини дошли в сервиза ни. Дори и аз успях да си взема от недоволен клиент Toshiba Satelite L30-101, който след година ползване държеше на батерия по 30 минути с много въпросителни. Оказа се , че Селерона сложен вътре няма SpeedStep и не си регулира честотата и тока в зависимост от натоварването , както и ,че батерията е с 4 елемента. Добавих 4 с по-голям капацитет, смених процесора с един Т2050 и машината хукна (на батерия ми държи 4 часа). Обаче съм сигурен ,че доста от собствениците на тоя евтин лаптоп не са доволни от него ...........това превръща ли Тошиба в кофти марка ?

    FearMe , си купи преди година втора употреба HP/Compaq nc6000 който с включен блутуут и безжична мрежа дъни MP3-ки с пълен глас в продължение на 4 часа и отгоре и батерията му не иска да свършва. Така ,че спрямо търсенето е и предлагането , не може да се очаква от евтин преносим компютър качеството и характеристиките на по-големите си братя. Просто няма как да стане.

    Последната изцепка беше, една позната си купи преди 2 месеца от Метро Русе "чуден" лаптоп Sony VAIO, който освен ,че по part number не можеш да го намериш в сайта на СОНИ (като модел, още по-малко) има много интересен надпис на капака, вместо VAIO пише VAYO

    В момента в офиса ми има няколко Fujitsu Siemens Lifebook E8010 , на прясно инсталиран XP , единственното което трябва да направиш е да закачиш кабелчето на мрежовата карта , да влезеш в сайта на FS и да дръпнеш 300к програмка която сама намира хардуера и си дърпа драйвери , мноооого се накефих на тоя факт.


  12. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #10

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    като човек които инсталира на чисто ОС на разни компове от 10-ина години, мога само да похваля Тошиба - хардуера и на тия със Селерон е доста издръжлив -
    Леново са доста добри, въпреки че народонаселението не ги иска , въприема ги като ЛЕНИВО ...
    на повечето ФуджицуСименс лаптопи драиверите са им във форума на саита - меко казано намирам това като неуважение към клиента
    НР нямат на саита си драивери за 64 бит УинХП - но пък имат за 32 и 64 бит Виста/Киста/
    Ваиото са хубави щото ги прави Асус
    MSI са средно качество -
    а Асеr - неща за ги коментирам с тая дървена клавиатура и дървени бутончета на тачпада

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #11

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    А запознат ли си как са MSI спрямо HP като качество.В последно време от всеки чувам лоши думи за HPкак не били надежни и сервиза бил ужасен,докато Тошиба всички ги хвалят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #12

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Цитат Първоначално публикувано от Chaser
    @Dash - даваи снимки от фабриката в Чаина дето ги прават factory refurbished и некви други източници щато в противен случай твоито изказване е само чешане на клавиатурата
    Ваиото са хубави щото ги прави Асус
    Не че има отношение по темата, но хайде дай сега пък ти доказателства за твърденията си, след като държиш на такива...

    @tot2311 няма да изказвам мнение за качествата на различните производители, защото субективния фактор играе голяма роля и могат да се породят безмислени дебати. Ще ти кажа само, че и аз горещо бих ти препоръчал Toshiba от гледна точка на сервиза.
    Успех в избора!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #13

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Мерси ама нещо се разубедих за HP май ще си намеря някоя Тошиба малко по-скъпичка ама да върши работа.
    Между другото преди година приятел докара от USA Hp за бая парички и след 3 месеца се скапа дъното като много проблеми имаше с гаранцията тука в Бг и дори в New York та сега събира прах.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    уф, като чета и имам чувството, че ще се купува салам

    всички лаптопи се правят от едни и същи компоненти. процесор на intel в лаптоп на asus и на toshiba е все един и същ. същото важи и за дъната, и за хардовете и за всичко. единствената разлика, ама единствената съществена е поддръжката. затова изказвания "toshiba са по-хубави от msi/asus/hp" и т.н. са смешни. високият клас на msi по-лош ли е от ниския на lenovo? високият на dell как е в сравнение със средния на acer? дрън-дрън, че пляс. ако има дефектен компонент, лаптопът ще се скапе независимо от цената. ако имаш кофти късмет марката не е виновна.

    подчертавам - сервизът е друга песен и може би това трябва да се обсъжда, а не марките

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    39
    #15

    Re: Laptop HP заслужава ли си

    Ок ясно.Тогава освен че сервиза на Тошиба е много добър как са спрямо тях HP,DELL,MSI,FUJITSU и др.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SSD заслужава ли си ?
    От lian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-13, 17:33
  2. Laptop <-> Laptop - Wireless ??
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-12, 18:03
  3. Заслужава ли си?
    От lachezar във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-10, 04:25
  4. Ice Age 3 Заслужава си !
    От Mr.TECHNO във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-09, 06:52
  5. Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 15-04-05, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе