Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Кои от новите HP Pavilion dv5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Когато е на батерия видеото окуцява мноооого. Падат честотите и на паметта и на ядрото. Иначе батерията няма да издържи и половин час.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    11
    #17

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Fear me: Можеш ли да ми кажеш колко изкарва десктопа ти на батерия?... Опа май няма батерия! Всяко пц си има предназначение - десктоп или лаптоп - зависи за какво ти е. Ако обърнеш внимание на темата, тя е "Кои от новите Pavilion DV5"? Така, че толкоз по въпроса за чепа ти...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    11
    #18

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Stenly: Мисля, че всичко зависи от настройките. Не ме разбирайте погрешно, но държа информацията да е обективна, често по форумите вървят догадки, които се обявяват за надеждна информация...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Тук имаме интересна дискусия - всички павилиони няма да се обслужват от официалните представители на Pavilion а само натези които са внесени от официалния дистибутор.
    Пак Ви казвам - искам да го видя как Стемо или CN SYS ще обслужат гаранционно който и да е Pavilon.

    Относно на батерия - не мисля че можеш да направиш каквото ида е - пък каквито и настройки да слагаш., но тогава идва въпроса - какво ще правя с такова видео на батерия - май ще е по-добре да джиткам на десктопа.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #20

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Тук имаме интересна дискусия - всички павилиони няма да се обслужват от официалните представители на Pavilion а само натези които са внесени от официалния дистибутор.
    Пак Ви казвам - искам да го видя как Стемо или CN SYS ще обслужат гаранционно който и да е Pavilon.
    Няма да видиш . Стемо ще обслужват павилионите внесени само официално през BG дистрибутора за тази серия. Засега само те ще сервизират. Наистина засега ще се продават само в Техно-маркет/полис. Тези от Плесио, си ги обслужва Плесио. Съответно и тези внесени от Риск ще си ги обслужват те.

    Pavilion са домашни машини за игри и мултимедия. Не са предназначени да работят по 10 часа на ден в движение или пък да имат някаква издръжливост на батерията. На който му трябва компютър за работа, да го носи цял ден със себе си, да е физически здрав, да има сервиз навсякъде, да издържа дълго време на батерия, да има до 5 години гаранция - за такъв човек си остават досегашните бизнес модели на HP.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Цитат Първоначално публикувано от stoma101
    Stenly: Мисля, че всичко зависи от настройките. Не ме разбирайте погрешно, но държа информацията да е обективна, често по форумите вървят догадки, които се обявяват за надеждна информация...
    Ама аз съвсем обективно говоря. Да кажем , че работата ми е свързана с сервиз на лаптопи и мога да ти дам много примери Да от настройките зависи , но нали се сещаш , ако лаптопа е на батерия и върнеш стандартните настройки на видеокартата и процесора ,че точно след 20-30 минтуи , батерията ще свърши.

    Ето и пример , Asus G1 , със M8600GT видео , FarCry на максимални детайли с максималната за екрана резолюция 1280х800 , вади на захранване средно 80 кадъра , на батерия под 20. Живот на батерията при понижени стойности на паметтта и ядрото на видеокартата , както и процесор с EIST ~около 2 часа, с пуснати на макс настройки , 30 минути.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    ще си позволя едно леко неуважително мнение

    лаптопите с мощни геймърски видеокарти са предназначени за една специфична, неориентирана и полу-компетентна група потребители. такива, които искат да вземат лаптопа под ръка и да отидат при авери "на мрежа", но не са чували за хамачи. същите трябва да могат и да злорадстват "ама моя лаптоп има по-хубаво видео от твоя настолен". същата тази група реално нито има нужда от мобилност, нито е склонна да си признае "абе аз вярно, че не го изключвам от мрежата" и е убедена, че "15 инча са предостатъчни за игра"

    изтъкват аргумента, че заради хубавото видео можели да гледат full HD (1900*1080) на 15" (1024*768 или 1280*1024) . същата група, но с 10-ина години по-възрастна, купува нови лаптопи с 2-ядрени процесори, защото били изключително необходими за работата им в движение (excel с 2 едновременно отворени таблици)

    но ние се отплеснахме и пропуснахме най-важното: kocetoMR не е казал за какво му е

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    FearMe ,ще те поправя само ,че има и 15,4" матрици с доста "благи" резолюции като 1680х1050 ,че и от горе Моя лаптоп без малко да се обзаведе с една такава, но не се разбра с видеокартата и си остана с стандартната.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    да, знам, и аз съм виждал
    само че тук не коментираме изключенията, а правилото

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    11
    #25

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    И все пак в края на краищата... Моето скромно мнение е, че масово (наблягам на тази дума) хората си купуват мобилен компютър защото могат да го пренесат от точка А до точка Б без да се налага да викат помощници за целта Също така, по мое мнение отново повечето хора нямат нужда дори от двуядрен процесор да не говорим за външна видео карта и така нататък.... Мисля, че Павилионите са едни от добрите пц-та за домашна употреба и също така ми се струва, че като си тръгнал да си купуваш хубаво пц, като това няма значение дали ще дадеш 1300 или 2000 лева... Все пак като е тръгнал на такава инвестиция човек е редно да си вземе последните технологии към момента, ясно е, че утре вече няма да са актуални, но все пак...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Аз лично не смятам HP Pavilion за добра марка
    даже не ги слагам към "Едни от добрите "
    За мен те са нисък клас компютри.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    HP Pavilion за мен са едни много красиви лаптопчета(говоря като потребител), лично аз съм се влюбил в едно dv2500 което се е връщало в щатите за смяна на дънна платка и много скоро смятам да му стана горд собственник и да захвърля Тошибата някъде където няма да я гледам.

  16. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #28

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Официално внесени Павилиони означава внесени по търговския канал на HP. Не е незаконно да внесеш техника и по друг начин, стига да си осигуриш сервиз, замяна и т.н, както правят Плесио и други - ако живееш на Солунска дори ще ти е по-удобно. Пълни глупости са писанките на някой хора с техно имена по-горе, това не е модел само за US и Канада. Доколкото от сертифицираните сервизи на HP за момента само Стемо могат да покрият цялата страна, съответно те имат договор да поддържат модела, продаван във веригите магазини. Ситуацията е динамична, като потребители трябва да се научим да питаме за сервизи и гаранции, и после да си търсим правата ако нещо не работи.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    199
    #29

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Лаптопа ще се ползва за нет и игри.Ще сам ви много благодарен ако засечете някаде оферта на модела в нета да го споделите тук.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    11
    #30

    Re: Кои от новите HP Pavilion dv5

    Цитат Първоначално публикувано от kocetoMR
    Лаптопа ще се ползва за нет и игри.Ще сам ви много благодарен ако засечете някаде оферта на модела в нета да го споделите тук.
    Аз препоръчвам това:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09045036
    или ако не стига бюджета това:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09045038
    успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HP Pavilion G7
    От deannestorov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-04-13, 02:31
  2. Продавам HP Pavilion dv5
    От Scientist във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 03-12-11, 16:06
  3. HP Pavilion dv5
    От kokepa във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-11, 16:09
  4. HP Pavilion DV7 3150eq !?!
    От Georgi Georgiev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-10, 16:21
  5. Продавам HP Pavilion
    От WhiteMan във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-10, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе