Резултати от 1 до 9 от общо 9

Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1

    Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    Здравейте.Пробвах с търсачката,не се получи,затова си позволих да помоля за помощ.Имам чисто нов минилаптоп Asus EEE 900.Радвах му се един ден,днес го ползвах до офиса да прехвърля едни снимки и това е .Връщам се в къщи,слагам го на зарядното(беше се разредил),зареди се за няколко часа и като го пускам-след БИОСА ичзкача черен екран със системната лента най-отдолу.Маркера се мести,но действа само на някои икони от лентата.Не мога да изкарам нормалния десктоп.На клавиатурата има клавиш HOME за това-и той не работи.Забравих да кажа,че е с оригиналния Linux и не съм инсталирал нищо още.HELP!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    Кой е "оригиналния Linux"?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    Не знам,не съм в час с Линукса,пък и нямах врема да разбера.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Маркера се мести,но действа само на някои икони от лентата.Не мога да изкарам нормалния десктоп
    На кои икони по-точно действа? Да не е влязъл в някакъв служебен режим за пазене на батерията?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    На най-лявата-HOME,не действа,следваща(за смяна езика за писане) действа,на режимите за производителност действа,на уайърлеса действа( в черния екран изскача прозореца на уайърлеса),на датата не действа(изскача пясъчния часовник до маркера,но нищо не става с минути),на зеленото квадратче SOS,на жълтото човече EeePC Tips и на шътдауна не действат.
    Предполагам,че нещо Линукса се е скапал.Никога досега не съм инсталирал такъв.РС то няма СД,така че давайте насоки какво може да се направи,за да се инсталира отново.Благодаря предварително

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    След 10 секундно търсене с Google , попданах на нещо което с малко четене може и да ти помогне:
    http://wiki.eeeuser.com/eee_pc_701 , а с повечко четене може да намериш линкове в него как да си инсталираш XP.

    Най-доло има цели 35 линка с инфо за твоя нетбук, сигурен съм , че ще си намериш отговори на въпросите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    ОК,благодаря за помощта

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900

    Проблема си продължава упорито.Линукса е XANDROS.Реших,че е необходимо да го преинсталирам .Дръпнах си един от Замундата за флашка,пробвах го на големия (15,4) лаптоп-инсталира се безпроблемно(дистрибуцията Пупи).Но на Асус-чето по никакъв начин,поне за мен,не мога да вляза в БИОСА,за да го накарам да се буутне първо от флашката.Опитах с Esc,Del,Ctrl+alt,Ctrl+alt+del,F1+F2+del-не спира на настройките на БИОСА,а си изкача черния екран с лентата отдолу.
    Дадоха ми идея да сваля батерията за 20-30 мин,свалих я за час-пак не става.Да не би на дъното да има малка батерийка?
    Или ако има друг начин?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re: Интересен проблем с минилаптоп Asus EEE 900


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интересен проблем с видеокарта
    От ManiMani във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-09, 23:50
  2. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 22:51
  3. Интересен проблем с WoW
    От Anjelo във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-07, 21:04
  4. Интересен проблем с часовник
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 27-09-05, 23:39
  5. Интересен проблем
    От DaveMF във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-05-01, 02:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе