Резултати от 1 до 11 от общо 11

Таблетите - мнения за тях!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #1

    Таблетите - мнения за тях!

    Здравейте! Тъй като наскоро Apple пуснаха новия таблет Ipad и това доведе до масова истерия в Америка, реших да пусна тази тема. В интерес на истината отскоро обмислям да закупя e-book или таблет за четене на книги, но сякаш напоследък клоня повече към таблета, защото предлага повече възможности и мога да го ползвам и за други неща, а не само за четене на книги. За момента обаче са доста скъпи за функциалността, която предлагат, но се надявам, че истерията по Ipad ще подтикне и други производители да създадат свои машинки и цената им да спадне. В момента прочетох доста отзиви за Ipad и за съжаление има доста недостатъци. От друга страна e-books предлагат дълъг работен период на батерията поради спецификата им на работа, но освен за четене (чернобял текст и графика) и слушане на MP3 не предлагат друго, а цената им засега гони 500 - 600 лв, т.е. почти колкото най-ниския клас на Ipad.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Те американците не са добре !Като е Ябълка , не може ли да е гнила ? Apple имат голям пазарен дял в Америка , но аз лично не бих си купил от тях ! Висока цена за тези функции ! Виж китайците са много напред и цените им са доста привлекателни - говоря за модели като Ramos W7 , Hott MD 500 ! MID Tablet PC наблягат на интернет функциите , но стават и за плеъри ! Аз имам PMP MP4 плеър , който възпроизвежда видео 1080р , 8GB вдрадена памет / която се разширява с microSD карта или флашка /има hdmi изход и мога да го вържа към всяко LCD или плазма ! Чете сума ти аудио формати , има 5' цветен LCD екран и т.н. Но скоро сигурно ще си взема и MID Tablet PC , само чакам да се появи моя модел и да се уточни цената !

    https://www.youtube.com/watch?v=UXmWFn2m4Rk !

    https://www.youtube.com/watch?v=rnqU...next=1&index=2 !

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    civica аз пък не бих си купил китайче. Колкото до ябълките, човек осъзнава какво бижу са като си поиграе с техен продукт няколко часа.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Спор няма ! Добри са , но за 3 пъти по-ниска цена мисля , че си заслужава ! Archos също ги бива !Но ако не е китайче , какво друго ще бъде !

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Всичко си има своите плюсове и минуси.
    Аз искам да питам нещо свързано с темата. За четене на електронни книги, стандартната матрица няма ли да измаря прекалено много очите? До колкото знам , четците за електронни книги имат "хартиен дисплей" (electronic paper display) който доста наподобява реалната книга и не мори толкова очите.

  7. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #6

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Всичко си има своите плюсове и минуси.
    Аз искам да питам нещо свързано с темата. За четене на електронни книги, стандартната матрица няма ли да измаря прекалено много очите? До колкото знам , четците за електронни книги имат "хартиен дисплей" (electronic paper display) който доста наподобява реалната книга и не мори толкова очите.
    Относно електронните книги - те използват така нареченото eink или електронно мастило. Пишат, че тази технология не изморява очите на четящия, за разлика от дисплеите с подсветка, но аз чета книги на монитора на лаптопа и не са ме болели очите, та затова си мисля, че няма да имам голям проблем да чета и от монитора на таблета.
    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Archos също ги бива !
    И аз ги загледах Аркосите, но цената им от близо 1000 лв е висока още за мен!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    6
    #7

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Някой да предложи евтин таблет, с който ще мога без проблем да правя комикси.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Интересно кой ще го направи ! И какво значи евтин ? Сподели поне някаква цена , ориентировъчно ! Засеса съм видял цена от $80 , но това е ако се поръчат 100 бройки !

  11. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #9

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Засеса съм видял цена от $80 , но това е ако се поръчат 100 бройки !
    Здравей, civica! Какви са тези таблети на такава цена! Можеш ли да пратиш линк за повече информация!

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Таблетите - мнения за тях!


  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #11

    Re:Таблетите - мнения за тях!

    Благодаря!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 10:28
  2. Отговори: 6
    Последно: 31-12-10, 16:42
  3. Отговори: 1
    Последно: 15-12-10, 15:21
  4. Отговори: 4
    Последно: 03-11-10, 22:20
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-10, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе