Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем,моля за помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #1

    Проблем,моля за помощ

    kupih si naskoro laptop maxdata 700t raboteshe i edin den zapo4na da se restartirwa do momenta w koito zarejda windows sega se probwam da naprawq instal oba4e nestawa stigam do dqla kadeto se sazdavat dqlowete i tam nqma create kato dam da instalira na wsi4kite gigabaiti i pokazva sin ekran i izpiswa 4e ima greshka molq za pomosht

    Купих си наскоро лаптоп maxdata 700 t.Работеше и един ден започна да се рестартира до момента,в който зарежда windows.Сега се пробвам да направя инстал,обаче не става.Стигам до дяла,където се създават дяловете и там няма "създай".Като дам да инсталира на всичките гигабайти и показва син екран и изписва,че има грешка.Моля за помощ!

    Mod edit. avenger Писането на кирилица е задължително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #2

    Re:Проблем,моля за помощ

    Щом си го купил наскоро,би трябвало да има гаранция или не?
    Синият екран и рестартиранията означават,че най-вероятно паметта е заминала и трябва сервиз.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Проблем,моля за помощ

    Разгледай си биоса. Там ако имаш късмет ще имаш опция SATA диска как да работи ......като AHCI или като Competability или IDE. Махни да не е AHCI.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #4

    Re:Проблем,моля за помощ

    Никъде в биос няма да е сата харда, а колкото до рама-как може да е заминала, те са две платки все едната трябва да е здрава.
    Интересно е,че не ми дава да създам дял седи си като цяло.
    Извинявам се за стореното.Просто сега за пръв път съм в такъв форум.Няма да се повтори.
    Някой знае ли причината защо не ме допуска до създаване на дял и каква е тази грешка?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Проблем,моля за помощ

    Много ясно ,че няма да иска да ти разреши да създадеш дял ако предварително е бил зададен. Не знам какъв windows инсталираш но ако е XP изтрий дяла с D и създай нов(и).

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #6

    Re:Проблем,моля за помощ

    точно това е че я няма тази опция с създаването

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Проблем,моля за помощ

    Хъм , а диска вижда ли го ? Показва ли колко гигабайта е ? Пробвай да го форматираш с някое live cd.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #8

    Re:Проблем,моля за помощ

    харда е 20 гб показва ги но няма цреате има само инстал и дел давам дел после трябва да ми излезе креат ама го няма като дам инстал и излиза някакви цифри на син екран.пробжах с три версии на ьп но все едно и сащо сега слагам драивер за харда на хп и ще видя дали пак е така

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #9

    Re:Проблем,моля за помощ

    същото пак стига до там и това е давам дел и излизат 19078 мб диск 0 ат ид 0 он бус 0 он атапи ОТДОЛУ В СКОБИ ПИШЕ
    setup cannot acess this disk.след като натисна инстал и ми дава син екран и грешка в setupdd.sys-address fc4499a8 base at fc422000,datestamp 48025277

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #10

    Re:Проблем,моля за помощ

    Ако проблема не е в драйверите за SATA контролера и не се оправи го носи в сервиз!
    Ама чакай сега!!!
    Тази машина не е нова - втора ръка ли я взе?
    Не намирам никакво инфо за този модел. Нещо от рода на PIII. Пък и ти казваш 20GB HDD!
    То ако стар модел, когато е правен е нямало още SATA!!!

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #11

    Re:Проблем,моля за помощ

    с какво мога да направя партишън от биос

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:Проблем,моля за помощ

    Линукс LIVE CD!
    Лично на такава машина бих инсталирал Линукс!
    Сваляш ISO файла и го записваш като избираш опцията Burn Image to disc - това с Неро!
    Mint - мен лично много ме кефи!

    Отговори ми на горните въпроси и друго!
    Ти как стартираш новата инсталация под Windows или стартиращ диск?

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    7
    #13

    Re:Проблем,моля за помощ

    как деиства трябва ли да го правя буут или нещо друго

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    33
    #14

    Проблем,моля за помощ

    Проблем, моля за помощ ...
    ситуацията е следната лаптопа е Gigabyte W551U и днес реши да ме изненада като след включване и нормален старт дисплея под OS Windows-а заема само 3/4 от екрана или в дясната част имам актуално черна линия (някакво подобие на проблема има тук http://www.pchelpforum.com/laptop-su...-properly.html - само че при мен тази черна част е плътно в дясно). При това положение след стандартни проверки:
    1. Driver Update
    2. BIOS Update
    ситуацията не се изменя. Странното е че към момента видеокартата (INTEL GMA 945) посочва максимална резолюция от 1024х768, а по принцип би следвало да е Max Resolution 1280 x 800 (WXGA).
    Старта под Knoppix не променя ситуацията. Със сигурност целият екран "просветва" при старт.
    Проблема е решен, под клавиатурата има лентов кабел (защо са го сложили там не е ясно), та когато пишеш доста и от всички вибрации се е достигнало до леко разместване на връзката и по този начин явно последните елементи не са давали добър контакт, така че след леко манипулиране и сега е пушка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с рутер. Моля за помощ!
    От dafi_dimo във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 24-01-13, 08:09
  2. Проблем с Diva FullHD. Моля за помощ.
    От RaYaN във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 14-10-12, 20:12
  3. Проблем с наличностите, моля за помощ
    От nsh във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-12, 14:29
  4. Моля за помощ. Проблем с Samsung ES65
    От b.shterev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-11, 23:19
  5. Проблем с вирус! Моля за помощ!
    От minkov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-04, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе